Konkurs z książką Ewy Olchowej „Wychodząc z ukrycia”

wychodzac

 

Wraz z Ewą Olchową zapraszam do udziału w konkursie!

 

Do wygrania 2 egzemplarze książki rozpoczynającej sagę „Zrodzona” pt. „Wychodząc z ukrycia”!

 

Opis wydawcy: To porywająca historia o dojrzewaniu, przyjaźni i miłości. Osadzona w świecie fantastyki, łączy w sobie znamiona romansu i grozy.

 

Aby wziąć udział w konkursie należy w komentarzu poniżej napisać krótką historię (5-6 zdań, tematyka i forma dowolna), która zacznie się od słów: Wychodząc z ukrycia…

 

Ponadto, należy udostępnić konkursowy post na Facebooku i zaprosić znajomych do zabawy. Konkurs dla fanów profilu Książki w eterze i Ewa Olchowa.

 

Wśród uczestników, którzy spełnią wszystkie warunki konkursu, zostaną wyłonieni laureaci. Na zgłoszenia czekam do godz. 21.00 w sobotę 26 maja 2018 roku. Powodzenia!

 

Urszula Mijakoska „Projekt młodość” Muza

projekt-mlodosc

Lepiej we własnej skórze.

 

Ten poradnik wspiera w dążeniu do lepszego samopoczucia i prawidłowego funkcjonowania organizmu. Ograniczenie stresu, dbałość o zdrowy sen, prawidłowa dieta i wewnętrzna witalność odpłacą się z nawiązką. Czas jest nieubłagany i nie da się go oszukać, ale dzięki „Projektowi młodość” znacznie lepiej poczujemy się we własnej skórze.

 

Zmiana zaczyna się na talerzu. Potem jest dobry sen i niwelowanie stresu, a na końcu upiększanie i relaksacja. Gdy wszystkie składowe projektu zepnie się w całość, można mówić o połowie sukcesu w drodze do zachowania młodego wyglądu, zdrowia i urody. Dlaczego o połowie? Bo druga połowa to konsekwencja w wytrwaniu w dobrych nawykach.

 

Informacje zawarte w tym poradniku nie przynoszą konkretnego rozwiązania problemu, ale podają kilka propozycji zmian, które mogą wyjść na dobre. Małe kroki są recepta na sukces, a wytrwałość wzmacnia pozytywny efekt. Jak zatrzymać czas, by nie wypisał swych znaków na skórze? W jaki sposób pracować nad ciałem, by długo zachowało młodość? Dlaczego mądra asertywność pozytywnie wpływa na dobre samopoczucie? I gdzie szukać źródła mądrości? Oprócz wielu przydatnych wskazówek znajdziecie tu również przepisy na zdrowe dania, naturalne maseczki na skórę, ćwiczenia i relaksujące kąpiele.

 

„Projekt młodość” to ciekawy i praktyczny poradnik, z którym można wpaść w zaraźliwy optymizm, zaczerpnąć dobrej energii i nieco lepiej poznać siebie.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 256
ISBN: 978-83-287-0918-8
Premiera: 25 kwietnia 2018

Podziękowania dla Wydawnictwa Muza.

Katarzyna Droga „Kobieta, którą pokochał marszałek” Znak Literanova

Kobietaktorapokochalmarszalek

Żyjąc u boku Ziuka…

 

Wciągająca opowieść o na pozór spokojnej, nie poddającej się emocjom, charyzmatycznej i upartej dziewczynie, która zawładnęła sercem samego człowieka prowadzącego Polskę do niepodległości w czasach, gdy Polski nie było, a niepodległość była raczej w sferze marzeń i tęsknot.

 

Aleksandra Szczerbińska od dzieciństwa była niepokorna. Wbrew panującym zwyczajom, nie pragnęła męża i kilkorga dzieci. Chciała zdobywać wykształcenie i zmieniać świat. Wyemancypowana, dążyła do celu. I może nawet by ów cel osiągnęła, gdyby nie polityczny niepokój i wojna, która na nowo odrodziła szansę na niepodległość. Angażując się w czynna walkę, organizowała siatkę wywiadowczyń i walczyła z bronią w ręku. Nie bała się nosić granatów i tarzać po ziemi. Była jak dynamit w gorsecie. W takich warunkach poznała Józefa Piłsudskiego. Nawzajem sobą zauroczeni pragnęli dwóch rzeczy: wolności i siebie. Był jednak pewien problem – Piłsudski miał już żonę.

 

Niezwykle interesująca książka o prawdziwym życiu, uczuciach i emocjach przeżywanych w trudnych dla naszego kraju czasach. Waleczność i upór w dążeniu do niepodległości przeplatają się tu z prywatnymi cudami i magią miłości dwojga ludzi, którzy mimo przeszkód odnaleźli drogę do siebie. Niemal zupełnie nie wspominana na kratach historycznych książek postać Oli, która stała u boku Ziuka, czyli Piłsudskiego i dopięła swego, tu odkrywa swe niezwykłe oblicze. Interesująca i wciągająca książka, która przemawia do wyobraźni czytelników.

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 368
ISBN: 978-83-240-4784-0
Premiera: 2 kwietnia 2018

Podziękowania dla Wydawnictwa Znak.

Katarzyna Berenika Miszczuk „Noc Kupały” W.A.B

noc kupaly

Podążając ku pragnieniom.

 

Słodki smak zemsty, wygrana nad demonami i zazdrość, która bywa zgubna. Świat pradawnych, pogańskich zwyczajów odkrywa swoje podwoje.

 

W drugim tomie z serii „Kwiat paproci” bóstwa, strzygi i demony wchodzą w taniec przeznaczenia. Noc Kupały ma przynieść odpowiedzi na wiele pytań dotyczących przeszłości bohaterów i nakreślić ich przyszłość. Zazdrość gra w tej orkiestrze pierwsze skrzypce i boleśnie dotyka Gosi zmagającej się z wyraźnymi porywami serca. Jej ukochany Mieszko, stąpa po ziemi od setek lat, ale do jednej z kobiet ma sentyment. Dawna żona Ote też nie może pogodzić się z obecnością Gosi w życiu Mieszka. Trzeba będzie zawalczyć o uczucie. Podobnie jak o kwiat paproci, który kolejny raz zakwitnie za dziesiątki lat. Czy Gosia udźwignie ciężar odpowiedzialności? Jak potoczy się jej historia? Czy zaskoczy świat szeptuch i pradawnych bogów?

 

Fascynująca wędrówka w świat wierzeń i tradycji sprzed wieków. Autorka z pasją wymalowała kolejne obrazy i cudnie wprowadza w klimat legend, które przekazywane są kolejnym pokoleniom. Ta powieść to wyjątkowa etnograficzna podróż na Kielecczyznę, która kojarzy się z czarami, gusłami, wiedźmami, południcami i strzygami. Uwspółcześniona wersja tych wierzeń jest strzałem w dziesiątkę, zwłaszcza dla miłośników tej tematyki. Czyta się z przyjemnością. Polecam.

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 416
ISBN: 978-83-280-3687-1
Premiera: 9 listopada 2016

Serdecznie dziękuję Wydawnictwu W.A.B

Nastja Holfreter „Kolorowy las”, „Kolorowe morze” Nasza Księgarnia

kolorowy_las

Spostrzegawczość ważna sprawa.

 

Warto uczyć się sztuki spostrzegawczości, bo bystre oko rozwija wyobraźnię, kreatywność i logiczne myślenie.

 

Seria książeczek „Co tu nie pasuje” imponuje czytelnym przekazem, stonowanymi barwami i wielozadaniowością. Dziecko musi trochę pokojarzyć fakty, wyciągnąć wnioski i znaleźć właściwą odpowiedź na pytania z każdej strony.

 

„Kolorowy las” to zwierzęta i rośliny. Trochę się tu nie zgadza i cała zabawa polega na odkryciu cóż to takiego. Coś udaje grzyba, ale czy faktycznie jest grzybem? Jeden borsuk wyłamał się z wesołej gromadki i idzie w innym kierunku. Wśród drzew iglastych pojawiło się liściaste, a jeden z węży założył okulary. Warto dokładnie przyjrzeć się obrazkom.kolorowe_morze

 

„Kolorowe morze” to świat głębin i morskich żyjątek. Ale co to? Wśród jeżowców jest jeż? Coś tu się nie zgadza. Czy naprawdę słoń mieszka w morzu? A może w gronie pelikanów znalazł się całkiem do nich podobny, ale jednak odmienny ptak?

 

Przyjemna lektura, świetna zabawa i edukacja w jednym. Warto sięgnąć po te książeczki i uczyć dzieci spostrzegawczości od najmłodszych lat. Gorąco polecam.

 

Oprawa: twarda
Liczba stron: 14
ISBN: 978-83-10-13316-8
ISBN: 978-83-10-13315-1
Premiera: 11 kwietnia 2018

Podziękowania dla Naszej Księgarni.

« Starsze wpisy