Konkurs z książką „Nefrytowa szpilka”

nefrytowy-konkurs

Rozstrzygnięcie konkursu. Wygrywa:

 

Justyna Ernest

 

Gratulacje! Laureatkę proszę o wiadomość z adresem do wysyłki nagrody (brak zgłoszenia do 07.11.2016 godz. 12.00 będzie równoznaczny z rezygnacją z nagrody). Można pisać na maila: kontakt@ksiazkiweterze.pl lub w wiadomości na profilu „Książki w eterze” na Facebooku.

 

Za egzemplarz konkursowy serdecznie dziękuję Wydawnictwu Prószyński i S-ka.


 

 

Wraz z Wydawnictwem Prószyński i S-ka zapraszam do udziału w konkursie!

 

Do wygrania książka Joanny Miszczuk „Nefrytowa szpilka”!

 

Opis wydawcy: To opowieść o silnej kobiecie, podążającej wybraną przez siebie drogą. Ale przede wszystkim  historia trudnej miłości i walki o szczęście.

 

Aby wziąć udział w konkursie należy w komentarzu poniżej dokończyć zdanie: Tolerancja…

 

Pozostałe warunki konkursu:

 

– udostępnienie konkursowego wpisu na Facebook’u (publicznie na swoim profilu)

– zaproszenie znajomych do udziału w konkursie

– jeśli jeszcze tego nie zrobiliście to będzie mi miło, gdy polubicie profil „Książki w eterze” na Facebooku

 

Wśród wszystkich uczestników zostanie wyłoniony laureat. Na zgłoszenia czekam do godz. 21.00 w środę 2 listopada  2016 roku. Powodzenia!

43 komentarzy

 1. Monika Stanisławska pisze:

  Tolerancja to poszanowanie inności każdego człowieka zarówno pod względem wyglądu,wyznania jak i poglądów.

 2. AgnieszkaAgiMil pisze:

  Tolerancja to akceptowanie ludzi bez wzgledu na to jak wygladaja ,jakie maja poglady,jaki maja styl …to akceptowanie kazdego takim jakim jest .

 3. Joanna Rzym pisze:

  Dla mnie tolerancja to szacunek, zrozumienie, empatia, wyrozumiałość, cierpliwość wobec odczuwanych przez drugą osobę emocji. Poszanowanie bez obrażania i poniżania poglądów, upodobań, zainteresowań czy wiary. Tolerancja to nie jest ślepe uznawanie poczynań drugiego człowieka lecz gdy zachodzi taka potrzeba rozmawianie o sytuacji i postępowaniu rozmówcy. Tolerancja to również bycie przy drugiej osobie np. chorującej na depresje czy nerwice. Tolerowanie jej dziwnych zachowań, które pomagają jej uporać się ze światem oraz wspieranie, pokazywanie różnych dróg pomocy.

 4. Joanna Magdalena Walczyk pisze:

  Tolerancja to poszanowanie cudzych poglądów , uczuć czy jego stylu życia.

 5. Wlodek Piasecki pisze:

  Tolerancja —–„cnota” społeczna XXI wieku oznaczajaca poszanowanie dla każdego choćby miał odmienne poglądy .

 6. JM pisze:

  Tolerancja, przynajmniej dla mnie, ukazuje się wtedy, kiedy każdy żyje po swojemu, nie czyniąc swoim postępowaniem krzywdy drugiemu człowiekowi.

 7. Tolerancja jest podstawą przyjaźni, to uważne słuchanie i chęć wysłucha­nia dru­giej oso­by są wlasnie podstawą zrozumienia i tolerancji. 

  Udostępniam na fb i lubię jako Patrycja fornal
  Zapraszam znajomych na fb 😉

 8. kozung pisze:

  Tolerancja powinna być częścią każdego z nas. Bo skoro, dla przykładu, Ty tolerujesz moje uzależnienie od książek, to dlaczego ja nie mam tolerować Twoich fanaberii? :)

 9. jezyna122 pisze:

  Tolerancja to jedna z tych rzeczy, która przychodzi nam najtrudniej i ciężko nam pogodzić się z tym, że inni chcą życ po swojemu, bez naszej ingerencji i pragną po prostu czuć się zaakceptowani takimi jakimi są, bez oceniania ich tyko dlatego, że nie są tacy jak my albo nie robią tego co my.
  udostępniam jako Małgorzata Pyzik

 10. Joanna Zieleniecka pisze:

  Tolerancja to coś co w dzisiejszych czasach zanika. Każdy próbuje każdego oceniać według siebie a przecież każdy jest inny i właśnie dlatego powinniśmy tolerować każdego człowieka !

 11. Gosia Kusiak pisze:

  Tolerancja to dla mnie nie tylko poszanowanie inności drugiej osoby….to także nie narzucanie swoich poglądów. Życie w zgodzie ze sobą i z innymi.

 12. Tolerancyjna pisze:

  „Tolerancja” to uwielbiane słowo tak często wypowiadane bez cierpliwości, zrozumienia i poszanowania…

 13. gosia.h-m pisze:

  Tolerancja to poczucie własnej wartości, bo znając i ceniąc sobie siebie szanujemy odmienność innych, akceptujemy ich takimi jakimi są i jakie mają poglądy. Nie wytykamy inności, nie obrażamy – szanujemy tak jak i szanujemy siebie i jak chcemy być szanowani i akceptowani bez względu na to jacy jesteśmy.

  Pozdrawiam ciepło
  Małgosia

 14. Izabela W pisze:

  Tolerancja pojawia się wtedy, gdy myszy charcują a kot się im przygląda ?

 15. Aniela M pisze:

  Tolerancja … większość z nas wie, czym powinna być, ale zarazem prawie nikt tego etycznego fenomenu nie potrafi ‚objąć’ w całej jego okazałości albo nie umie się z nim zmierzyć. Warto – trzeba sobie o tym przypominać i co jakiś czas własne postawy weryfikować – chociażby przez takie lektury! W obecnych czasach – niestety jest to postulat bardzo aktualny! Ja jestem gotowa się zmierzyć…

 16. Iwona Kulas pisze:

  Tolerancja od łac. znosić, wytrzymywać, przecierpieć…
  Jest to dążenie do zrozumienia innych…

 17. Hanka pisze:

  Tolerancja to …..zachowanie , którego uczymy się całe życie :)

 18. Bogna PS pisze:

  Tolerancja nie jest przyzwoleniem dla inności jakiegokolwiek rodzaju, tylko jej pełną akceptacją – bez żadnych warunków wstępnych i tych, które potem następują…

 19. Agnieszka B-ska pisze:

  Tolerancja…nie lubię tego słowa, bo znaczy dla mnie tyle, co „coś mi się nie podoba, jakaś opinia, zachowanie, nie do końca się zgadzam z czymś/kimś”, ale toleruję/znoszę, bo tak trzeba, bo wypada…Lepiej powiedzieć, że szanuje się coś/kogoś :)

 20. KINGA18 pisze:

  zgłaszam się
  obserwuję i lubię na fb
  udostępniam;https://www.facebook.com/SABINAEWAANNAF
  Żeby być tolerancyjnym,musimy zaakceptować samego siebie z wadami i zaletami.
  Tolerancja to akceptacja innych ludzi, bez względu na ich pochodzenie,kolor skóry, religię,poglądy czy wygląd.Jest to poszanowanie poglądów, wierzeń, upodobań, różniących się od własnych”.

 21. Basia pisze:

  Tolerancja – tak w tym świecie trzeba byc odrobine tolencyjnym . To tak jak sąsiad robi imprezę jest pozno ,głośno ale gdy jesteśmy tolerancyjni nie zwracamy uwagi bo to jednorazowo nie co dzien sie zdarza .to właśnie tolerancja przyzwalanie głowa boli ale wycierpieli by ktos miło spędził Dla siebie kazdy powinien byc tolerancyjny bo wady ma kazdy i nie trzeba je wytykac zreszta rożne sa przykłady tolerancji byle były to duży juz sukces . Na fb obserwuje jako Barbara Pawlik

 22. Maria53 pisze:

  Tolerancja to istota relacji międzyludzkich. Właściwie ukierunkowana daje mnóstwo korzyści, ale nieprzemyślana, niemądra może być przyczyną złych zdarzeń.

 23. Zuzanna J. pisze:

  Tolerancja to świadomość i akceptacja inności.

 24. Anna S. pisze:

  Tolerancja to poszanowanie inności drugiego człowieka. Wiąże się ona także z pomocą, współczuciem czy życzliwością wobec bliźniego. Gestem tolerancji może być uśmiech. Według mnie nie możemy mówić o akceptacji innych jeżeli nie zaakceptujemy siebie. Tolerancja siebie jest niezwykle ważna, a więc akceptuję siebie i swoją odmienność. Jestem niepowtarzalna i jedyna, a zarazem inna niż wszyscy, gdyż różnorodność to norma a nie wyjątek!

 25. Bonnaneko pisze:

  Tolerancja to piękne słowo, które posiada wielką moc, niestety wiele osób twierdzi, że są tolerancyjni, a za plecami uwielbiają naśmiewać się z tych, którzy różnią się od nich samych. Prawda jest taka, że każdy z nas jest inny, a tolerancja to bardzo trudna sztuka.

