Beata Majewska „Kiedy spadnie pierwszy śnieg” Jaguar

kiedy-spadnie-pierwszy-snieg

Blisko, jeszcze bliżej.

 

Kiedy dwoje ludzi nijak do siebie nie pasują, a jakiś magnes pcha ich ku sobie, trudno o racjonalne myślenie. Przecież to nie może być miłość! Tych dwoje zbyt dużo w życiu przeszło, by wierzyć w spontaniczne uczucia.

 

Do małej miejscowości pod Warszawą przyjeżdża Hania, żeby na nowo poukładać swoje skomplikowane życie. Kupiony niedawno dom ma być ostoją spokoju i nadzieja na lepsze jutro, ale już pierwszy moment zapowiada, że łatwo nie będzie. Wszędzie czuć zapach pleśni i jakoś trzeba temu zaradzić. Miejscowi polecają usługi Kajetana mieszkającego w pobliskiej leśniczówce.

 

Kajetan leczy zranione serce i robi to w sposób typowy dla mężczyzny: klin – klinem. W weekendy u mawia się z przyjaciółkami byłej. W takiej sytuacji zastaje go Hania, która prosi o pomoc przy remoncie.

 

Dwoje ludzi, dwa bieguny, dwa odmienne podejścia do życia. To nie może się udać. Jest jednak coś, co przyciąga ich do siebie i nakazuje być blisko, a nawet jeszcze bliżej. Co może wyjść z tak dziwnego początku znajomości?

 

Romantycznie i optymistycznie jest w tej książce. Tego nam trzeba, aby wciąż mieć nadzieję i wierzyć w nowe życie, które czeka tuż za rogiem. Przedstawiona tu historia dodaje skrzydeł i przywraca optymizm. Idealna na długie, jesienne, szare wieczory.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 214
ISBN: 978-83-826-6023-4
Premiera: 10 listopada 2021

jaguar

Izabela Michta, Sylwia Zarychta „Czytam i decyduję. Mikołajkowa przygoda” Dragon

czytam-i-decyduje-mikolajkowa-przygoda

Co by było, gdyby…

 

Jak wiele zależy od naszych wyborów? Wszystko! To, jaką decyzję podejmiemy, wpływa na bieg kolejnych zdarzeń. W ten sposób kształtujemy całe życie. Czasem zdarza nam się myśleć: co by było, gdyby?, ale tego już się nie możemy dowiedzieć. W książkach z serii „Czytam i decyduję” jest zupełnie inaczej, bo tu po wielokroć można przeżywać te same przygody w zupełnie inny sposób.

 

Rodzice Antka i Zosi muszą wyjechać na cały dzień, a to oznacza, że dzieci zostaną same i będą mogli sprawdzić się w samodzielności i odpowiedzialności. Jak minie im ten przedmikołajkowy dzień? Zapowiada się spokojnie, ale komunikat o nadchodzącej śnieżycy wprowadza pewien niepokój. Bo jak Mikołaj ma dotrzeć do ich domu z prezentami, skoro śnieg wszystko przysłoni?

 

Przygody sympatycznego rodzeństwa w kilku wersjach do wyboru. To od czytelnika zależy, którą drogą pójdzie i co wydarzy się dalej. Uwierzcie mi, to świetna czytelnicza przygoda, bo nic tak nie intryguje, jak możliwość sprawdzenia, co by było gdyby. Poznawanie konsekwencji własnych wyborów to świetna lekcja życia. Tę mikołajkowo – świąteczną przygodę można czytać wiele razy i za każdym spotkacie innych bohaterów i przeżyjecie zupełnie inne przygody. To lubię!

 

Oprawa: twarda
Liczba stron: 64
ISBN: 978-83-817-2905-5
Premiera: 27 października 2021

dragon

Izabela Michta, Beata Woźniak „Czytam i decyduję. Przygoda w kanałach” Dragon

czytam-i-decyduje-przygoda-w-kanalach

Furtka do przygody.

 

Wiele linii fabularnych. Przygody, które mogą mieć różny bieg. Masa zaskoczenia, emocji, nieprzewidzianych wątków i to cudowne poczucie, że za chwilę możemy sprawdzić, jak potoczyłyby się losy bohaterów, gdyby podjęli inna decyzje.

 

Antek zgubił breloczek – kostkę, który dopiero co dostał od Walusia. Jak to się mogło stać, że wpadł akurat do kratki kanalizacyjnej! Antek jest załamany i bardzo, bardzo smutny. Jego siostra Zosia ma dla niego radę – można odzyskać breloczek wchodząc do kanałów. To bardzo proste, bo wejście jest nad rzeką. Wystarczy latarka, odrobina odwagi i otwarcie na przygody. Czy Antek zgodzi się na udział w tej spektakularnej misji?

 

Można podjąć różne decyzje, a każda z nich to furtka od zupełnie innych przygód. Dzięki tej książce zagwarantujecie dzieciom świetną zabawę, ciągłe bycie zaskakiwanym i sztukę poznawania konsekwencji własnych wyborów. Dynamiczna akcja, pozytywne wartości i cudne ilustracje to już wisienka na tym torciku. Polecam.

 

Oprawa: twarda
Liczba stron: 64
ISBN: 978-83-8172-889-8
Premiera: 29 września 2021

dragon

Agata Sawicka „I znowu zaświeci słońce” Dragon

i znowu zaswieci slonce

Szczęście tuż za rogiem.

 

Czasem trzeba zdecydowanych kroków, aby wpłynąć na zmianę swego życia. Lek i poddawanie się konwenansom to zabójcy prawdziwych pragnień i spontaniczności. Dzięki historii przedstawionej w tej powieści, łatwiej zrozumieć, że szczęście może być tuż za rogiem, trzeba tylko wyjść z domu i śmiało kroczyć tam, gdzie dotąd nigdy się nie zapuszczaliśmy.

 

Oliwia wyruszyła w spontaniczną podróż śladami siostry swojej babci, aby zrozumieć motywy jej działania oraz z dystansu spojrzeć na własne życie. Właśnie skończyła studia i za kilka tygodni ma wyjść za mąż za Pawła, jednak nie do końca jest pewna swoich uczuć. Czy powinna wiązać przyszłość z człowiekiem, którego tak naprawdę nigdy nie kochała?

 

Impuls wystarcza, by wyruszyć w podróż do Zamościa, gdzie przed wojną mieszkała Rozalia Siemaszkówna, pisarka, siostra babci Oliwii. Tajemnicze zniknięcie Rozalii przed laty, nigdy nie zostało wyjaśnione. Ta historia intryguje dziewczynę, więc rusza tropem zagadki. Przypadkowe spotkanie pewnego wędrowca będzie początkiem zupełnie nowego życia. Przed czym ucieka Szymon? Dlaczego serce Oliwii bije szybciej, gdy jest blisko niego?

 

Tak wiele tu różnych emocji, że można z nich utkać wielobarwny, obszerny kilim, pod którym można się schronić. Wiele wątków, piękne historie o miłości, która nie jest jednoznaczna, cudowna odwaga kobiet do bycia sobą i malownicze krajobrazy zakątków Polski obfitujących w piękno dzikiej natury. A do tego motyw drogi, co szczerze uwielbiam w powieściach. Polecam z całego serca, również za Zamość :)

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 352
ISBN: 978-83-817-2556-9
Premiera: 15 września 2021

dragon

Kamila Mitek „Na śniadanie tort szpinakowy” Dragon

na-sniadanie-tort-szpinakowy

Zupełnie nieidealne rozwiązania.

 

Pokrzepiająca opowieść o potędze marzeń, odwadze do zaczynania od nowa, choć czasem wiąże się to z wywracaniem życia do góry nogami oraz o brakiem idealności, które bywa bardziej pociągające niż perfekcja.

 

W życiu Joanny ostatnio zaszło sporo zmian. Mąż, Grzegorz, ją zdradził, więc się rozstali. Trzeba sprostać samotnemu macierzyństwu. W dodatku zepsuł się jej samochód, a włosy w pospiechu spryskała utwardzaczem kleju. I jak tu nie mówić o pechu? Ale! Nie ma to, jak siła kobiecości i nieposkromiony optymizm. Dzięki nim łatwiej się otrzepać, wstając z kolan, poprawić koronę i śmiało iść dalej. Zmiana fryzury może wyjść tylko na dobre, tęsknotę za Grześkiem warto przekuć w dostrzeganie płci męskiej, a samotne macierzyństwo może być całkiem intrygujące. Tylko ten samochód… Kto by pomyślał, że wizyta w zwykłym warsztacie może być początkiem zmian? I co? Może czas przestać oglądać się na innych i żyć własnym, nieidealnym życiem?

 

Sporo niespodzianek losu czeka na bohaterkę tej powieści. Słodko-gorzka historia jest kojącym balsamem dla zranionych serc, bo uświadamia, że życie nie kończy się na porażce. Warto śmiało przeć do przodu i poddawać się losowi, który czasem podsuwa zupełnie nieidealne rozwiązania, które okazują się strzałem w dziesiątkę. Polecam waszej uwadze.

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 320
ISBN: 978-83-8172-902-4
Premiera: 29 września 2021

dragon

« Starsze wpisy