Konkurs z książką „Narzeczona z second – handu”

Narzeczona z second-handu - 100 KB

Czas na rozstrzygnięcie :) Wygrywają:

 

irenawanda i Dorota Falęcka

 

Brawo dla zwyciężczyń! Obie Panie proszę o wiadomość z adresem do wysyłki nagrody (brak zgłoszenia do 23.07.2019 godz. 12.00 będzie równoznaczny z rezygnacją z nagrody). Można pisać na maila: kontakt@ksiazkiweterze.pl lub w wiadomości na profilu „Książki w eterze” na Facebooku.

 

Za egzemplarze konkursowe serdecznie dziękuję Wydawnictwu Dragon.


 

Wraz z Wydawnictwem Dragon zapraszam do udziału w konkursie!

 

Do wygrania 2 egzemplarze książki Agaty Bizuk „Narzeczona z second – handu”!

 

Aby wziąć udział w konkursie należy w komentarzu poniżej dokończyć zdanie: Pozory…

 

Pozostałe warunki konkursu:

 

– udostępnienie konkursowego posta na Facebook’u (publicznie na swoim profilu)

– zaproszenie znajomych do udziału w konkursie

– konkurs dla fanów „Książki w eterze” i „Dragon”

 

Wśród uczestników, którzy spełnią wszystkie warunki konkursu, zostaną wyłonieni zwycięzcy. Na zgłoszenia czekam do godz. 21.00 w sobotę 20 lipca 2019 roku. Powodzenia!

29 komentarzy

 1. Wiola Tratkiewicz pisze:

  Po­zory głównym czyn­ni­kiem krótkot­rwałego szczęścia wielu ludzi.

  Po­zory – są niczym.

  Po­zory mylą, mnie już zmyliły…

  Po­zory często mylą, a ja nie lu­bię się trzy­mać sche­matów, które po części za­mykają oso­bowość w klat­ce złudzeń.

  Po­zory, które stwarzam mylą na­wet mnie samą..

  Po­zory tworzą świat XXI wieku

  Po­zory rządzą światem , spra­wied­li­wość jest tyl­ko na scenie…

  Po­zory biegną sza­lonym sprintem.
  Na dłuższą metę – pa­dają przed nią.

 2. Bożena O. pisze:

  Pozory… sprawiają, że ludzie wierzą w szczęście innych, gdy ci pięknie się uśmiechają, chociaż ich dusze płaczą…

 3. ania adamska pisze:

  Spokój bijący na zewnątrz to tyl­ko POZORY zak­ry­wające og­romny har­mi­der pa­nujący w środku.

 4. Kasieńka_GR pisze:

  Pozory niekiedy mylą, a niekiedy towarzyszą nam przez całe życie, kiedy za maską uśmiechu skrywamy swoje prawdziwe uczucia, myśli i pragnienia….

 5. Iwona Szrejder pisze:

  Ludzie przybierają różne maski, za którymi ukrywają swoją prawdziwą twarz. Tak samo na zewnątrz grają kogoś innego, udają, kłamią, tylko stwarzają pozory cudownego życia, a prawda może się okazać zupełnie inna.

 6. Patid pisze:

  Pozory mylą! Z tym stwierdzeniem spotkał się chyba każdy z nas i niestety jest prawdziwe. Ile razy zawiedliśmy się na dawnych nam obietnicach, czyjejś życzliwości, miłych słówkach, niezrealizowanych marzeniach i planach? Pozory mylą, bo dobro, serdeczność, szczerość nie oczekują od nas niczego w zamian, a niestety niektórzy często by osiągnąć jakieś korzyści dla siebie stwarzają pozory miłych, uprzejmych, uczynnych, itp. Czy im się to opłaca, to już chyba inna kwestia. Sama nie raz dałam się zwieść i do ludzi i obietnic podchodzę z ogromną rezerwą.

 7. Dorota Z. pisze:

  Pozory to fałszywy twór, wtedy nawet wróbel może udawać słowika…

 8. Grazyna st. pisze:

  Pozory mylą nas ciągle
  i zwodzą nierozsądnie…
  Zachować je chcemy w swym życiu,
  a prawdę trzymać w ukryciu.
  Staramy się stwarzać dobre wrażenia,
  zostawiać po sobie dobre wspomnienia.
  Ale czy dobre jest takie myślenie?
  Czy lepiej kłamstwo schować do kieszeni…
  Nie grać przed ludźmi kogoś innego,
  nie siać zamętu niepotrzebnego.
  No cóż, pozory często pomagają,
  na krótką metę wystarczają…

  Jakże często stwarzamy niepotrzebne pozory, by lepiej wypaść w czyichś oczach, by zdobyć upragnioną posadę, by zatuszować swoje braki… Czy należy je stwarzać, oto jest pytanie. Wszystko należy robić w granicach rozsądku, by w przyszłości nie stracić twarzy…

 9. Maria53 pisze:

  Pozory to fałszywe wrażenie, które ktoś tworzy celowo, aby przedstawić siebie lub inną osobę albo jakąś sytuację jako inną zwykle lepszą niż w rzeczywistości i myslę, że każdy z nas w większym lub mniejszym stopniu zetknął się z nimi, bo nie żyjemy w świecie idealnym.

 10. Katarzyna Kejtterr pisze:

  Pozory mylą, nie wszystko jest takie na jakie wygląda :)

 11. Sylwia pisze:

  Pozory to udawanie lepszej niż jestem , za uśmiechem skrywam ból , makijaż zakrywa niedoskonałości. Tylko to wszysko jest krótkotrwałe , bo wystarczy kubeł zimnej wody , by z pięknej królewny przeistoczyć się we wredną wiedźmę 😀.

