Martyna Flemming „Dom pełen cudzych mężów” Pascal

dom-pelen-cudzych-mezow

Tłumić rzeczywistość.

 

Zdrada smakuje gorzko. Długo nie można pozbyć się jej posmaku. Rozpamiętywać czy tłumić rzeczywistość? A może wziąć się w garść, wyjechać do Azji i posmakować planowanego szczęścia?

 

Max ożenił się zaledwie miesiąc temu, a już został zdradzony i porzucony. Jego załamanie jest na tyle duże, że zaczyna oszukiwać samego siebie. Na szczęście jego matka nie daje mu zgnuśnieć w domu. Wręcza mu sporą sumę pieniędzy i nakazuje wyjazd gdzieś, gdzie zapomni. Max jedzie do Azji. Przez przypadek trafia do baru, w którym otrzymuje niecodzienną propozycję. Aż żal nie skorzystać. I tak trafia do Domu Cudzych Mężów, gdzie poznaje smak życia. Luksus, wygody i namiętność na wyciągnięcie ręki dają mu poczucie szczęścia. I coś jeszcze…

 

Podróż ma tu magiczną moc uzdrawiania z psychicznego bólu, zacierania wspomnień i dodawania pogody ducha. Kilka ludzkich historii splata się w jednym miejscu, gdzie liczy się smakowanie szczęścia bez oglądania się za siebie. Może to szukanie zapomnienia? A może krok ku jasnej stronie życia? Zmiana myślenia zależy od warunków w jakich się przebywa. Może specyfika Azji naprawdę czegoś uczy? Przeczytajcie i przekonajcie się.

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 496
ISBN: 978-83-8103-499-9
Premiera: 4 września 2019

Podziękowania dla Wydawnictwa Pascal.

Annette Hess „W niemieckim domu” Wydawnictwo Literackie

W niemieckim domu

Przemilczenia i fala pytań.

 

Poruszająca opowieść o trudnym rozliczeniu z historią, bezlitosnej wojnie zmieniającej priorytety moralne u ludzi, przemilczeniu i fali pytań, a także o starciu dwóch pokoleń i konfrontacji z przeszłością.

 

Annette Hess nie boi się stawać w obliczu okrutnej prawdy i pokazuje podział niemieckiego społeczeństwa na tych, którzy chcieliby przemilczeć okrucieństwo oraz tych, którzy pragną ostatecznego rozliczenia z dokonanych czynów.

 

Akcja toczy się w latach sześćdziesiątych minionego stulecia we Frankfurcie. Młoda tłumaczka języka polskiego Ewa czeka na oświadczyny narzeczonego. Niespodziewanie otrzymuje zlecenie tłumaczenia zeznań świadków podczas procesu przeciw zbrodniarzom SS, którzy służyli w Auschwitz. Ewa dotąd nie słyszała o tym miejscu, ale przyjmuje zlecenie. Wchodząc w opowieści świadków, z przerażeniem odkrywa okrutną historię, dotąd pomijaną milczeniem w jej rodzinnym domu. Ten proces zmieni jej życie na zawsze i postawi przed trudnymi wyborami.

 

Losy Ewy to symboliczny obraz niemieckiego społeczeństwa mierzącego się z dramatyczną historią wojny, która nie oszczędzała nikogo. Drugi proces oświęcimski to punkt zwrotny w historii Niemiec. Autorka ubrała ją w dużą emocjonalność bohaterów zmagających się z powoli odkrywaną prawdą i postawiła ich przed wyborem. Dzięki konfrontacji z ogromem okrucieństwa, zbrodni i odpowiedzialności za nie, można zupełnie przewartościować swe priorytety moralne. Przedstawione tu historie są lustrzanym odbiciem różnych postaw wobec dramatu wojny. To głos, który budzi świadomość przeszłości, która musi być rozliczona, a nie przemilczana. Odpowiedzialność w starciu z wyparciem, to odwaga wobec słabości. Sądzę, że wielowarstwowość tej książki zmusi czytelników do refleksji.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 416
ISBN: 978-83-08-06942-4
Premiera: 16 października 2019

Serdecznie dziękuję Wydawnictwu Literackiemu.

Patrycja Woy-Wojciechowska „Zwyczajnie” Pascal

zwyczajnie

Zachwyt nad zwyczajnością.

 

Autorka zaraża spokojem, dystansem do rozbieganego świata, urokiem wiejskich pejzaży, mocą oddychania pełną piersią, twórczym odpoczynkiem i prostotą.

 

To wielka sztuka móc się zatrzymać i posłuchać jak brzmi cisza. Gdy już się ją opanuje, można się zatracić w zachwycie nad zwyczajnością. Z tą książką łatwiej dostrzec to, co w życiu ważne i wejść na właściwą drogę. To klimatyczny przewodnik po spokojnym, prostym życiu z dala od zgiełku. Mały koniec świata autorki jest furtką do odważnych decyzji. Piękne fotografie i przepisy na proste dania ze składników z własnego ogródka podkreślają niewątpliwe atuty życia na wsi.

 

Każdy z nas czasem marzy o życiowej zmianie. Trudno wcielić te marzenia w życie, więc zwykle spychamy je na obszar westchnień i nostalgii. Tymczasem, autorka przekonuje, że nie warto czekać. Trzeba odwagi i odpowiedniego impulsu do zmian, a może nawet odrobiny szaleństwa. Smakowanie spokoju i zwyczajności jest najlepszą nagrodą. Bo czy może być coś piękniejszego od prostoty natury?

 

Patrycja Woy-Wojciechowska zaprasza czytelników do swojego domu na Mazurach, w którym mieszka zwyczajność, spokój i miłość. Ten kawałek nieba, wolnej przestrzeni, szczypiorek zerwany w własnego ogródka, brak pośpiechu i cisza to mały ziemski raj. Przeczytajcie, pomyślcie i delektujcie się urokiem zwyczajności.

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 350
ISBN: 978-83-8103-512-5
Premiera: 30 października 2019

Podziękowania dla Wydawnictwa Pascal.

Mariusz Leszczyński „Bez litości i przebaczenia” Novae Res

bez-litosci-i-przebaczenia

Patronat medialny.

 

Oddzielić ziarna od plew.

 

Dobro i zło. Wrogowie i przyjaciele. Mylne tropy, wartka akcja, brutalność i wrażliwość w jednej książce. Czy bohaterom uda isę oddzielić ziarna od plew?

 

W Nowym Jorku dochodzi do serii brutalnych zabójstw kobiet. Morderca jest wyjątkowo okrutny. Czas go zatrzymać. Detektyw Cane stara się poukładać elementy układanki, ale nie jest to proste. Śledztwo utknęło w martwym punkcie i trudno odnaleźć ten detal, który sprawi, ze morderca będzie na celowniku. Równolegle, pięcioletni Jon Belly ucieka z domu. Z jego matką nie ma kontaktu, a w mieszkaniu ojczyma chłopca zostają odkryte zwłoki kobiety. Kto jest kim w tej układance niespójnych zdarzeń?były agent Jon Milton otrzymuje niecodzienną przesyłkę. Śledztwo nabiera rumieńców. Czas nagli, a morderca drwi ze śledczych. Gdzieś musi być wspólny mianownik.

 

Niełatwo o trzymającą w napięciu powieść sensacyjno – kryminalną. U Leszczyńskiego pachnie amerykańskim stylem. Jest wartka akcja, napięcie, krwawe sceny i element zaskoczenia. Nowojorskie realia zostały przedstawione na tyle obrazowo, ze mamy przed oczami gotowe kadry scen filmowych. Na warsztat zostały wzięte istotne kwestie moralne i autor rozprawił się z nimi za pomocą sita, którym oddzielił ziarna od plew. Szukający książek w tym gatunku znajdą tutaj coś dla siebie. Polecam.

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 354
ISBN: 978-83-8147-683-6
Premiera: 8 listopada 2019

Za możliwość patronowania tej powieści serdecznie dziękuję Autorowi.

Sonja Yoerg „Nasze miejsce” Burda Książki

nasze-miejsce

Bycie silnym to za mało.

 

Kiedy uwierzy się w miłość i pozwoli swemu sercu wędrować, wtedy można się naprawdę zagubić. W poszukiwaniu przestrzeni i wolności psychicznej można przemierzyć setki kilometrów. Tymczasem, okazuje się, że są one naprawdę blisko, trzeba je tylko zauważyć.

 

Suzanne ma poukładane, dość schematyczne życie. Każda zmiana w napiętym grafiku powoduje chaos i niepokój. Pod płaszczykiem codziennych sukcesów kryją się konflikty i frustracje. Kobieta pragnie wolności i większej przestrzeni. Uświadamia to sobie w momencie, gdy na skraju lasu odnajduje potrzebującą pomocy Iris. Dziewczyna wychowała się z dala od cywilizacji. Jej dzikość i wyzwolenie fascynują Suzanne. Kobieta pragnie poznać ją bliżej. Surowa i czysta forma życia przyciąga ją coraz bardziej.

 

Tkwienie w codziennych schematach daje poczucie bezpieczeństwa, ale zniewala, ogranicza i tłamsi spontaniczność. Próżno szukać szczęścia i spełnienia w takim poukładanym życiu. Bohaterka tej powieści analizuje swoje życie, gdy ściera się z prawdziwą wolnością i nieograniczeniem żadnymi ramami. Dzięki temu zaczyna rozumieć własne frustracje. Ucząc się od Iris wyzwolenia i dzikości, szuka własnej drogi. Jest ona odległa od tej, którą stale kroczy. Czy uda się jej odmienić swoją rzeczywistość?

 

Ta książka zmusza do myślenia i pięknie wskazuje na to, co w życiu ważne. Coś, co powinno być oczywiste, często jest ukryte. Odkrywanie prawdy jest niezwykłym doznaniem. Wejdźcie z bohaterkami na drogę prostoty i niekłamanych uczuć. Bo bycie silnym to za mało.

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 368
ISBN: 978-83-8053-590-9
Premiera: 14 sierpnia 2019

Podziękowania dla Wydawnictwa Burda Książki.

« Starsze wpisy