Konkurs z pakietem książek Joanny Kruszewskiej

wszystko konkurs

Rozstrzygnięcie konkursu. Książki wygrywają:

 

 

Sylwek i Katarzynka

 

Gratulacje! Laureatów proszę o wiadomość z adresem do wysyłki nagrody (brak zgłoszenia do 22.01.2019 godz. 10.00 będzie równoznaczny z rezygnacją z nagrody). Można pisać na maila: kontakt@ksiazkiweterze.pl lub w wiadomości na profilu „Książki w eterze” na Facebooku.

 

 

Za egzemplarze konkursowe serdecznie dziękuję Wydawnictwu Replika.


 

 

Wraz z Wydawnictwem Replika zapraszam do udziału w konkursie!

 

Do wygrania 2 zestawy książek Joanny Kruszewskiej „Nic się nie kończy” i „Wszystko się zaczyna”!

 

Aby wziąć udział w konkursie należy w komentarzu pod tym postem odpowiedzieć na pytanie: Miłość czy rozsądek? Krótko uzasadnij swój wybór.

 

Pozostałe warunki konkursu:

 

– udostępnienie konkursowego posta na Facebook’u (publicznie na swoim profilu)

– zaproszenie znajomych do udziału w konkursie

– konkurs dla fanów „Książki w eterze” i „Wydawnictwa Replika”

 

Wśród uczestników, którzy spełnią wszystkie warunki konkursu, zostaną  wyłonieni laureaci. Na zgłoszenia czekam do godz. 21.00 w środę 16 stycznia 2019 roku. Powodzenia!

43 komentarzy

 1. Agata Warczachowska pisze:

  Zdecydowanie miłość, bo jeśli ona przetrwa pierwsze próby, to na rozsądek nie ma już miejsca.

 2. Dominika K. pisze:

  Zdecydowanie miłość, bo nawet jeśli wygra rozsądek, to ciągle będziemy tęsknić za tą niespełnioną miłością i czegoś będzie nam w życiu brakować.

 3. Paulina Rogoz pisze:

  Miłość. Bo nawet krótkie chwilę miłości rozświetlają nasze życie.

 4. Aneta Ciurkot pisze:

  U mnie była miłość i pomimo wielu błędów udało się wszystko ułożyć, a teraz oglądając się w przeszłość wiemy, że była to przygoda warta do przejścia. Miłość niekiedy nie wyklucza rozsądku. Takie połączenie też może dostarczyć wielu cudownych wspomnień

 5. Bożena pisze:

  Zawsze myślę o sobie, że jestem taka rozważno-romantyczna, popularne 2w1, stąd moje życiowe wybory są jak najbardziej emocjonalne, ale zawsze ze szczyptą rozsądku!

 6. Magdalena F pisze:

  Zdecydowanie miłość…czymże było by życie bez miłości. Miłość to najpiękniejsze co może nas spotkać w życiu. Miłość dodaje skrzydeł i momentami odbiera zdrowy rozsądek 😉

 7. Akacyjka pisze:

  Miłość….
  I jest ze mną od ponad 40 lat i kocham go najmocniej na świecie.

 8. Katarzynka pisze:

  Uważam, że najlepszy pakiet to miłość ze szczyptą rozsądku, bo wtedy możemy mieć choć nutę nadziei, że nasze serducho nie sprowadzi nas na manowce 😉

 9. Teresa Kłos-Zakrzewicz pisze:

  Zdecydowanie miłość chociaż odrobina rozsądku by się też przydała bo wiadomo jak czasami kończy się ślepa miłość .Ale ja postawiłam na miłość od pierwszego spotkania i od 25 lat tego nie żałuje , ale nie ukrywam że dobrze się zastanowiłam nad wyborem partnera bo nie zawsze to co wydaje nam się takie wspaniałe ,wymarzone w życiu się sprawdza :)

 10. Grażyna pisze:

  Miłość, choć i odrobina rozsądku też jest przydatna…Nie zawsze spotkana miłość okazuje się taka, jakiej pragniemy. Bez dwóch zdań – miłość i rozsądek powinny iść w parze, ale miłość powinna zawsze wyprzedzać chociaż o krok ten nasz ludzki rozsądek…

 11. Renata pisze:

  Miłość, ale rozsądna. Która wszystko przetrwa, a dwoje ludzi będzie sobie oparciem w chwilach zwątpienia, w radości i smutku.

 12. Mateusz Wąsik pisze:

  Oba są ważne jest to w pewnym sensie paradoks.
  Bez rozsądku nie mogliśmy zapytać ani odpowiedzieć na to pytanie. Bez miłości moglibyśmy zapytać lub odpowiedzieć, ale nie mielibyśmy takiej ochoty.
  Rozsądek zapewnia ramy, w których tworzymy nasz świat. Miłość zapewnia pęd lub ciąg, który sprawia, że poruszamy się, tworzymy, niszczymy i w inny sposób zmieniamy świat. Bez miłości moglibyśmy istnieć, a nawet mieć rozsądne ramy, ale nie żylibyśmy w tym samym sensie, co istota ludzka, napędzana pożądaniem. Bez rozsądku moglibyśmy istnieć fizycznie, ale nie bylibyśmy tego świadomi, ponieważ brakowałoby nam środków do stworzenia ram.
  Nie potrafię wybrać jednego z nich.

 13. Beata Wojcik pisze:

  Miłość czy rozsądek ? ……. Stawiam na miłość, ale tylko miłość szczerą, prawdziwą, zdrową …. Często miłość odbiera nam zdolność racjonalnego myślenia, wtedy nie potrafimy ocenić sytuacji . Nie wyobrażam sobie milczenia , gdy osoba ktorą kochamy poniża , znęca się nad tą drugą osobą. Dlatego miłość tylko wtedy kiedy jest prawdziwa , szczera , dojrzała.

 14. Justa pisze:

  Jeśli w grę wchodzi wielka miłość o rozsądku nie ma mowy!!!

 15. Babcia Mumcia pisze:

  50% rozsądku i 50% miłości – jedno drugiego nie wyklucza i jedno z drugim powinno iść w parze. Miłośc i rozsądek uzupełniają się nawzajem=szczęście

 16. Eugenia Bondaruk pisze:

  Gdybym była młodsza to miłość, ale że już jestem duzo starsza to rozsądek.

 17. Katarzyna Rebuś-Gumółka pisze:

  Zdecydowanie miłość,bo życie bez niej byłoby nudne,smutne,strasznie samotne.To ona napędza nas do działania,daje siłę,by przetrwać kolejny dzień i stawić czoła wyzwaniom.Miłość jest piękna i dobra,sprawia,że krew szybciej krąży w żyłach,w oczach pojawia się blask,policzki nabierają rumieńców,a dłonie zaczynają się pocić z nadmiaru emocji.Jest tyle oblicz tego uczucia.Najpiękniejsze z nich jest wtedy kiedy z miłości dwojga ludzi rodzi się dziecko,a wraz z nim zalewa nas ogrom,potęga miłości o którą sami byśmy się nawet nie podejrzewali.Tak więc zdecydowanie miłość!❤️👪👶👣💑😍

 18. Alicja W. pisze:

  Jak dla mnie miłość, bo cóż z rozsądku zostanie, gdy w sercu miłości zabraknie.
  Człowiek stworzony jest do tego, by kochać i być kochanym.
  Nikt nie lubi w rozsądku wpadać ramy, choć to też się w życiu przydaje, gdy miłość się nie udaje.

 19. Monika Ruzik pisze:

  I miłość i rozsądek. Jeżeli nie ma i jednego i drugiego to taki związek będzie męką dla obu.Żeby wybrać partnera na całe życie potrzebna jest miłość a rozsądek żeby nie podejmować pochopnych i spontanicznych decyzji

 20. Katarzyna Kejtterr pisze:

  Z perspektywy czasu……rozsądek w połączeniu z zaufaniem. :) Miłość jest przereklamowana :)

 21. Maria53 pisze:

  Odpowiedź na pytanie: miłość czy rozsądek? wcale nie jest łatwa. Wprawdzie już w XIX wieku Eliza Orzeszkowa pisała, „żeby umieć kochać, trzeba umieć myśleć” i w tym stwierdzeniu jest wiele prawdy. Jednak miłość niejedno ma imię i bywa różna. Z perspektywy minionego czasu i własnych doświadczeń (44 rocznica ślubu niebawem) stawiam na miłość dobrą,szczerą, prawdziwą i coraz bardziej zgadzam się ze współczesnym pisarzem fantasty Andrzejem Sapkowskim: „Miłość kpi sobie z rozsądku. I w tym jej urok i piękno”. Tak to prawda, wiele razy przekonałam się, że serce potrafi mieć swoje racje, których rozum nie przyjmuje i nie ma na to rady.

