Lisa Wingate „Strażniczka opowieści” Wydawnictwo Św. Wojciech

strazniczka
Intrygująca opowieść o powrocie do nierozliczonej przeszłości, zapamiętanych dźwięków, zapachów, skrywanych tęsknot i przestrzeni niewypowiedzianego bólu.

 

Blue Ridge w Appalachach uwodzi surowym pięknem gór i tajemnicą ludu Melungów, którym straszyło się niegrzeczne dzieci w Karolinie Północnej. Jennia Beth Gibbs po latach powraca do miejsc zapamiętanych z dzieciństwa, by odkryć zagadkę tajemniczego rękopisu sprzed ponad dwudziestu lat znalezionego na biurku w prestiżowym wydawnictwie, w którym właśnie rozpoczęła pracę. Historia zawarta w rękopisie wciągnęła ją już od pierwszych słów, a znajome miejsca akcji przywołały fale wspomnień. Powrót do przeszłości, bolesnej i nierozliczonej, jest początkiem intrygującej przygody. Tajemnicze oddziaływanie opowieści prowadzi bohaterkę zupełnie nowymi ścieżkami, a spotkanie z zamkniętym w sobie autorem przynosi falę emocji. Uśpione wspomnienia ożywają, a niepewność wysuwa się na pierwszy plan.

 

Powieść idealnie spina tęsknotę, przeszłość, przyszłość, fascynację i niezwykłą pasję tworzenia. Styl autorki lekko prowadzi czytelnika przez fabułę. Losy bohaterki nasuwają refleksje o znaczeniu rodzinnych relacji, marzeń, o które warto walczyć i nadziei prowadzącej do zwycięstwa.

 

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 436
ISBN: 978-83-7516-772-6
Premiera: 4 lipca 2015

Podziękowania dla Wydawnictwa Św. Wojciech http://swietywojciech.pl za egzemplarz recenzencki.

Brak możliwości komentowania.