 12. Karolina Osewska pisze:

  Pozory sprawiał, serce mi złamał.

 13. Eugenia Bondaruk pisze:

  Pozory mylą i tu zbereźny dowcip powiedział jeż schodząc ze szczotki ryżowej. Zasłyszane 😁

 14. Ewa Całuch pisze:

  Pozory zawsze mylą, na zewnątrz pięknie, ładnie, a wrzeczywistość jest zupełnie inna, nikt by się tego nie spodziewał. 🙂

 15. Erna pisze:

  Pozory to iluzja rzeczywistości.

 16. Pozory to tylko zwykła powłoka,
  nie dosięgną prawdy bo ona jest wysoka :)

 17. Agnieszka Piszczatowska pisze:

  Pozory to tylko gra, to taki teatr ,w którym aktor próbuje pokazać świat zupełnie inaczej niż jest w rzeczywistości.

 18. irenawanda pisze:

  Pozory to szydełkowanie swojego życia włóczką niespełnionych marzeń.

 19. Teresa Kłos-Zakrzewicz pisze:

  Pozory to fałszywy obraz czegoś co nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości ,wielu ludzi nabiera się na pozory a potem płaci za to wysoką cenę ,bo w życiu nie wszystko jest takie jak nam się na pierwszy rzut oka wydaje .Ale pocieszające jest to że pozory nie tylko mogą nas rozczarować ale też mogą nas mile zaskoczyć :)

 20. Kinga Salamon pisze:

  Pozory tworzą osoby, które czują się niepewnie w swoim życiu, by dodać sobie odwagi i pewności siebie; mają niskie poczucie własnej wartości i w ten sposób chcą je sobie podnieść; czują oddech zagrożenia na plecach za wszelką cenę chcą udowodnić coś otoczeniu; a im większe stwarzają pozory, tym bardziej stają się w tym wszystkim śmieszne…

 21. Lidia pisze:

  Pozory to szeroki uśmiech na twarzy, gdy serce płacze; nie chcesz nikogo obarczać więc zostają pozory, udawaj tylko jak długo; pozory są wpisane w ludzką naturę.

 22. Dorota Falęcka pisze:

  Pozory to konik ludzi z przerośniętym ego, zapatrzonych w siebie, takich, którzy nie potrafią przyznać się do własnych potknięć, błędów czy braku zdolności, ale lubią mamić innych wizją własnej idealności i nieomylności, pozory pozwalają widzieć nas zawsze przez różowe okulary, w najbardziej optymistycznej wersji, a całą moralność chowają w najgłębszych zakamarkach naszej duszy.

 23. Judka pisze:

  Pozory często mylą, zbyt szybko oceniamy , nie dając szansy by poznać lepiej , być może znów okazałoby się że nie jest tak jak wygląda na pierwszy rzut oka.

 24. Sabina Fabczak pisze:

  Pozory często mylą,są naszą linią obrony lub zachowaniem w sytuacjach i miejscach,gdzie chcemy być zauważeni,często pod radosnym uśmiechem w pięknej kreacji ukrywają się dramaty i cierpienie,jest też odwrotnie wiele ludzi udaje cierpiących i potrzebujących,a w rzeczywistości w swoich czterech ścianach prowadzą sielskie życie…

 25. Kasiek pisze:

  Pozory to często jakże fałszywy obraz naszej rzeczywistości, tego co obserwujemy każdego dnia. To takie zamazane okulary, przez które widzimy całkiem inną twarz tego, co ukryte jest w głębi, po środku kogoś lub czegoś. Tak szybko oceniamy ludzi po ubiorze, makijażu, kolorze skóry czy tatuażach. Ale przy poznaniu danej osoby, historii jej życia, ta nasza ocena się zmienia. Zatem, jak powiedział niegdyś Rick Riordan, „nie osądzaj nikogo, dopóki nie staniesz przy jego kowadle i nie popracujesz jego młotem”.

 26. Aleksandra Miczek pisze:

  Pozory przypominają cień, który depce mi po piętach i nie wypuszcza ze swoich objęć. Wplątują mnie w dziwną grę, której reguły są znane tylko im samym. Staję się pionkiem w ich niewidzialnych rękach i poruszam się w rytm muzyki, jaką one tworzą. Bez mrugnięcia okiem okłamują mnie i złośliwie chichocząc, nie pozwalają popatrzeć na prawdziwy świat, ukryty za ich plecami. Pozwalają mi podziwiać tylko wybrany jego skrawek, taki, który chcą mi pokazać, taki, który ma tylko przypominać to, co mogłabym poznać.

 27. chk pisze:

  Pozory to najczęściej kurtyna, za którą ukrywa się ból, słabość i przerażenie.

 28. ŻYTOMIRSKA pisze:

  Pozory, o ile łatwiej byłoby bez nich. Można pomylić z prawdą i są krótkotrwałym czynnikiem szczęścia wielu ludzi. Czasami trzeba zachować pozory szczęścia i nieraz stwarzać pozory uśmiechem. Gdy ludzie zawodzą, trzeba ograniczyć zaufanie do minimum, bo nawet najlepszy przyjaciel zawodzi.
  Pozorny dystans, warto mieć.

 29. Kinga Grabowska pisze:

  Pozory, pozory, pozory… ile łatwiej byłoby nam żyć bez nich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *