Monika Rzepiela „Szlacheckie gniazdo” Szara Godzina

szlacheckie-gniazdo

Zakazane melodie serc.

 

Klimatyczna podróż w czasie, podczas której przeplatają się losy dwóch panien połączonych silną więzią, ale dalekich pochodzeniem. Poznając codzienne życie osiemnastowiecznej szlachty i chłopów wejdziecie w świat skrajnych emocji i zakazanych uczuć.

 

Sylwester 1776 roku. Na Pogórzu Karpackim przychodzą na świat dwie dziewczynki. Na szlacheckim dworze rodzi się Leontyna, a w ubogiej chłopskiej zagrodzie – Marysia. Staną się mlecznymi siostrami. Różnice pochodzenia dają się odczuć w codziennym życiu, ale najbardziej, gdy dziewczynki dorosną i zakochają się. Los bywa przewrotny, bo wybory serca nie zawsze są zgodne z pochodzeniem. Zakazany owoc zawsze smakuje najlepiej, więc nie dziwi fakt, że młodzi zapragną stawić czoła panującym obyczajom. Jak zakończy się ich walka o miłość? Czasy są ciężkie, a walka o wolność nabiera rozpędu. Szlachecki dwór odwiedza Tadeusz Kościuszko. Czas stanąć do walki o polskość.

 

Autorka sugestywnie oddaje klimat tamtych czasów. Ekspresja opisów jest na tyle realna, że bez trudu przenosi do codzienności osiemnastego wieku. piękne uczucia przeplatają się z niepewnością losu, a trudne wybory prowadzą do dramatycznych skutków. Polecam tę niecodzienną podróż do świata, w którym różnice klasowe nie pozwalały na realizację uczuć, a duch walki o lepsze jutro podtrzymywał nadzieję i wiarę w coś, co pozostawało w ulotnej sferze marzeń. Wsłuchajcie się w zakazane melodie serc.

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 292
ISBN: 978-83-6620-125-5
Premiera: 17 czerwca 2019

Podziękowania dla Szarej Godziny.

Karolina Waclawiak „Najeźdźcy” Wydawnictwo Relacja

najezdzcy

Patronat medialny

 

Mieć czy być?

 

Co jest w życiu tak naprawdę ważne? Ta powieść odsłania prawdę o współczesnych ludziach, dla których mieć oznacza żyć, choć zapominają o byciu w zgodzie z samym sobą. Wyalienowani, zagubieni, obcy i samotni w tłumie. Smutne, ale jakże prawdziwe. Przeczytajcie zanim wpadniecie w pułapkę wielkiej chęci posiadania.

 

Rzecz ma miejsce w środowisku próżnych bogaczy, którzy mają już wszystko i nie bardzo wiedzą jak zagospodarować to wielkie posiadanie. Zepsucie do szpiku kości, łatwe wychodzenie z obiegu, błędne koło bycia kimś w środowisku i wewnętrzna tęsknota za odrobiną normalności to determinanty życia bohaterów.

 

Cheryl mieszka w Little Neck Cove. Jest drugą żoną swego męża. Ma wszystko i stara się żyć jak wszyscy. Długo pozostaje na uboczu społeczności. Ciągle jest zbyt nowa i inna. To wywołuje w niej kompleksy, więc szuka drogi do akceptacji.

 

Teddy jest pasierbem Cheryl. Właśnie został wyrzucony ze studiów. Nie spełnił marzeń ojca, ale wie, że ten przyjmie go pod swój dach. Wkręcony w narkotyczny świat nie martwi się o przyszłość. Jeszcze nie rozumie, że on też nie pasuje do lokalnej społeczności.

 

Tymczasem mieszkańcy miasteczka organizują się przeciw obcym na ich terenie. Budują biały płot, który ma odgradzać ich od toksyczności nie swoich. Co się stanie, gdy za ten płot zechcą wyjść niektórzy mieszkańcy?

 

Znak czasów. Zagubienie w przemożnej chęci posiadania i własnej bufonadzie. Zamknięcie na ludzi, brak empatii, przewartościowanie moralne.niepokojąca i dająca do myślenia książka z przekazem, który wcale nie jest z rzeczywistości science-fiction. Powieść godna uwagi.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 256
ISBN: 978-83-66329-44-7
Premiera: 11 września 2019

Podziękowania dla Wydawnictwa Relacja.

Anna Fiałkowska-Niewiadomska „Siostrzane dusze. Niewierna” Replika

sostzrane dusze_niewierna

Historia pewnych niewierności.

 

Książka o poszukiwaniu fascynacji i akceptacji w drugim człowieku. Może z rutyny, a może z ciekawości, niby szczęśliwi małżonkowie sięgają po zakazany owoc. W oczach drugiej osoby wygląda się przecież lepiej.

 

To przede wszystkim historia pewnych niewierności, które rodzą się w sumie z niejasnych przyczyn. Zapewne ciekawość i chęć bycia akceptowanym i pożądanym powoduje tego typu zachowania. A może to miłość, która rodzi się zupełnie nieproszona?

 

Amelia jest początkującą, ale wziętą pisarką. Na jednym ze spotkań autorskich poznaje Piotra, aktora, który ma swoje pięć minut. Od pierwszego spojrzenia coś między nimi iskrzy. Oboje są w związkach małżeńskich, ale trudno opanować ogniste żądze. Do czego zaprowadzi ich ogień namiętności?

 

To jedna z tych książek, które czyta się lekko, bez poczucia ciężkości podjętego tematu. Dwuosobowa narracja pozwala wejrzeć w psychikę damską i męską. Wszystko toczy się raczej utartym, schematycznym torem, ale jest w tej historii drugie dno, które trzeba odkryć. Kto wie, może to jedynie początek intrygi i w kolejnych częściach powieść nabierze rumieńców, które dadzą czytelniczą satysfakcję? Sądzę, że warto na nie poczekać.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 336
ISBN: 978-83-66217-50-8
Premiera: 23 lipca 2019

Podziękowania dla Wydawnictwa Replika.

Lauren K. Denton „Dom wspomnień” Burda Książki

dom-wspomnien

Urok starych wspomnień.

 

Refleksyjna opowieść o docenianiu tego, co się ma, potędze miłości i trudnych wyborach, a także o pięknie, które tkwi w ukochanych miejscach.

 

Po śmierci babci Sara dziedziczy jej zaniedbany, wymagający remontu pensjonat Schronienie. Ten spadek nie jest jej na rękę, bo mieszka w Nowym Orleanie i raczej nie przepada za prowincja. Wszystko nabiera innego znaczenia, gdy Sara jedzie do Schronienia i zamieszkuje tam, poznaje historię swojej babci. Zaczyna rozumieć istotę miłości i piękna wyjątkowego miejsca, w którym jest. Bo to dom wspomnień, które muszą być zachowane. Przecież w nich tkwi moc.

 

Sztuka wyboru to jedno. Jest jeszcze radość z konsekwencji i dbałość o wspomnienia. Ta powieść przypomina, że ukochane miejsce jest ważne, by czuć się bezpiecznie. Choć to tylko miejsce, ale jest w nim coś, dzięki czemu można być szczęśliwym. Każdy z nas ma takie miejsce, które było świadkiem ważnych wydarzeń. Tak, jak dla bohaterki Schronienie, które widziało niejedno. Tu krzyżowały się emocje, uczucia, wahania. Tu coś się zaczynało, a coś kończyło. Urok starych wspomnień jest nie do przecenienia. Gorąco polecam tę melancholijną podróż do pięknych wspomnień.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 336
ISBN: 978-83-8053-575-6
Premiera: 19 czerwca 2019

Podziękowania dla Wydawnictwa Burda Książki.

Magdalena Kołosowska „Pod niebieskim księżycem” Replika

Pod_niebieskim_ksiezycem

Prawo do szczęścia.

 

Będąc poniewieraną przez lata trudno uwierzyć, że ma się prawo do szczęścia. Tymczasem lepsze jutro może nadejść naprawdę. Trzeba tylko dać mu szansę.

 

Karolina sporo już zniosła w swoim związku z Rafałem. Jego nałóg stał się nie do zniesienia, a coraz większa odwaga do podnoszenia na nią ręki prowadzi do ostatecznych decyzji o rozwodzie. Chce zadbać o bezpieczeństwo dla siebie i dzieci. Tylko taki krok może zaprowadzić ją do szczęścia. Szkoda, ze dziewczyna tak się przed nim broni i odrzuca to, co los podsuwa jej pod drzwi.

 

U młodszych sióstr Karoliny też życiowe burze. Kinga rozwodzi się z Karolem, a jej romans z Markiem rozkwita. Kamila ma spore kłopoty i nie chce się z nikim nimi dzielić. Matka dziewczyn wierzy, że wszystko znajdzie swój szczęśliwy finał. Tylko czy ta wiara wystarczy?

 

Trudno budować nowe jutro, gdy balast przeszłości wciąż tkwi u boku. Bohaterkom niełatwo rozstać się z minionym i trwale odrzucić to, co nieudane. Podjęcie decyzji to jedno, ale jest jeszcze sztuka ich realizacji. Poczucie porażki może skutecznie zatruć życie i zatrzeć obraz dobrej przyszłości. Czy naprawdę na prawo do szczęścia trzeba sobie zasłużyć? A może czas zrozumieć, że każdy je ma, bo życie jest tylko jedno. Może nie warto czekać na rzadki niebieski księżyc spełniający marzenia, tylko wziąć się w garść i realizować je krok po kroku, skutecznie i z determinacją.

 

Zajrzyjcie do świata bohaterek serii „Lepsze jutro” i przekonajcie się, co jest tak naprawdę ważne. Magdalena Kołosowska pisze na tyle emocjonalnie, że bez trudu staniecie tuż obok bohaterek.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 288
ISBN: 978-83-66217-28-7
Premiera: 14 maja 2019

Podziękowania dla Wydawnictwa Replika.

« Starsze wpisy