Marcin Margielewski „Zaginione arabskie księżniczki” Prószyński i S-ka

Zaginione.arabskie.ksiezniczki

Nie jak z baśni.

 

Dramatyczna opowieść o codzienności arabskich księżniczek, która wcale nie jest baśniowa. Tu jedna decyzja może zmienić życie człowieka w koszmar.

 

Jak to możliwe, że w XXI wieku kobiety giną bez śladu i nikt ich nie szuka? Zasady arabskiego świata są nieprzejednane. Trudno je zrozumieć i zaakceptować, ale tak jest urządzony ich świat. To, że dziewczynka urodziła się na dworze saudyjskiego władcy, wcale nie gwarantuje jej dostatniego życia. Ojciec może podjąć decyzję o sprzedaży córki i wtedy jej życie zamienia się w koszmar. Tu nie dziwi seks z ośmiolatką, nie ma zniesmaczenia czy oburzenia. Jest to normą, której Europejczycy nigdy nie będą w stanie pojąć.

 

Bezwzględnie oddane, podporządkowane mężczyznom, za zasłoną. Kobiety bez twarzy, bezimienne, kupione jak towar. Wykorzystywane, milczące, cierpiące. Marcin Margielewski wysłuchał opowieści człowieka, który pracował na dworach saudyjskich władców. To opowieść pełna emocji, braku akceptacji i empatii dla krzywd doznanych przez kobiety, których jedyną wadą jest to, że są kobietami. W arabskim świecie są nikim. Świat nie może o nich zapominać.

 

Przedstawiona w tej książce opowieść wywołuje ciarki. Życie w złotej klatce jest dramatem. Słowo „księżniczka” nabiera tu okrutnego znaczenia. Trudno pogodzić się z takim stanem rzeczy. Warto przeczytać Dla większej świadomości mechanizmów współczesnego świata.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 320
ISBN: 978-83-8169-235-9
Premiera: 11 lutego 2020

Podziękowania dla

Proszynski.logo

Natasza Socha „Zamrożona” Edipresse Książki

zamrozona

Emocjonalnie wykluczona.

 

Refleksyjna opowieść o uśpionych pragnieniach, zamrożeniu ciepłych relacji z partnerem oraz o tkwieniu w szczelnym kombinezonie nieczułym na dotyk bliskiej osoby.

 

Julia ma czterdzieści dwa lata, trójkę dzieci, męża i psa. Prowadzi przewidywalne, nieco nudne życie. Każdy dzień jest podobny do poprzedniego. W związku Julii i Aleksandra brakuje spontaniczności i wzajemnego ciepła. Impuls popycha Julię do wejścia na randkowy portal. Tam poznaje Michała, który tak jak ona, lubi patrzeć w niebo. Czy razem dostrzegą klucz żurawi? A może zakochają się w urokliwych chmurach płynących po niebie? Kto wie, może spojrzą sobie głębiej w oczy i dopasują ten brakujący element do układanki życia?

 

Czego pragną kobiety zamrożone w związkach życia? Właśnie o tym pisze Natasza Socha w tej powieści. Jej bohaterka jest emocjonalnie wykluczona i znajduje bratnią duszę w miejscy najmniej oczekiwanym. Dzięki temu poznaje własne potrzeby, odkrywa piękno czułości i bliskości. Zakazana i wyhodowana na zdradzie miłość skazana jest na przegraną. Czy faktycznie? A może to pretekst do istotnej zmiany w życiu? To piękna historia o dojrzewaniu do miłości, rozumieniu jej głębi i szukaniu nowych dróg. Zaskakująca, inspirująca i refleksyjna. Zakończenie jest zupełnie nieprzewidywalne. Bardzo, bardzo polecam.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 304
ISBN: 978-83-817-7268-6
Premiera: 12 lutego 2020

Dziękuję

edipresse

Susan Verde, Peter H. Reynolds „Ja, miłość. Księga współodczuwania” Mamania

ja milosc

Miłosny list do świata.

 

Każdy zasługuje na miłość, która cudnie rozświetla codzienność. Przeczytajcie ten niezwykle empatyczny miłosny list do świata i nauczcie się sztuki współodczuwania oraz odkrywania głębi samego siebie.

 

Gdzie znaleźć odpowiedzi na większość pytań? W sercu. Właśnie tam. Ono podpowiada najskuteczniej i nie myli się w istotnych kwestiach. W tej książeczce możecie się przekonać jak ważne jest współodczuwanie, sztuka słuchania drugiej osoby, nasza obecność w życiu innych, czułość, delikatność, umiejętność dawania dobrych rad, pocieszania i zrozumienia. Podkreślana jest wartość akceptacji siebie, dbałość o własne ego, ale bez niezdrowego egoizmu. Miłość to wdzięczność, ciągłe próby, pamięć o bliskich i poczucie łączności ze światem. Miłość składa się z drobnych gestów. Tak często o tym zapominamy.

 

Ta książka to również lekcja jogi. Ilustracje pokazują konkretne pozycje, które  pomagają walczyć ze złymi emocjami i otworzyć się na miłość, która chodzi różnymi drogami. Trzeba otwartości serca i umysłu, by jej nie przeoczyć.

 

Oprawa: twarda
Liczba stron: 40
ISBN: 978-83-66117-75-4
Premiera: 5 lutego 2020

Podziękowania dla Wydawnictwa

mamania

E. G. Scott „Nic o mnie nie wiesz” Muza

nic-o-mnie-nie-wiesz

Fundament szczęścia.

 

Zostawić to, co mroczne pod kluczem i zacząć wszystko od nowa. Przejść ciemną drogę i wyjść na jasną prostą. Da się? Jeśli nikt nie przeszkadza…

 

Rebecca i Paul są szczęśliwym małżeństwem. Wieloletni staż przynosi poczucie bezpieczeństwa i rutynę, ale to słodka rutyna. Przytulny dom w pięknej okolicy, dobra, stabilna praca i bezgraniczne zaufanie. Czego chcieć więcej?

Okazuje się, że związek to spacer po linie. Wystarczy jeden fałszywy krok by rozsypać misternie ułożony domek z kart. Kłamstwa i tajemnice wychodzą na jaw ze zdwojoną siłą. Stabilność szybko zmienia się w chwiejność. Co zrobić, żeby uratować fundament, na którym da się odbudować szczęście?

Zemsta, zazdrość, intryga, zbrodnia. Ten thriller rozkręca się już od pierwszych stron, trzyma w napięciu i zaskakuje. Nieprzewidywalność zdarzeń oraz zgubne ruchy bohaterów prowadzą do dramatu. Autorzy grają na emocjach czytelników, pokazują dwie strony psychiki postaci. Nie można być do końca pewnym czy każde zagranie ze strony Rebecci i Paula jest perfidne. Czasem wkrada się jakiś chochlik, który miesza w głowie, ale nie w sercu. Rozmijanie powoduje wejście na niewłaściwe ścieżki, choć wciąż wyczuwalna jest chęć powrotu do stabilności, nawet jeśli była nudna. Przekonajcie się, jak trudną drogę trzeba przejść, żeby z mroku wyjść na jasną stronę życia w pełni.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 448
ISBN: 978-83-287-1253-9
Premiera: 29 stycznia 2020

Podziękowania dla

muza

Ane Riel „Żywica” Zysk i S-ka

żywica

Tam, gdzie zaczyna się szaleństwo.

 

Wstrząsająca opowieść o skrajnym odosobnieniu, które odczłowiecza i wyzwala nieludzkie instynkty. Dramatyczna, głęboko traumatyczna i poruszająca. Gdzie kończy się miłość, a zaczyna szaleństwo?

 

Rodzina Haarder mieszka na odosobnionej, porośniętej świerkami wyspie Głowa. Po sąsiedzku jest wyspa Szyja, na której żyją ludzie, ale Haarderowie nie chcą mieć z nimi kontaktu. Jens czuje się dobrym mężem i odpowiedzialnym ojcem. Chroni bliskich za wszelką cenę. Ta ochrona niejednokrotnie przekracza znane wartości moralne. Jest w stanie zabić, gdy ktoś zamierza wejść do świata ich rodziny. Jens czuje się Bogiem, decyduje o życiu lub śmierci innych ludzi. Uczy zabijania swą córkę Liv. To z jej relacji poznajemy wstrząsającą historię, która zaczyna się tam, gdzie kończy się miłość, a zaczyna szaleństwo.

 

Dawno nie czytałam tak poruszającej książki. To opowieść o szaleństwie, do którego może doprowadzić chorobliwa potrzeba izolacji swojej miłości od świata zewnętrznego. Brak kontaktów społecznych prowadzi do zaniku ludzkich odruchów. Uśmiercanie staje się normą. Brak hamulców gasi etykę i moralne wartości. Trudno otrząsnąć się po lekturze tej dramatycznej powieści. Myśli kołaczą się po łowie, nie można wykrzesać nawet odrobiny współczucia dla oprawcy, który z miłości skazywał bliskich na śmierć lub cierpienie. Lęk przed utratą staje się traumą i boleśnie rani duszę. To trzeba przeczytać. Ku refleksji.

 

Oprawa: twarda
Liczba stron: 280
ISBN: 978-83-8116-810-6
Premiera: 22 stycznia 2020

Serdecznie dziękuję

zysk i ska

« Starsze wpisy