Kamila Cudnik „Zgadnij, kim jestem” Zysk i S-ka

zgadnij kim jestem

Balast przeszłości.

 

Artystka i jej pogmatwane życie pełne niewiadomych. Policjant i wrażliwość, która nie przystoi w tym zawodzie. Intrygi, kłamstwa i dramaty. Tego napięcia nie sposób zapomnieć.

 

Robert jest mężczyzną z przeszłością. Policjant z wrażliwą duszą. Pewnej nocy, wracając ze służby, dostrzega dziewczynę na moście. Działa błyskawicznie, nie pozwala jej skoczyć. Kobieta oznajmia, że nie miała takiego zamiaru. Po prostu, tak świętuje urodziny. Od tej chwili Robert jest zafascynowany Izą. Dziewczyna jest artystką. Maluje, bierze udział w wystawach. Mieszka sama w starym domu. Niewiele mówi. Coś tajemniczego przyciąga tych dwoje do siebie. Kilka dni później przyjaciółka znajduje pobitą do nieprzytomności Izę przed jej domem. Pojawia się wiele znaków zapytania. Robert za wszelką cenę chce wytropić sprawcę. Okazuje się, że nie będzie to łatwe. Jakie tajemnicę skrywa dziewczyna? Czy dobrze zna samą siebie?

 

Wielowątkowa opowieść o niełatwej znajomości ludzi zapatrzonych w siebie, jednak nie mogących być razem. Sami stawiają sobie na drodze przeszkody. Komplikacje pojawiają się znikąd. I nagle stają się poważne. Ta niełatwa miłość okupiona jest mrokami przeszłości, która jak balast ściąga ich w dół. Niesztampowa powieść. Koniecznie przeczytajcie.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 424
ISBN: 978-83-8116-923-3
Premiera: 2 czerwca 2020

zysk i ska

Kristen Callihan „Niegrzeczny idol” Muza

niegrzeczny-idol

Miłość jak sen.

 

Tych dwoje spotkało się w mało sprzyjających okolicznościach. Nie pałali do siebie zbytnią sympatią, ale jakaś nieznana energia ich do siebie przyciągała. I wtedy pojawiła się ona. Miłość. Jak sen.

 

Gwiazda rocka i zwyczajna dziewczyna. Killian i Liberty. On rozchwytywany przez tłumy fanek. Ona lubi samotność, jest zamkniętą w sobie outsiderką. On bosko przystojny. Ona raczej przeciętnej urody. Różni ich wszystko, a łączy niewytłumaczalna chemia. Kto wysyła nieznane impulsy do ich serc i ciał? Jak zatrzymać swojego idola, kiedy wszyscy pragną ci go odebrać? Czy uda się wyciągnąć Libby z pustelniczej skorupy?

 

Między bohaterami aż iskrzy od emocji. Dynamiczna akcja i błyskotliwe dialogi sprawiają, że ta książka jest świetną odskocznią od codzienności. Oto prawdziwa miłość przychodzi jak sen i równie szybko można sprawić, że zniknie. Trzeba o nią wyjątkowo zadbać.

 

To wcale nie jedna z wielu powieści o grzecznych dziewczynkach i niegrzecznych chłopcach, więc nie spodziewajcie się banału i kiczowatych scen erotycznych. Tu jest to coś, za czym się tęskni. To coś, co jest prawdziwe i nieudawane. Przeczytajcie.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 384
ISBN: 978-83-287-1410-6
Premiera: 17 czerwca 2020

muza

Ewa Szymańska „Rodzina. Bo trzeba żyć” Szara Godzina

bo-trzeba-zyc-rodzina

Krok do wolności.

 

Koniec drugiej wojny światowej nie daje upragnionego wyzwolenia. Rozpoczyna się życie pod rządami rosyjskich „wyzwolicieli”. Rodzina Apolonii jest już zmęczona terrorem, chaosem i cierpieniem. Czy przyjdzie w końcu czas by zrobić krok ku wolności?

 

Gabrynia nie potrafi znaleźć sobie miejsca w rodzinnym domu w Olendach, więc wraca do Łukowa. Tam współtworzy bibliotekę z ocalałych książek. Dziewczyna pragnie szczęścia, bliskości i miłości. Życie w samotności, kątem w wynajętym pokoju, nie daje perspektyw na lepsze jutro. Pewnego dnia poznaje fotografa, Adama. Jej życie nabiera nowych barw.

