Witold Horwath „Lisica” Replika

lisica

Z determinacją ku marzeniom.

 

Opowieść o determinacji w drodze ku marzeniom, wielkiej sile kobiecości i odwadze, by robić swoje, nawet wtedy, gdy wyprzedza się swa epokę.

 

Hanka Lubochowska to pewna siebie, odważna, charyzmatyczna kobieta, która zna poczucie własnej wartości i z chęcią dodaje innym energii, aby też to poczucie mieli o samych sobie. Jako młoda dziewczyna przeniosła się z bliskimi do Jakaterinosławia, gdzie jej ojciec został zatrudniony w charakterze naczelnego inżyniera w firmie Rudzki i S-ka. Tu zastała ich rewolucja. Podczas jednego ze strajków robotnicy niemal skatowali inżyniera Lubochowskiego, doprowadzając go do trwałego kalectwa. Wówczas Hanka odkryła bezlitosność bolszewika Władysława Sienki, któremu najbardziej zależało na zniszczeniu rodziny Lubochowskich. Prześladowania z jego strony prowadza Hankę do prawdziwych korzeni tego działania, a tym samym są pierwszym prywatnym śledztwem zapalonej kobiety detektyw.

 

Ukoronowaniem jej przeróżnych przygód detektywistycznych będzie służba w amerykańskiej policji, ale zanim to nastąpi wiele jeszcze przejdzie. Opuści Rosję, przemierzy Europę, odnajdzie niebezpieczną kontrabandę, zostanie pogrzebana żywcem, spotka rosyjskiego księcia, a nawet zyska młodszego brata. Będzie otoczona środowiskiem artystów okresu międzywojennego i nigdy nie starci rezonu.

 

„Lisica” opisuje perypetie kobiety niezłomnej, której niestraszne były konwenanse czy stereotypy. Zdecydowanie wyprzedzała swą epokę i miała w tym niesamowitą klasę. Przygód tu bez liku, a dobry humor towarzyszy kolejnym perypetiom. Autor subtelnie, ale bardzo sugestywnie kreśli klimat epoki i bez cienia wątpliwości przenosi tam czytelnika. Z taką bohaterką nie sposób się nudzić. Nie ma tu banału, jest za to wartka akcja i świetne dialogi. Gorąco polecam Waszej uwadze.

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 496
ISBN: 978-83-6729-525-3
Premiera: 16 sierpnia 2022

replika

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *