Olga Rudnicka „Wadliwy klient” Prószyński i S-ka

wadliwy-klient

Bo w każdej szafie może być trup.

 

Wygląd i posiadanie może na dobre zaprzątać głowę, gdy zapomina się o najważniejszych wartościach. Stąd już tylko krok do klęski. Moralnej klęski. Gdy do tego dochodzą nieprzewidziane trupy w szafie, bądźcie pewni, że Rudnicka wciągnie w swój świat bez reszty.

 

Detektyw Matylda Dominiczak ma ogólną tendencję do pakowania się w kłopoty, a tych nie brakuje w agencji detektywistycznej, w której roi się od nietypowych zleceń. Tym razem do zleceniodawcy jedzie w niebywałych wręcz warunkach. Nic dziwnego, skoro kierowcą jest grabarz. Towarzyszący jej mecenas Piasecki przydaje się jak nigdy dotąd. Może dwójce żywych jakoś raźniej w tak dziwnym towarzystwie, które dominuje u zleceniodawcy. Samo zlecenie wydaje się proste, ale nie od dziś wiadomo, że pozory mylą. I tak od banału dochodzi się do całkiem sporej intrygi.

 

Jak zwykle u Rudnickiej, bawiłam się przednio. Świetny język, doskonale poprowadzona narracja, zabawne dialogi, szereg nawiązań do współczesnych dylematów młodych ludzi i akcja zakończona spektakularnym zaskoczeniem. Autorka w wyśmienitej formie i znów chciałoby się poczytać więcej, dalej, jeszcze. Oryginalna intryga, wiele wątków, dobre tempo akcji i świetny humor sytuacyjny to znaki rozpoznawcze autorki, więc i tu ich nie brakuje. Doskonała rozrywka w niebanalnej formie.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 304
ISBN: 978-83-8295-281-0
Premiera: 7 lutego 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *