Jennifer Moore-Mallinos, Andy Catling „Co zrobisz, gdy…” Jedność

Co zrobisz gdy

Podjąć dobrą decyzję.

 

Ta książka pomaga podjąć właściwe decyzje w trudnych sytuacjach. Bo czasem jest kłopot z dokonaniem dobrego wyboru, wybrnięciem z twarzy z kłopotliwych sytuacji i odróżnianiu dobra od zła.

 

Sztuka podejmowania decyzji jest bardzo ważna w życiu, tym dziecięcym i tym całkiem dorosłym.  Czasem nie wiadomo, co zrobić, jak odmówić, gdzie znaleźć właściwą odpowiedź i odpowiednio się zachować. Co wypada, a co nie przystoi? Czy warto przyznawać się do błędu? Jak odmawiać, żeby nie obrazić, a jednak pomóc? I co zrobić, gdy książka zaczyna się od końca?

 

Może to pomyłka drukarska, a może celowy zabieg wydawniczy? Tego nie wiem, ale dobrze się składa, że pierwszy problem i kłopotliwa sytuacja pojawia się już na wstępie. Otwierasz pierwszą stronę, a tam koniec książki! Wystarczy ją odwrócić i można czytać. A w środku różne dylematy z życia wzięte i mądre podpowiedzi, jak zachować się właściwie.

 

Warto przećwiczyć różne sytuacje cytowane w książce, by później było łatwiej zastosować te podpowiedzi w codziennym życiu. Gorąco polecam tę książkę. Jest pięknie zilustrowana i porusza ważne tematy, z którymi wcześniej czy później dziecko z pewnością się zetknie.

 

Oprawa: twarda
Liczba stron: 96
ISBN: 978-83-8144-265-7
Premiera: styczeń 2021

jednoscKLIK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *