Konkurs z książką „Układanka z uczuć”

ukladankakonkurs2

Wraz z Wydawnictwem Zysk i S-ka zapraszam do udziału w konkursie!

 

Do wygrania 2 egzemplarze książki Małgorzaty Garkowskiej pt. „Układanka z uczuć”!

 

Opis wydawcy: Gdy pewnego dnia na wernisażu wystawy Paweł zachwycił się dziewczyną z obrazu, postanowił, że ją odnajdzie i się z nią ożeni. Agnieszka, kiedy go poznała, była przekonana, że dla tej miłości może poświęcić wszystko: więzi rodzinne, przyjaciół, miejsce, w którym dorastała. Nie miała znaczenia różnica wieku, status majątkowy czy wychowanie. Aż do dnia, w którym odkryła prawdę…

 

Recenzja

 

Aby wziąć udział w konkursie należy w komentarzu poniżej dokończyć zdanie: Uczucia są jak…

 

Pozostałe warunki konkursu:

 

– udostępnienie konkursowego wpisu na Facebook’u (publicznie na swoim profilu)

– polubienie profilu Wydawnictwa Zysk i S-ka i Książki w eterze (jeśli jeszcze tego nie zrobiliście)

– zaproszenie znajomych do udziału w konkursie

 

Wśród wszystkich uczestników zostaną wyłonieni laureaci. Na zgłoszenia czekam do godz. 21.00 w piątek 26 sierpnia 2016 roku. Nie zwlekajcie!

Krystyna Kaplan „Londyn w czasach Sherlocka Holmesa” PWN

londyn

Magnetyzm miejsca.

 

Londyn. Magnetyczne miasto. Mekka wynalazców, artystów, outsiderów. Zanurzone we mgle, skąpane w ciągłym dżdżu, mroczne i tajemnicze. Głośne, energiczne i tętniące życiem. Tak było od wieków i tak pozostało do dziś.

 

Autorka wnikliwie przypatruje się Londynowi z przełomu XIX i XX wieku. Epoka wiktoriańska, początek wielkich zmian zauważalnych gołym okiem, ale też tych intelektualnych, nieco mnie zauważalnych, za to odczuwalnych. Niezwykły postęp techniczny, nowe budowle, metro, mosty, kanalizacja, automobile, telegraf, kinetoskop. Imponujący skok w myśleniu, przejawiający się w odwadze sufrażystek. Rozwój muzyki, sztuki, pisarstwa, teatru, malarstwa. Właśnie Londyn skupiał najważniejszych europejskich intelektualistów. Tu wymieniali oglądy, tu zawierali przyjaźnie, tu szukali inspiracji i świeżego powiewu dla dalszej twórczości. Londyn to również arena dla przestępców. Ciemne zaułki i wyjątkowy nastrój miasta, przyciągał czarne charaktery.

 

W londyńskiej kamienicy przy Baker Street 221B mieszkał najsłynniejszy detektyw świata, Sherlock Holmes, wykreowany przez Arthura Conan Doyle’a. jego postać był tak realna, że mieszkańcy uważali go za autentyczną, a literackie uśmiercenie bohatera spotkało się z żałobą i wyraźnym protestem.

 

Sugestywność opisów poszczególnych miejsc i zdarzeń z Londynu jest tak przekonująca, że czas spędzony z książką staje się niezwykłą podróżą w czasie. Autorce udała się nie lada sztuka, gdyż połączyła konkretne fakty z autentycznymi reakcjami ludzi wówczas żyjących, co nadaje książce niezwykłego klimatu. Archiwalne zdjęcia dopełniają całość, a tytułowy Sherlock Holmes jest dobrym duchem i przewodnikiem po londyńskich uliczkach z czasów jego życia. Z pełnym przekonaniem polecam tę niezwykłą podróż.

 

Oprawa: twarda
Liczba stron: 288
ISBN: 978-83-0118-503-9
Premiera: 10 sierpnia 2016

Podziękowania dla PWN

Aleksandra Mantorska „Pechowa dziewczyna” Nasza Księgarnia

pechowa

Szukać po omacku.

 

Lekka i optymistyczna historia młodej dziewczyny, po omacku szukającej szczęścia w miłości.

 

Wyznaczanie sobie terminu na znalezienie partnera idealnego to niekoniecznie dobry pomysł, bo na siłę nie da się znaleźć miłości. Ale zastrzyk energii wynikający z wewnętrznej desperacji, czasem może być pomocny w odkrywaniu prawdziwych uczuć i emocji.

 

Historia Julki Jastrzębskiej, pracownicy działu marketingu w korporacji, porzuconej przez cudownego chłopaka, nie porywa oryginalnością fabuły, czy nagłych zwrotów akcji. Jest jednak w tej książce tak duży ładunek optymizmu, że dzięki niemu broni się sama i może być świetną propozycją na chwile smutku, czy relaksu. Przyjaźń, relacje międzyludzkie, branie się w garść po upadkach, empatia względem problemów innych, poszukiwanie ciepła i miłości, to składowe fabuły tej powieści. Do tego poczucie humoru i prawda stara jak świat, że zwykle to, co tuż pod nosem, bywa niezauważane i niedoceniane. Gubiąc się w setkach możliwości współczesnego świata, tak często można przeoczyć prawdziwe uczucie. Warto rozejrzeć się wokół siebie i dostrzec niekłamane piękno, a dopiero potem wyruszać na podbój świata, być może tylko po to, by utwierdzić się w przekonaniu, że poszukiwanie mija się z celem.

 

Pozytywna książka, z dużym ładunkiem emocji i współczesnego borykania się chłodem świata.

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 320
ISBN: 978-83-10-13069-3
Premiera: sierpień 2016

Serdecznie dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia

K. Bromberg „Hard Beat. Taniec nad otchłanią” Helion, Editio Red

hard

Pokonać bariery.

 

Czasem warto nagiąć reguły. To pozwala iść w stronę marzeń i odnaleźć szczęście, choć wszystko wokół wskazuje, że to niemożliwe.

 

Prawdziwa miłość zawsze odnajdzie drogę do celu. Zwykle nie jest łatwo i bez przeszkód, wręcz przeciwnie. Im głębsze uczucie, tym więcej trudności do pokonania. Historia Tannera i Beaux to plątanina skrajnych emocji, niepewności, wulkanu pożądania i niemocy wynikającej z braku perspektyw na wspólne życie. Tanner jest korespondentem wojennym. Podczas jednej z wypraw zginęła jego przyjaciółka i zawodowa partnerka. Mężczyzna nie może otrząsnąć się po tragedii, ale zdaje sobie sprawę, że tylko powrót do niebezpiecznej pracy może go uzdrowić. Na miejscu okazuje się, że ma nową partnerkę, fotografkę Beaux. Już pierwszego dnia poznaje ją nieco bliżej. Jej buta w starciu z uporem, egoizmem i zarozumialstwem Tannera, nie wróży udanych relacji. Już wkrótce okaże się, że pozory mylą, bo między parą wręcz iskrzy namiętnością. Nie da się długo uciekać od siebie, a pojawienie się nici porozumienia i głębszych uczuć to dopiero początek problemów.

 

Powieść obfituje w niedopowiedzenia, sekrety i zaskakujące zwroty akcji. Z drugiej strony, emanuje niekłamaną namiętnością i ogniem pożądania. Odkrywanie prawdy o prawdziwym obliczu Beaux trwa niemal do ostatniej strony. Wspomnienia i wewnętrzna blokada Tannera, choć wypierana ze świadomości, jednak istnieje. Zdawać by się mogło, że oboje są sobie przeznaczeni i chce się im kibicować, lecz po drodze zdarza się tak wiele, że w efekcie powstaje mętlik w głowie czytelnika. Czy to książka z happy endem? Przekonajcie się.

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 352
ISBN: 978-83-283-1877-9
Premiera: wrzesień 2016

 

Joanna Barnard „Za wcześnie” Prószyński i S-ka

zawczesnie

Wyznaczyć granice.

 

Czy nietypową, opartą na zmysłach, relację między nauczycielem i nieletnią uczennicą, można nazwać przyjaźnią? Gdzie są granice, które dzielą empatię od wykorzystywania? Kto jest bardziej winny trwania w niezdrowym układzie?

 

Poruszająca, psychologiczna i niepokojąca książka, dotykająca subtelnych drobiazgów, które można przeoczyć w dorastaniu dzieci oraz problemu wyrachowania w poczuciu bezkarności dojrzałego pedagoga.

 

Fiona Palmer wiedzie ustabilizowane, aczkolwiek nudne życie u boku męża Dave’a. pewnego dnia przypadkowo spotyka dawnego nauczyciela Henry’ego Morgana. W jednej chwili jej zmysły szaleją, a wspomnienia ożywają. Bez wahania nawiązuje z nim romans, który jest powtórką emocji przeżywanych przed laty, gdy jako czternastolatka zadurzyła się w nim bez pamięci. Teraz, jako dojrzała kobieta, patrzy na relacje sprzed lat bardziej zdroworozsądkowo, choć w jej sercu i ciele nadal płonie wulkan namiętności. Czy warto zmieniać swe życie, wchodząc do rzeki, którą przed laty już się przekroczyło? A może ten związek będzie pretekstem do odkrycia niepokojącej prawdy o ukochanym?

 

Powieść prowokuje do przemyśleń. Podjęty temat nie należy do prostych, więc nie ma też łatwych rozstrzygnięć czy jednoznacznego morału. Autorka wykazała spory dystans wobec oceny swoich bohaterów i zostawiła otwartą furtkę do analizy problemu. Subtelnie wskazała jednak drogę prowadzącą do prawdy. Połączenie wspomnień niedojrzałej bohaterki i jej dorosłego starcia z problemem jest zabiegiem doskonałym, dzięki któremu zdecydowanie łatwiej postawić się w sytuacji przedstawionej w książce. Łatwowierność i naiwność mogą być wytłumaczeniem dla złych decyzji, ale pragmatyzm i zdrowy rozsądek już tego nie tłumaczą. Niepokojąca i godna uwagi książka.

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 352
ISBN: 978-83-8069-422-4
Premiera: 4 sierpnia 2016

Podziękowania dla Prószyński i S-ka

« Starsze wpisy