 26. Monika Niedźwiedź pisze:

  Tolerancja jest bardzo trudna. Wymaga od nas poszanowania zasad, poglądów, zachowań innych osób, które nie zawsze są zgodne z naszymi własnymi zasadami, normami etycznymi i moralnymi. Łatwo jest być tolerancyjnym na odległość, gdy coś nie dotyczy nas osobiście. Dla przykładu: Mówimy, że jesteśmy tolerancyjni wobec gejów i lesbijek, ale nikt nie chce aby jego dziecko w przyszłości żyło w takim związku. Wielu z nas po pierwszym szoku pogodzi się z decyzją dziecka i może nawet ją zaakceptuje, lecz istnieje także inna grupa rodziców, która niestety odwróci się od swego dziecka.

 27. Donata Bosak pisze:

  Tolerancja to wielkie slowo, a tak malo znaczy w dzisiejszym świecie. Na kazdym kroku slyszymy, że on taki i owaki…a moim zdaniem, przed każdym trxeba otwierać serce i umysł bo wszyscy jesteśmy indywidualnymi osobami, ale jedną całością w swiecie.

 28. Anna Ginter pisze:

  Tolerancja to zrozumienie, akceptacja i poszanowanie każdej inności człowieka w charakterze, stylu jego życia i poglądów.

 29. SallyBrovn pisze:

  Tolerancja to uświadomienie sobie, że każdy człowiek ma jedno życie i każdy ma święte prawo przeżyć je tak jak mu w duszy gra, wg własnego uznania – o ile tylko nie robi tym krzywdy innym…

 30. Grażyna pisze:

  Tolerancja….to tak pięknie brzmi.Gorzej gdy zderzają się dwie tolerancje -myślę , że jestem tolerancyjna,a gdy zdarza się „coś”aby tego dowieść to już nie jest to takie pewne.Mówię na własnym przykładzie,ale walczę …aby „moja tolerancja” wypływała z serca,a nie tylko tak gołosłownie.

 31. izula pisze:

  Tolerancja…to miłość do drugiego człowieka…bez względu na jego wyglad ,orientację,poglądy,czy płeć.
  To akceptacja „inności”

 32. Anna Kulawiak pisze:

  Tolerancja nie jest możliwa bez zrozumienia tego, że każdy człowiek ma prawo do samodecydowania o sobie, do odmienności, do własnych przekonań i wiary, bo to właśnie to czego nie znamy i nie rozumiemy budzi w nas lęk, a ten prowadzi do nietolerancji, rasizmu, ksenofobii…do cierpienia, krzywdy, tragedii.

  („Kiedy rozum śpi, budzą się potwory” Francisco Goya)

 33. Izunia Raszka pisze:

  Tolerancja… czy w dzisiejszych czasach tak naprawdę jest obecna wśród nas?

 34. Luiza Berenika Pitera pisze:

  Tolerancja jest niezbędna by cieszyć się życiem, pozostając w harmonii z otaczającym nas światem i innymi ludźmi. To dzięki różnorodności i odmienności nacji, kultur, poglądów, religii i wszystkiego co nas otacza, ten świat jest ciekawy i piękny więc zamiast zwalczać to czego nie rozumiemy, otwórzmy te drzwi, dotknijmy tego i uczmy się wzajemnie od siebie, szanując i nie oceniając lecz chłonąc to co nowe z ciekawością i entuzjazmem dziecka…:)

 35. Renia Ł. pisze:

  Tolerancja, córka demokracji, idea,której uczy się i potrzebuje cały świat. :)

 36. Renia M pisze:

  Tolerancja to akceptacja drugiego czlowieka.takim jakim jest szanowanie jego wyboru. Akceptacja innosci drugiego człowieka

 37. Justyna Ernest pisze:

  Tolerancja to słowo którego definicję rok w rok powtarzam mojej rodzinie przy Wigilijnym stole bo ” nie mamo, nie tato nie zamierzamy brać z Arturem ślubu i nie ma znaczenia ile lat już ze sobą chodzimy” 😉

 38. Erna pisze:

  Tolerancja to poszanowanie sposobu życia, innych poglądów odbiegających od ogólnie przejętych norm lub własnych zasad. Tolerancja daje wolność myślom i słowom oraz jest niezbędna w normalnym cywilizowanym świecie.

 39. Grażyna. G. pisze:

  Tolerancja sprawia, ze czuje się sama ze sobą dobrze.

 40. EwaD pisze:

  Tolerancja to cecha, która pozwala nam zrozumieć innych ludzi i pogodzić się z faktem, że ludzie mogą różnie wyglądać oraz odczuwać, różnie myśleć, różnie postępować i różnie żyć, a mimo tych różnic możemy się z nimi dogadać i współistnieć w tym zróżnicowanym, a przez to pięknym świecie.

 41. Kamila B. pisze:

  Tolerancja to szacunek dla odmienności, dla innych poglądów i zachowań.

 42. BeataK. pisze:

  Tolerancja… jest to gotowość przyznawania przedstawicielowi innego światopoglądu tej samej dozy inteligencji i dobrej woli, co sobie.