„Stewardesy. Cała prawda o lataniu” Prószyński i S-ka

stewardesy

Zawód dla wybranych.

 

Stewardesy. Ich uśmiechy kryją wiele tajemnic. Niechętnie opowiadają o swoich sekretach, ale tym razem robią wyjątek. Są szczere w rozmowie z Krzysztofem Pyzią, aby przybliżyć czytelnikom swoją pracę.

 

Jeden z najbardziej ryzykownych zawodów na świecie. Wiąże się z prestiżem, ale też ogromnym stresem. W trakcie lotu pełnią rolę opiekunki, psychologa, sprzedawcy, a nawet lekarza. Bycie stewardesą to styl życia owiany mgłą tajemnicy. To one są oczami i uszami pilotów. To one sprawiają, że lot jest przyjemny. Jak wygląda codzienność stewardes?

 

Tkwią w hermetycznym środowisku i być może dlatego niechętnie opowiadają o swoich zawodowych sekretach. A jest ich całkiem sporo. Jak było kiedyś? Między innymi o to pyta Krzysztof Pyzia. A potem przedstawia rozmowy ze współczesnymi stewardesami.

 

Wiele ciekawostek i interesujących faktów znajdziecie w tej książce. Co się dzieje na pokładzie w trakcie lotu? Jak wygląda rygor życia stewardesy przed startem i po lądowaniu? Jak to jest bywać w tylu miejscach na świecie? Czy stosuje się różne triki, aby lot był przyjemny dla podróżujących?

 

Po przeczytaniu tej książki znacznie łatwiej zrozumieć fenomen tego specyficznego zawodu. Przy okazji poznaje się tajniki, które odsłaniają prawdę o lataniu. Czyta się ją jak wciągającą powieść obyczajową z elementami sensacyjnymi w tle. Nie brakuje anegdot i humoru. Gorąco polecam.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 408
ISBN: 978-83-8234-025-9
Premiera: 12 stycznia 2021

Proszynski.logo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *