Caroline Mitchell „Milcząca ofiara” Zysk i S-ka

Milczaca ofiara_300x450

Trening sztuki zaufania.

 

Gdy przeszłość nie pozwala o sobie zapomnieć, czas wyjąć „trupa z szafy” i uporać się z mrokiem minionego. Łatwo powiedzieć, trudniej wykonać. Szczególnie wtedy, gdy „trup” sam znika z szafy.

 

Emma i Alex są udanym małżeństwem. Jest jednak coś, co może kłaść się cieniem na wzajemnym zaufaniu. I to coś zapewne niebawem będzie odkryte. Przeprowadzka z odludnej wyspy do miasta wiąże się ze sprzedażą ziemi, a ta ziemia kryje pewien sekret, który przez lata był trzymany przeze Emmę w wielkiej tajemnicy. Trzeba będzie stawić czoła złu, którego doświadczyła bohaterka i odkupić własną winę. Wszystko idzie nie tak, jak zaplanowała kobieta, a makabryczne zdarzenia sprzed lat mogą ujrzeć światło dzienne. Tylko do końca nie wiadomo, kto jest kim, po czyjej stronie leży wina i kto, tak naprawdę, powinien ponieść karę.

 

Thriller psychologiczny, który obfituje w emocje i zaskakujące zwroty akcji. Autorka doskonale lawiruje między zdarzeniami a psychiką bohaterów, tym samym dając czytelnikom świetną lekturę. Trzeba pogłówkować, a wszelkie spekulacje i tak prowadzą na manowce. Fabuła przenika odbiorców na wskroś. To wielka literacka uczta. Takie książki czyta się błyskawicznie! Spróbujcie się zmierzyć z zagadką milczącej ofiary.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 356
ISBN: 978-83-8116-571-6
Premiera: 4 marca 2019

Podziękowania dla Zysk i S-ka.

Daniel Mason „Zimowy żołnierz” Rebis

zimowy-zolnierz

W objęciach wojny.

 

Przenieście się do Lemnowic, gdzie w szpitalu polowym Trzeciej Armii ludzie walczyli o życie, a walki ofensywne mające na celu wyzwolenie Galicji od Rosjan zbliżały się niczym strumyki wody w porze roztopów. Usłyszcie dźwięk artylerii i okrzyki wojsk husarskich. Poczujcie niepokój pierwszej wojny światowej. Przypatrzcie się pracy lekarzy, których dzieliła narodowość, a łączyła pasja ratowania życia. Uwierzcie w miłość, wiarę i nadzieję.

 

Autor niezwykle pięknie opisuje ten klimat. Przedstawia historię Lucjusza, który szczególnie umiłował naukę. Po ukończeniu medycyny został oddelegowany do szpitala polowego u sióstr od Świętej Katarzyny. Tam poznał Margeritę i jego świat błysnął kolorami tęczy. Pojawił się też zimowy żołnierz, który wszystko zmienił. Gdzie jest granica ludzkiej wytrzymałości? Co jest ważniejsze? Miłość czy obietnica? Jak odzyskać utracone uczucie?

 

Jakże piękna jest ta powieść! Przeniesienie się do realiów odległej przeszłości jest na tyle plastyczne, że trudno odnaleźć się w obecnych czasach. Emocje bohaterów zostały oddane w tak genialny sposób, ze są niemal jak nasze własne. Droga poszukiwania celu jest na tyle wyboista, że czeka się na szczęśliwy finał. Czy nastąpi? Przekonajcie się sami. Ta książka ma moc.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 384
ISBN: 978-83-806-2473-3
Premiera: 2 kwietnia 2019

Podziękowania dla DW Rebis.

Justyna Typańska „Zaczynam od listu, kochanie” Oficynka

zaczynam-od-listu-kochanie

Z naiwności do miłości.

 

Zaczęło się nieco naiwnie, skończyło w pełni kochająco. Bo czasem chodzi o głębię, która kryje się w prostocie.

 

Patrząc na doskonałą okładkę tej książki spodziewałam się treści, która przeniesie mnie w świat wielopokoleniowej rodziny, niespełnionej miłości, tajemnicy i szukania dróg do jej rozwiązania. Co znalazłam? Współczesną historię dwudziestosiedmioletniej dziewczyny, która nigdy nie miała chłopaka i marząc o miłości, unika jej jak ognia. Tymczasem, właśnie ją chce „upolować” pewien skaczący z kwiatka na kwiatek podrywacz. Pisze list, który ma wzbudzić zainteresowanie dziewczyny i zaczyna ją uwodzić w dość niewyszukany sposób. Tak to się zaczyna. Czułam niedosyt, że taka banalna historyjka znalazła tak subtelną oprawę graficzną. A potem nastąpiło bum! Trudne relacje, dziecko, a na końcu miłość, która budzi się z letargu. I tu można poczuć głębię.