 

Trudno jest latami trwać w bezradności, chaosie wojny i zależności od innych ludzi. Tęsknota za wolnością i krztyną normalności wychodzi na plan pierwszy i nie ma zbyt wielu sposobów, by to zmienić. Losy Gabryni, jej męża i córki Ewy pokazują, w jak okrutnych czasach przyszło im żyć. Autorka świetnie oddała klimat tamtych czasów i rozterki ludzi uwikłanych w dramatyczną historię naszego kraju po drugiej wojnie światowej. Nie brakuje emocji i niespodziewanych zdarzeń. Przenieście się na Podlasie z drugiej połowy XX wieku i przeżyjcie z bohaterami ich rozterki.

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 356
ISBN: 978-83-66573-06-2
Premiera: 18 czerwca 2020

szaragodzina

Agata Kołakowska „Uśpione pragnienia” Prószyński i S-ka

Uspione_pragnienia

Z innej perspektywy.

 

Dwie kobiety, które nawzajem wikłają się w swoje losy. Dwie historie połączone przedziwną nicią powiązania. Dwie drogi wyboru i ich konsekwencje. Czy warto budzić uśpione pragnienia?

 

Przypadek sprawia, że drogi życia Bianki i Magdy łączą się ze sobą. Obie są zafascynowane życiem tej drugiej. Nic porozumienia staje się najtrudniejszą przeszkodą do pokonania. Bianka jest reportażystką żyjącą w wolnym związku z Tomkiem. Magda jest nauczycielką angielskiego, żoną Darka, mamą Zosi i Franka. Dzięki Biance, Magda odkrywa swe potrzeby. Z kolei Bianka z zazdrością patrzy na to, co ma Magda. Wzajemna fascynacja prowadzi do sytuacji niemal bez wyjścia. I właśnie ta sytuacja sprawi, że kobiety spojrzą na własne życie z zupełnie innej perspektywy.

 

Autorka umiejętnie serwuje wytrawne emocje. Przedstawia życie dwóch kobiet, sióstr astralnych, które poszukują pełni szczęścia z dala od siebie, co zapędza je w pułapkę własnych pragnień. Aby zrozumieć swoje błędy, muszą stawić czoła nie lada wyzwaniu. Droga do rozwikłania skomplikowanych węzłów życia wymaga poświęcenia. Ta książka zawładnie Waszymi myślami na długo. Umiejętne scalenie wydarzeń z teraz i wcześniej trzyma w napięciu. Brawo dla Autorki!

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 464
ISBN: 978-83-8169-274-8
Premiera: 16 lipca 2020

Proszynski.logo

Ada Johnson „Kronika Strasznego Dworku” Zysk i S-ka

kronika-strasznego-dworku

Co z tym fantem zrobić?

 

Kiedy w twoje ręce nagle wpada nieoczekiwany majątek, można zacząć się zastanawiać, co z tym fantem zrobić. Ponoć od przybytku głowa nie boli, ale to powiedzenie nie zawsze ma rację bytu. Nową właścicielką Leśnej Sadyby w Szkocji, głowa będzie bolała nie jeden raz.

 

Ada nieoczekiwanie staje się właścicielką pięknie usytuowanego, zadbanego dworku Leśna Sadyba. Trudno w to uwierzyć, ale jedynym powodem, dla którego otrzymała tę posiadłość, było podobieństwo do kuzynki seniorów szkockiego klanu. To dość naciągane, więc Ada podejrzewa, że z tym dworkiem coś jest nie tak. Szybko przemianowuje nazwę na Straszny Dworek, a potem wraz z rodziną zamierza spędzić w nim wakacje. Duża ilość pokoi zachęca do zaproszenia przyjaciółek. Dziewczyny, znane z „Kalendarza z Dziewuchami”, są na tyle zwariowane, że emocje i ciekawe wrażenia są murowane. Niebawem okazuje się, że dworek skrywa pewną tajemnicę i komuś zależy, aby Ada się stąd wyniosła.

 

Książka pełna przygód! Jest barwnie, ciekawie, intrygująco i niepokojąco. Odkrywanie tajemnic dworku to świetna rozrywka. Dialogi są dopracowane i pełne humoru. Wcale nie trzeba znać poprzedniej części przygód bohaterek, aby wejść w niepowtarzalny klimat zwariowanych przyjaciółek. Im więcej postaci, tym weselej. Co ciekawe, czytelnik szybko się z nimi zaprzyjaźnia i staje się jednym z gości Strasznego Dworku. Dajcie się porwać zabawnej komedii z nutką intrygi kryminalnej. To również książka o przyjaźni, zaufaniu i sztuce rozumienia drugiego człowieka. Polecam.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 472
ISBN: 978-83-8116-889-2
Premiera: 14 kwietnia 2020

zysk i ska

« Starsze wpisy