Konkurs z książką „Wieża z piasku”

Wieza-z-piasku

Wraz z Wydawnictwem Replika zapraszam do udziału w konkursie!

 

Do wygrania 3 egzemplarze książki Agaty Marzec pt. „Wieża z piasku”!

 

Opis wydawcy: Nina Ciesielska od wielu lat prowadzi nudne i przewidywalne życie, kontrolowane przez nadopiekuńczą matkę oraz wścibskie koleżanki z biura. Żyje samotnie, porzuciwszy dawne zainteresowania artystyczne. Jej codzienność wypełnia praca księgowej na dwóch etatach. Pewnego dnia odbiera telefon od Jerzego. Ten ceniony lokalnie przedsiębiorca obiecuje jej rewolucyjną zmianę…

 

W komentarzu poniżej należy dokończyć zdanie: Z piasku…

 

Będzie miło, gdy uczestnicy konkursu udostępnią konkursowy post na Facebooku, zaproszą swych znajomych do zabawy i nie zapomną być fanem profilu Książki w eterze i Wydawnictwa Replika.

 

Wśród uczestników, którzy spełnią wszystkie warunki konkursu, zostaną wyłonieni laureaci. Na zgłoszenia czekam do godz. 21.00 w sobotę 17 marca 2018 roku. Powodzenia!

 

Krystyna Mirek „Światło o poranku” Edipresse Książki

swiatlo o poranku

Uwierzyć w miłość.

 

Zranieni, przygnębieni, załamani, samotni. Jak uwierzyć w miłość? Może wystarczy odrobina zaangażowania, a świat znowu nabierze intensywnych barw?

 

Dalsze losy bohaterów „Światła w Cichą Noc” przynoszą intensyfikację uczuć i emocji. Ziarno niepewności zasiane na podatny, bo zraniony grunt serca, może przynieść szereg smutków i rozterek. Jedni zechcą pogodzić się z samotnością, inni nabierają wiatru w żagle życia i zechcą odbić się od dna, by zawalczyć o miłość. Komu się uda, a kto złoży broń?

 

Kalina ma sporo cierpliwości do wysłuchiwania wszystkich członków rodziny, a nawet osób spoza niej, którzy chętne powierzają jej swe życiowe kłopoty. Zwykle służy pomocą i dobra radą, choć nie zawsze ma skuteczne „plastry” z mocą uleczania rozdartych serc. Bianka wreszcie musi zmierzyć się z problemami i wrócić do stolicy. Michał i Bartek staną się dla siebie rywalami w walce o uczucie. Magda nie zamierza chować się w skorupie i wraca do pracy, w której będzie spotykać Konstantego i jego narzeczoną, a swoją szefową. Antek zmierzy się ze sporymi zmianami, a Mariusz zrozumie, co jest w życiu najważniejsze. Po drodze napotkają na różne niespodzianki, ale finalnie odnajdą właściwe drogi do pogodzenia się z uczuciami i targającymi emocjami.

 

Ta powieść dodaje otuchy wątpiącym w miłość, która ma wielka moc i nawet po długim letargu potrafi odnaleźć drogę do serca. Uczy cierpliwości i pozytywnego nastawienia, a przede wszystkim przypomina, że pozory mogą mylić. Przeczytajcie.

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 352
ISBN: 978-83-8117-307-0
Premiera: 28 lutego 2018

Podziękowania dla Edipresse Książki.

Dariusz Rekosz „Pocztówka z Toronto 2” Szara Godzina

pocztowka-z-toronto

Siła napędowa do działania.

 

Energiczna i zwariowana nastolatka w starciu z oszustami wypada całkiem nieźle. Ceną jest zdrowie bliskiej osoby, więc nie dziwi, że siła napędowa do działania jest ogromna.

 

Monika Żyłkowska vel Żyłka spędza wakacje u dziadka kolegi w Toronto. Jest zachwycona każdym zakątkiem i rozrywkami, które funduje to kanadyjskie miasto. Dobry humor i mnóstwo planów palą na panewce, gdy mama Żyłki ulega wypadkowi. Natychmiastowy powrót do Polski i dramatyczne decyzje, które będzie musiała podjąć nastolatka, zmieniają jej dotychczasowe priorytety. Cel jest jeden, zrobić wszystko, by ratować życie mamy. Monika nie zawaha się stawić czoła groźnym oszustom. Na szczęście znajdzie pomocną dłoń, dzięki której łatwiej pokonać przeszkody.

 

Ta powieść udowadnia, że młody człowiek postawiony w obliczu ważnych wyborów, potrafi podejmować mądre decyzje i nie traci nadziei, gdy pojawiają się problemy. Granica między rozrywkami, a skrajnym niebezpieczeństwem, wolnością i jej utratą, jest naprawdę cienka. Czasem sekunda zmienia tok życia, a jedna decyzja może zaważyć na jego jakości. Dynamiczna książka z ważnym przesłaniem dla młodych czytelników.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 208
ISBN: 978-83-65684-93-6
Premiera: 21 lutego 2018

Serdecznie dziękuję Wydawnictwu Szara Godzina.

Richard Mabey „Roślinny kabaret” Prószyński i S-ka

roslinny kabaret

Tajemnicze życie roślin.

 

Niecodzienna książka o fascynującym świecie roślin, których siły witalne są tak ogromne, że pomagają im przetrwać przez wieki w niezmienionej postaci. To nie tylko „meble” naszej planety, ale istni kowale własnego losu.

 

Autor przedstawia świat roślinny jako wieloaspektowy teatr, z dużą skłonnością do naśladownictwa w odgrywaniu poszczególnych ról i z zaskakującym finałem, wychodzącym poza ramy założeń reżysera spektaklu. Aktorzy są dość nieobliczalni, choć z pozoru przewidywalni i to oni decydują o przebiegu spektaklu. Inne spojrzenie na rośliny pozwala ujrzeć coś więcej niż wygląd zewnętrzny. One żyją w sposób wyjątkowy i magiczny. Są unerwione, mają wiele niepowtarzalnych cech.

 

Ta książka jest piękną i edukacyjną wędrówką po świecie roślin. Niektóre z nich stanowiły przełom w nauce, kosmetologii czy medycynie. Inne są obiektem kultu religijnego, a kolejne zachwycają niepowtarzalnością wyglądu czy rozmiaru. Niepozorne bądź ogromne, trujące i lecznicze, zadziwiające i pospolite. Ów roślinny kabaret urzeka i wprawia w zachwyt. Dzięki tej książce inaczej patrzy się na najbliższą okolicę. Zajrzyjcie i zachwyćcie się pięknem natury.

 

Oprawa: twarda
Liczba stron: 460
ISBN: 978-83-8123-132-9
Premiera: 13 lutego 2018

Podziękowania dla Prószyński i S-ka.

Aneta Krasińska „Pragnienia Elżbiety” Replika

Pragnienia_Elzbiety-504x776

Patronat medialny

 

Czułe strony emocjonalności.

 

Tęsknoty małe i większe. Pozorne i całkiem prawdziwe. Są jak marzenia, pragnienia i nadzieje. Jak znaleźć drogę do ich realizacji?

 

Los połączył drogi bohaterek serii „Małe tęsknoty”. W części „Marzenia Kaliny” doszło do wypadku. Kalina, Elżbieta i Lena zostały połączone nicią powiązań. Dla każdej z nich ten wypadek stał się furtką do przeszłości. Kto wie, może również otworzy przyszłość?

 

Kalina w wyniku wypadku traci dziecko. Nie może poradzić sobie z wyrzutami sumienia i traumą związaną z potrąceniem pieszej. Zwłaszcza, że Elżbieta jest w śpiączce. Jej świadomość rejestruje dźwięki z zewnątrz, a wspomnienia przewijają się przez głowę jak slajdy. Lena porusza się o dwóch kulach wypadek uświadomił jej co się w życiu liczy, ale nadal ma duże problemy z budowaniem relacji. Obecność Adama jest coraz bardziej deprymująca. Czas na zmiany.

 

Krasińska dotyka czułych strun emocjonalności. Wygrywa nieznane akordy pokazując, że nie wszystko jest takie, jakim się z pozoru wydaje. Skrupulatnie przypatruje się psychice nadszarpniętej przeżytym wcześniej dramatem i wskazuje jasną stronę problemu. Podkreśla role otwartości wobec drugiego człowieka i sztuki wyrzucania uprzedzeń, tak często zgubnych w wydawaniu opinii. Zaskakuje zakończeniem i wzmaga apetyt na trzecią odsłonę. Potwierdza, że cała seria zasługuje na miano „must read”.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 288
ISBN: 978-83-7674-672-2
Premiera: 27 lutego 2018

Gorąco dziękuję Wydawnictwu Replika.

Marino Marini, Davide Oldani „Made in Italy” Jedność

made in italy

Kulinarna podróż do słonecznej Italii.

 

Włoska kuchnia nie jest jednorodna. Każdy region to odrębne smaki, przyprawy, zapachy. Poznajcie Italię d kulinarno-podróżniczej strony.

 

Ogólnie rzecz ujmując, kuchnia włoska to makarony, oliwki, sery, zioła, ryby i pizza. Czy tak właśnie się kojarzy? Jasne, że tak. A bardziej szczegółowo? Lombardia, Toskania, Umbria, Kalabria, Sycylia, Wenecja, Piemont. W każdym zakątku inne tradycje kulinarne i specjały, które wiążą się tylko z tym regionem. Dzieląc na dwa, północ i południe, dwa bieguny Włoch. Podobnie, a tak różnie.

 

Piękne w tej książce jest to, że kulinarna podróż zaczyna się od plantacji, na których uprawia się konkretne owoce, warzywa i zioła. To baza do dań. Nie dziwi, że Piemont obfituje w ryż, Toskania w ryby, zaś Umbria to kraina oliwek. Wchodząc do kuchni zauważamy, że na bazie lokalnych produktów przygotowywane są potrawy, które stają się wizytówką regionu. I to jest piękne. Najlepszy chleb carasau nieodmiennie można zjeść tylko na Sardynii, a jakość lukrecji z Kalabrii jest nie do przebicia. Można pokusić się o stwierdzenie, że Włochy to kraj produktów lokalnych i dzięki temu kuchnia włoska jest nie do podrobienia w innym zakątku świata.

 

Niezwykła podróż kulinarna do słonecznej Italii to również cała masa inspirujących przepisów. Warto pokusić się o próbę wykonania tych smakowitych potraw. Tortellini, lasagne, gnocco fritto, panettone, crostini, sałatki, desery i mięsa. Po włosku. Mmm, smacznego!

 

Oprawa: twarda
Liczba stron: 256
ISBN: 978-83-7971-806-1
Premiera: 12 lutego 2018

Serdecznie dziękuję Wydawnictwu Jedność.

« Starsze wpisy