 

Może nie ma tu wyszukanej treści, ale są wartości, o które każdego dnia walczymy. Tajemniczy wielbiciel od początku jest znany czytelnikom, stąd tym większa niespodzianka, gdy pokazuje swe drugie oblicze. Dzięki temu ta powieść się broni. Lekka, z pozytywnym zakończeniem, z głębokim przekazem, a tak cudnie relaksująca. Warto przeczytać.

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 300
ISBN: 978-83-658-9150-1
Premiera: 5 czerwca 2019

Podziękowania dla Wydawnictwa Oficynka.

Chris Haughton „Trochę się zgubiłam” Dwie Siostry

troche-sie-zgubilam

W poszukiwaniu mamy.

 

W chwilach trwogi można liczyć na wsparcie przyjaciół. Trzeba tylko trochę bardziej precyzyjnie opisać kogo się szuka…

 

Mała sówka wypadła z gniazda i teraz szuka swojej mamy. Wiewiórka próbuje odgadnąć, kto może być mama tego małego, puszystego ptaszka. Sówka daje drobne instrukcje, co do wyglądu mamy, ale za każdym razem wiewiórka prowadzi ją do kogoś innego. Jak zakończy się ta historia?

 

Okazuje się, że do mało precyzyjnego opisu może pasować wiele różnych zwierzęcych mam. Bo co to znaczy, że ktoś jest duży? Dla jednego będzie to większy ptak, a dla drugiego niedźwiedź. Dzięki tej książeczce łatwiej zrozumieć, że postrzeganie świata jest bardzo subiektywne i nie można go generalizować. To również pouczająca książka o pomaganiu. Nawet w chwili pogubienia, można liczyć na pomoc innych. Poza tym, kto pyta, nie błądzi, więc prędzej czy później wejdzie się na właściwy trop. Dobrze mieć przyjaciół, wsparcie i kogoś, kto za tobą tęskni. Dobrze jest nie poddawać się mimo wcześniejszych porażek. To książka o głębokim przekazie, z przepiękną warstwą ilustracyjną.

 

Oprawa: twarda
Liczba stron: 28
ISBN: 978-83-8150-033-3
Premiera: 15 maja 2019

Serdecznie dziękuję Wydawnictwu Dwie Siostry.

Katarzyna Zalecka-Wojtaszek „Kąkol” Wydawnictwo Attyka

kąkol

Otworzyć się na zmysły.

 

Otworzyć się na zmysły i otaczający świat. Poczuć nowe bodźce i sygnały płynące z otoczenia, które zwykle są nieświadomie ignorowane. Mieć kontakt z naturą i metafizyką. Zrozumieć magię i siłę Daru. Wejdźcie do niezwykłego świata Franceski i przeżyjcie nietypowe emocje, aby odkryć jasność i przejrzystość widzenia.

 

Potrzeba dużej dozy zaufania, wewnętrznego uporu i otwartości na niezwyczajność, aby przyjąć Dar, którym każdego dnia posługuje się Franceska. Jedno mówią, że jest uzdrowicielką, która leczy nie tylko ziołami, ale też spojrzeniem, dotykiem, medytacją. Inni doszukują się w niej tajemnych mocy, za które kiedyś palono na stosie. Są też tacy, którzy nie pojmują siły magii i wizji, ale nie są w stanie opuścić Franceski.

 

Rzecz dzieje się w siedemnastowiecznym Ox, choć równie dobrze mogłaby się dziać tu i teraz. W Ox mieszka niezwykła dziewczyna. Do wioski przybywa nowy ksiądz. Simon kiedyś dobrze znał Franceskę. Czy dziewczyna pogodzi się  z tym, że jej były narzeczony prowadzi teraz inne życie? Jaką rolę w tej relacji odegra jej dawny znajomy Dominique?

 

Co jest ważne w tej powieści? Jej niezwykłość fabularna oraz magia, która przybiera arcyplastyczne formy. Sposób opisu przeżyć wewnętrznych bohaterów, ich wizji i różnego sposobu odbierania tej samej rzeczywistości zasługuje na uznanie. Intuicja, zaufanie, przyjaźń, miłość, namiętność, lek i upór grają tu pierwsze skrzypce. Co dalej? Długa i kręta droga do zrozumienia sensu zabawy z magią. Myślę, że warto przejść ją wraz bohaterami metafizycznego „Kąkolu”, by nieco inaczej spojrzeć na siłę głębi uczuć oraz magii, która nie zawsze prowadzi na właściwą drogę.

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 240
ISBN: 978-83-8948-761-2
Premiera: 23 maja 2019

Serdecznie dziękuję Autorce i Wydawnictwu Attyka.

« Starsze wpisy