 22. chk pisze:

  Posłużę się cytatem z „Pocałunku ciemności” Laurell K. Hamilton:
  „Niektórych wyborów dokonujesz sercem, innych głową, ale kiedy się wahasz zawsze wybieraj głowę…”

 23. Z.Sadowska pisze:

  Miłość💕❤💕❤💕💕❤ coś pięknego warto na nią czekać. Ale czy rozsądek idzie w parze z zakochaniem, raczej nie. Kochać kogoś coś pięknego. Wtedy wszystko wydaje się takie piękne .Motyle w brzuchu i spojrzenie przez różowe okulary.Miłość sobie a rozsądek sobie ❤ 💕❤💕❤💕❤💕❤💕

 24. Grażyna St. pisze:

  Miłość czy rozsądek? Miłość. Zawsze miłość. Miłość jest zdolna do rzeczy niemożliwych. Miłość przepłynie ocean i przejdzie pustynię. Miłość zawsze wierzy. Miłość zawsze jest nadzieją. Miłość wszystko przetrzyma. Miłość jest światłem i życiem. Miłość jest darem bezcennym. Miłość pokona wszystkie przeszkody. Miłość wierzy w niemożliwe. Miłość czyni cuda. Miłość sprawia, że życie ma sens. Miłość się mnoży i rozprzestrzenia dając innym przebywającym w jej ” sferze oddziaływania ” swoje światło, radość i dobro. Miłość jest jak wiosna, która kiedy się pojawia sprawia, iż inni przechodzący obok , czują jej piękno i w ich sercach rodzi się radość. Miłość czaruje, uzdrawia. Miłość jest tym czego pragnie każdy człowiek. A rozsądek? Jak do tego wszystkiego ma się rozsądek?;) W świetle i blasku miłości prezentuje się marnie, prawda? ❤🌹

 25. Ania Woźnica pisze:

  Miłość bo to najpotężniejsze uczucie,jest najsilniejsza najpiękniejsza i najwspanialszą!!!

 26. Barbara sroka pisze:

  Rozsądek na miłość zawsze przyjdzie czas

 27. Paulina Jaszczuk pisze:

  Zdecydowanie najważniejszy jest rozsądek, miłość na drugim miejscu. Dlaczego? Miłość ogłupia, odbiera rozum, zamyka oczy na ważne sprawy. Na miłość można sobie pozwolić dopiero wtedy, gdy jesteśmy pewni, że z daną osobą jesteśmy w stanie stworzyć szczęśliwy związek :) przykład własny, mówię to ja, szczęśliwa zakochana mężatka, która partnera szukała rozumem i rozsądkiem, a miłość pojawiła się depcząc rozumowi po piętach :)

 28. Anna Jezioro-Porębska pisze:

  Miłość oczywiście,ale trochę zdrowego rozsądku też nie zaszkodzi.

 29. Dusia pisze:

  Miłość tak, bo z nią w życiu jest cieplej, przytulniej i wbrew rozsądkowi- sensowniej.
  Rozsądek nie, bo działa w pojedynkę i nic a nic nie liczy się z sercem przez co człowiek jest zimny i samotny, jak ten pustak, mimo pięknej i bogatej otoczki.

 30. Izabela pisze:

  Miłość bo bez niej i rozsądek nie pomoże, pieniądze nic nie dadzą. Miłość najważniejszą jest na świecie

 31. Sylwek pisze:

  Zdecydowanie miłość bo „Miłość jest czymś, na co nie ma się wpływu, znajduje człowieka – bez powodu, bez komentarza i nie dając mu możliwości obrony.” / Isabel Abedi / a ponadto jak chce Roald Dahl „Dopóki ktoś nas kocha, nieważne, kim jesteśmy i jak wyglądamy.” no i co najważniejsze w wyborze „Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy. Im więcej dajesz, tym więcej ci jej zostaje.” / Antoine de Saint-Exupéry /.

 32. Aneta S. pisze:

  Kiedyś powiedziała bym miłość. Teraz już nie. Najpierw rozsądek. Po co później mają cierpieć dzieci. Teraz wybrałbym inaczej kierując się najpierw rozwagą.

 33. Judyta pisze:

  MIŁOŚĆ, u mnie jak się zakocham to na zabój, lecę głową do przodu. Nie usłyszę głosu rozsądku bo bicie serca skutecznie go zagłuszy. Miłość jest ślepa i łatwo się sparzyć , warto być ostrożnym ale to takie trudne gdy już poczujesz motyle w brzuchu 😛 na szczęście miłość jest tak silna że zwycięży wszystko <3 .

 34. Anka pisze:

  Chyba jednak rozsadek. Mysle, ze uczucie mimo wszystko przyjdzie samo jesli sie dotrzemy. Moze dlatego tak mysle, poniekad moje malzenstwo bylo zawarte z rozsadku. Ale nie z musu, oczywoscie. Poprostu taka podjelismy decyzje. Nie bylo wielkiego romantyzmu. Mimo to mam wszystko, mam troje dzieci, wszyscy jestesmy zdrowi. I wiem, ze maz mnie kocha. A moze mi sie wydaje tylko, ze to byl rozsadek……

 35. Danuta Żytomirska pisze:

  Miłość i rozsądek w życiu jest ważny. Małżeństwo z rozsądku ma większą szansę przetrwać niż małżeństwo z miłości romantycznej.
  Idealnym rozwiązaniem wydaje się być małżeństwo z rozsądnej miłości.💏💏💏

 36. Przemysław Grzelak pisze:

  Bez zastanowienia odpowiadam, że miłość i nie ma zmiłuj, rozsądek musi poczekać. Raz tak postąpiłem i nie żałuję. Do odważnych świat należy!

 37. Rafał Gerard pisze:

  Skoro miłość czy rozsądek wybieram miłość, bo to ona spaja związek, daje radość i uśmiech, szczęście i zadowolenie, motywację i pasję na co dzień, a ma przecież rożne oblicza: porywająca i namiętna między zakochanymi, silna i nasycona troskliwością i czułością do dzieci, wyrażona ich promiennym uśmiechem i błyskiem w oczach, dojrzała i stateczna między starszymi osobami. W każdym wydaniu jest piękna i fascynująca.

 38. agf pisze:

  Nic nie jest czarno białe, a miłość nie zawsze jest pozytywna. Może być destrukcyjna, mimo swej wzniosłości może też ranić, niszczyć. Rozsądek zaś zawsze pozostanie rozsądkiem, dyktuje inne zasady, przemyślane i dobre, nawet jeśli każe wybierać z dwojga złego. Dlatego wybieram rozsądną miłość, ewentualnie rozsądek ze szczyptą miłości.

 39. Asia Ilasz pisze:

  Zdecydowanie MIŁOŚĆ! ♥
  Lepiej być choć przez chwilę szczęśliwym z miłości niż przez całe życie rozważać, że się nie podjęło ryzyka i komuś nie zaufało na tyle, by z nim być.
  Wybór niczym w książce J.Austen „Rozważna i romantyczna”. ☺
  Lepiej później cierpieć z powodu złamanego serce, które niekoniecznie musi tak skończyć, a niżeli ze zdrowym rozsądkiem doczekać późnej starości.. w samotności.
  Serce powinno kochać tak długo dopóki bije.

 40. Erna pisze:

  Miłość czy rozsądek oto jest pytanie?
  A ja uważam, że mogą iść w parze.
  Tylko wtedy , gdy ma się doświadczenie.
  Bo miłość jest sztuką a rozsadek jej cieniem.

 41. Dorota F pisze:

  Wybieram rozsądek, bo czy wystarczy tylko zapałać do siebie uczuciem, doświadczyć przyciągania i pożądania by być szczęśliwym? Wrzątkiem (miłością) często można się oparzyć, a poza tym wrzątek stygnie i na końcu pozostaje tylko chłód. Zdrowy rozsądek za to podpowie nam, jak utrzymywać bezpieczną temperaturę w związku i nie dopuścić do zabójczego dla uczucia wychłodzenia.

 42. Kinga SALAMON pisze:

  Zdecydowanie miłość… Życie oparte wyłącznie na rozsądku i racjonalnym rozumowaniu traci swój sens oraz istotę. Istotą życia jest miłość, a spotkanie swojej drugiej połowy, idealnie do nas pasującej jest najpiękniejszym, co może się nam przydarzyć… Ci,ktorym się to nie przydarzyło, stawiają właśnie na rozsądek, bo cóż innego im pozostało…W życiu należy stawiać na miłość, ponieważ serca nigdy nie uda się oszukać… Choćbyśmy próbowali ze wszystkich sił okłamać serce, zawsze obróci się to przeciwko nam, a prawda wyjdzie na jaw.

 43. Katarzyna R. pisze:

  Jaka jest najdoskonalsza księga ludzkości? Biblia…i już w niej możemy przeczytać: „Oddajcie cesarzowi, co cesarskie, a Bogu to, co Boskie”. Kierując się tą logiką sprawy miłosne należy pozostawić sercu. Rozsądek za dużo analizuje, szuka zysku i straty. Ja posłuchałam serca :) Była to słuszna decyzja, bo życie w miłości to nie jakiś kontrakt, sucha umowa spisana na papierze, lecz kwestia szczęścia, czerpania radości z każdego dnia. Serce zadecydowało, ale mogę śmiało zapewnić, że i rozsądek jest zadowolony :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *