Konkurs z książką „Casanova. W świecie uwodziciela”

Bergreen_Casanova

Wraz z Wydawnictwem Znak Horyzont zapraszam do udziału w konkursie!

 

Do wygrania książka Laurenca Bergreena pt. „Casanova. W świecie uwodziciela”!

 

Opis wydawcy: Oto najnowsza biografia jednej z największych ikon popkultury. Kochanka i awanturnika. Mężczyzny, którego nazwisko po dziś dzień jest synonimem mistrza sztuki miłosnej i genialnego uwodziciela.

 

Aby wziąć udział w konkursie należy w komentarzu poniżej dokończyć zdanie: Lato pachnie…

 

Pozostałe warunki konkursu:

 

– udostępnienie konkursowego wpisu na Facebook’u (publicznie na swoim profilu)

– zaproszenie znajomych do udziału w konkursie

– konkurs dla fanów „Książki w eterze” i „Wydawnictwa Znak”

 

Będzie mi miło, jeśli wyrazicie opinię o stronie „Książki w eterze” w zakładce „Recenzje” na Facebooku

 

Wśród uczestników, którzy spełnią wszystkie warunki konkursu, zostanie  wyłoniony laureat. Na zgłoszenia czekam do godz. 21.00 we wtorek 22 sierpnia 2017 roku. Powodzenia!

Meredith Jaeger „Posag szwaczki” Prószyński i S-ka

posag szwaczki

Miłość, przyjaźń, wybaczenie…

 

Miłość nie zna granic, ani różnic klasowych. Czyżby? Może nie, ale czasem w imię miłości trzeba z niej zrezygnować.

 

Przejmująca opowieść o losie dwóch emigrantek z Europy, które pod koniec XIX wieku pracowały jako szwaczki w San Francisco. Hanna i Margaret znają smak głodu, biedy, bólu i cierpienia. Każdego dnia muszą zaciskać zęby, a nawet uciekać. Wiele zmienia się, gdy zakład w którym pracują, odwiedza przystojny Lucas, zamożny młodzieniec z wyższych sfer. Serce Hanny szybciej zabije, ale ten związek nie jest przecież realny. Jak potoczą się losy kobiet, gdy pewnego dnia Margaret zniknie?

 

W drugiej przestrzeni czasowej, współcześnie, Sarah śledzi dzieje dwóch młodych szwaczek. Jej dziennikarskie dochodzenie ma na celu odnalezienie sprawcy tragedii sprzed lat. Jeszcze nie wie, że ta tajemnicza sprawa ma wspólny mianownik z jej życiem.

 

Wciągająca i trzymająca w napięciu powieść o kobietach, które sporo w życiu doświadczyły, a gdy kochały, musiały dokonywać jedynych, słusznych wyborów. To historia o przyjaźni silniejszej niż śmierć oraz o umiejętności wybaczania, która kruszy najtwardsze skały. Wzruszająca, chwilami refleksyjna opowieść o miłości, której nie zawsze dany jest happy end, ale i tak warto jej doświadczać. Jednym słowem, zachwycająca. Polecam.

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 368
ISBN: 978-83-8097-217-9
Premiera: 1 sierpnia 2017

Podziękowania dla Wydawnictwa Prószyński i S-ka.

Jørn Lier Horst „Felicia zaginęła” Smak Słowa

felicia zaginela

Omotanie siecią kłamstw.

 

Jedno kłamstwo pociąga za sobą kolejne, by w końcu stworzyć potężną sieć kłamstw, z której trudno się wyplątać. Trzeba jednak pamiętać, że kłamstwo ma krótkie nogi, a prawda upomni się o rekompensatę.

 

Kolejna odsłona działań prowadzonych przez doskonałego Williama Wistinga, komisarza policji dowodzącego wydziałem śledczym w Larvik. Tym razem detektyw walczy z czasem, bo sprawa tajemniczego zgonu Felicii, odnalezionej przez budowniczych, wkrótce ulegnie przedawnieniu. Od śmierci kobiety minie niebawem dwadzieścia pięć lat. Sprawa zdaje się mieć drugie dno, a potwierdza to kolejne ciało młodej dziewczyny, Amalie. Okazuje się, że jest coś, co łączy te kobiety. Dlaczego zginęły?

 

Imponujące śledztwo prowadzone przez wytrawnego detektywa jest literacką ucztą dla miłośników kryminału. Książkę czyta się szybko i z niesłabnącym zainteresowaniem, a to dzięki doskonałemu tempu akcji i świetnie poprowadzonej fabule. Jørn Lier Horst nie ma sobie równych w sztuce budowania napięcia i intensywności odczuć. Jego sugestywne opisy przemawiają do wyobraźni i na długo pozostają w głowie. Krótko mówiąc, proza Horsta jest jak film z dopiętym na ostatni guzik scenariuszem. Jeszcze jedno trzeba tu koniecznie dodać. Autor porusza w książce dwa ważne tematy. Po pierwsze, kwestię przedawnień spraw, przez co wielu morderców zwyczajnie unika kary. Po drugie, temat zaginięć będących wachlarzem ludzkich historii, których końca nie dane jest poznać. Zagadkowa, trzymająca w napięciu, ważna powieść. Polecam.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 348
ISBN: 978-83-6573-117-3
Premiera: 16 sierpnia 2017

Podziękowania dla Wydawnictwa Smak Słowa.

J. P. Monninger „Droga do ciebie” Czarna Owca

droga-do-ciebie

Smak dorosłości.

 

Smak dorosłego życia. Tęskni się za nim przez całe dorastanie. Rzucając w górę studencki biret człowiek czuje, że ma świat u stóp. Pozostaje go tylko chwycić. I wtedy okazuje się, że wyobrażenia dalekie są od rzeczywistości.

 

Heather właśnie skończyła studia. Już wie, gdzie będzie pracować. Kariera zapowiada się imponująco. Ostatnie beztroskie wakacje chce spędzić wyjątkowo. Udaje się w podróż po Europie. Towarzyszą jej dwie przyjaciółki. Szybko się rodzielają, bo Heather poznaje Jacka, tajemniczego młodzieńca z Vermontu, podróżującego śladami zapisków dziadka, żołnierza drugiej wojny światowej. Heather zakochuje się bez pamięci. Z wzajemnością. Odkrywają nieznane miejsca i siebie. To początek ich dojrzewania. To początek dorosłości, która nie zawsze jest taka, jaką sobie zaplanowaliśmy…

 

Wzruszająca, romantyczna historia o miłości dwojga młodych ludzi, który dojrzewają wewnętrznie i poznają prawdziwy smak dorosłości. Refleksyjny wymiar książki potęgują nieprzewidziane sekrety bohatera. Piękna droga przez tajemnicę do odkrycia prawdziwych uczuć. Urokliwe zakątki Europy, w tym Polski oraz ich niebagatelne znaczenie dla rozwoju emocjonalnego bohaterów. Nie ma tu prostych rozwiązań i sztampy. Urokliwa powieść dla młodych, o młodych.

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 320
ISBN: 978-83-8015-719-4
Premiera: 2 sierpnia 2017

Podziękowania dla Wydawnictwa Czarna Owca.

Pan Poeta „Wróbel, co oćwierkał sąsiadów” Prószyński i S-ka

wrobel

Narzekanie, trudna sprawa…

 

Gnuśność, malkontenctwo, narzekanie. Ech, jakie one straszne są! Bo ile można być na nie? No, ile? Zamiast otworzyć oczy i uszy na otaczający świat, pełen barw, zapachów i dźwięków, to wciąż tylko „nie tak!”, „a po co?”, „be!”, „a fuj!”. Szkoda, bo czasem warto się przyjrzeć temu, co tak blisko i takie piękne, choć z góry skazane na porażkę.

 

Wróbel ćwierkać chyba umie, ale co z tego, skoro w głowie ma tylko narzekanie i krytykowanie innych. Ten nie tak kracze, tamta gdacze, tamten stuka, inny puka, a są jeszcze ci od treli, ćwirków i nocnego uhu! Nie da się żyć w takim huku! Typowy malkontent z tego wróbla. Tymczasem, można zacząć ćwierkać i wszystko nabierze zupełnie innych barw.

 

Cudowna opowiastka o narzekaniu, które niebezpiecznie może wejść w krew, gdy zagości w naszym domku na dłużej. Oj, trzeba się tego wystrzegać, bo tyle piękna tuż obok. Gorąco polecam. Przeczytajcie sowim dzieciom.

 

Oprawa: twarda
Liczba stron: 32
ISBN: 978-83-8097-188-2
Premiera: 13 lipca 2017

Podziękowania dla Prószyński i S-ka.

« Starsze wpisy