Julia Golding, Kate Hindley „Garderoba Królowej” Zysk i S-ka

garderoba-krolowej

Historia utkana z różnorodności.

 

Historia Elżbiety II i jej wyjątkowych strojów w pigułce. Bo historia Królowej to również historia jej garderoby. Tu nie było miejsca na przypadki. Każdy strój, dodatki i sposób ich noszenia, miały za zadanie przekazać ważny komunikat. Do tego miały być wygodne i w stylu Elżbiety II, aby nie sprawiały wrażenia noszonych na siłę. To wyjątkowa historia utkana z wielobarwnych tkanin i klejnotów.

 

Kilkadziesiąt stron, a tyle ważnych treści. Ta książka przedstawia historię dziewczynki, która stała się Królową. Obejmuje blisko sto lat i ukazuje przebłysk prawdziwej kobiecości poza koroną. Warto ją poznać i zachwycić się doskonałym wyczuciem stylu Elżbiety II.

 

Od narodzin Królowej, przez jej młodość w cieniu wojny, aż do śmierci. Każdy etap życia to ważna dla świata historia, która w dużej mierze rozgrywała się na naszych oczach. Zaglądanie do garderoby Królowej jest niezwykle cennym doświadczeniem. To tak, jakbyśmy poznawanie ważną osobę bliżej, prywatnie. Poznajemy nie tylko styl Królowej, ale również powody noszenia konkretnych strojów czy dodatków. Świetne ilustracje przenoszą do świata zamku Windsor i pokazują, jak ważną role w życiu Królowej pełniła jej garderoba. Książka skierowana jest do małych czytelników, ale polecam ją również dorosłym, bo dzięki niej można poznać historię Królowej Elżbiety II.

 

Oprawa: twarda
Liczba stron: 40
ISBN: 978-83-8202-782-2
Premiera: 24 listopada 2022

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *