Konkurs z książką „Podróż po horyzont”

Podroz po horyzont_300dpi

Rozstrzygnięcie konkursu. Książkę wygrywają:

 

Ma_lena74, Asia i Agnieszka

 

Gratulacje! Laureatki proszę o wiadomość z adresem do wysyłki nagrody (brak zgłoszenia do 19.04.2018 godz. 12.00 będzie równoznaczny z rezygnacją z nagrody). Można pisać na maila: kontakt@ksiazkiweterze.pl lub w wiadomości na profilu „Książki w eterze” na Facebooku.

 

Za egzemplarze konkursowe serdecznie dziękuję Wydawnictwu Replika.


 

 

Wraz z Wydawnictwem Replika zapraszam do udziału w konkursie!

 

Do wygrania 3 egzemplarze książki Iwony Walczak pt. „Podróż po horyzont”!

 

Opis wydawcy: Agnieszka znalazła się na rozdrożu i wie, że musi cofnąć się o parę kroków, żeby zachować dystans do tego, co ją męczy. Dziewczyna postanawia dać sobie czas na przemyślenie wszystkiego i – zostawiwszy zdezorientowanego narzeczonego w Polsce – sama rusza w świat…

 

Aby wziąć udział w konkursie należy w komentarzu poniżej odpowiedzieć na pytanie: Jak myślisz, co znajduje się za horyzontem widocznym na okładce tej książki?

 

Będzie miło, gdy uczestnicy konkursu udostępnią konkursowy post na Facebooku, zaproszą swych znajomych do zabawy i nie zapomną być fanem profilu Książki w eterze i Wydawnictwa Replika.

 

Wśród uczestników, którzy spełnią wszystkie warunki konkursu, zostaną wyłonieni laureaci. Na zgłoszenia czekam do godz. 21. 00 w piątek 13 kwietnia 2018 roku. Powodzenia!

Janet Burroway „Wielka kanapka z dżemem” Zysk i S-ka

wielka-kanapka-z-dzemem

Gdy koło nosa wciąż lata osa…

 

Wspólny cel mobilizuje do pracy i angażuje w działania, które pomogą go osiągnąć. Przeczytajcie, jak mieszkańcy pewnego miasteczka pozbyli się istot namolnych.

 

Gdy w Swędzioszkach Dolnych pojawiło się trzy miliony os, zapanowała panika i ogólny chaos. Bo jak normalnie żyć, pracować i odpoczywać, skoro wciąż koła nosa lata jakaś osa! Brzęczą, żądlą, dokuczają i za wygraną nie dają! Były już wszędzie, więc burmistrz zwołał w ratuszu specjalne zgromadzenie, by znaleźć sposób na pozbycie się natrętów. Burza mózgów podsunęła wiele ciekawych pomysłów, ale jeden z nich był absolutnie wyjątkowy. Co postanowili zrobić mieszkańcy Swędzioszków Dolnych?

 

Uciekanie się do sposobu może wybawić z niejednej opresji. Pomysłowość, uruchomiona przez wyobraźnię i kojarzenie, zwykle się opłaci. Trzeba jeszcze pracowitości, zaangażowania i umiejętności pracy w grupie. Wszystkie te składowe dają świetny efekt finalny w postaci SUKCESU!

 

Doskonale zilustrowana książka z fenomenalnym tekstem o mobilizacji grupy ludzi w obliczu poważnego zagrożenia. Puenta jest czytelna: gdy się ma wspólny cel, łatwiej się zaangażować i osiągnąć go wspólnie. Gorąco polecam tę książkę.

 

Oprawa: twarda
Liczba stron: 32
ISBN: 978-83-8116-201-2
Premiera: 12 lutego 2018

Serdecznie dziękuję Wydawnictwu Zysk i S-ka.

Christina Lauren „Słodkie rozkosze” Zysk i S-ka

slodkie rozkosze

Krusząc kompleksy.

 

Czasem warto dać się ponieść emocjom i wejść na nieznaną drogę, by odkryć prawdziwe szczęście i spełnienie. Trzeba tylko się odważyć.

 

Trzy przyjaciółki, Mia, Lola i Harlow, świętują zakończenie pierwszego etapu studiów. Nieco się zapominają, gdy w Las Vegas poznają trzech atrakcyjnych mężczyzn. Chwile namiętności i zabawy powinny minąć wraz ze wschodem słońca, ale Mia nie potrafi zapomnieć o przystojnym Anselu. Nie waha się przed spędzeniem lata we Francji, aby delektować się chwilami w ramionach tego mężczyzny. Cel jest jeden – znaleźć zaspokojenie dzikiego pożądania. Żadne z nich nie przewiduje, że ich maski zostaną zerwane, a w cielesny związek wkradnie się uczucie. Oboje odkrywają przed sobą kolejne karty z przeszłości i w ten sposób zaczynają budować wspólną przyszłość. Dojrzewająca miłość czy siła namiętności krusząca kompleksy?

 

Christina Lauren nie zawodzi czytelników. „Słodkie rozkosze” wręcz kipią pożądaniem i spełnieniem, a seks ma wyszukany smak. Bez grama wulgarności operuje językiem gry miłosnej, wplatając w nią ważne, życiowe sprawy. Dwójka bohaterów, choć młodych, ale już srodze doświadczonych przez życie, szukają ukojenia w swych ramionach. Droga do szczęścia i realizacji marzeń nie jest tu prosta, ale podążanie nią daje rozkosz w czystej postaci. Przeczytajcie.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 394
ISBN: 978-83-811-6265-4
Premiera: 12 lutego 2018

Serdecznie dziękuję Wydawnictwu Zysk i S-ka.

Fannie Flagg „Całe miasto o tym mówi” Wydawnictwo Literackie

cale miasto

Gdyby jeszcze znaleźć dobrą żonę…

 

Życie jest piękne. Prawda, stara jak świat, w zupełnie niespodziewanej odsłonie. Fannie Flagg potrafi zaczarować prostotą słowa, ciepłym klimatem, nostalgią i humorem. Sięgnijcie po tę książkę i odpłyńcie w czasy końca XIX wieku.

 

Lordor Nordstrom jest szwedzkim imigrantem, który osiadł na kawałku żyznej ziemi w Missouri. Żyje spokojnie wśród nielicznych mieszkańców Elmwood Springs. Może to zaścianek, ale jakże sympatyczny. Gdyby jeszcze znaleźć dobrą żonę…

 

Katrina Olsen mieszka w Chicago. Jest służącą w dużej posiadłości. Marzy o lepszym życiu i prawdziwej miłości. Może anons znaleziony w gazecie coś zmieni?

 

Spokojne miasteczko, sympatyczni ludzie, bezinteresowna przyjaźń, dojrzała i zdecydowana miłość, ciepło i dobroć przekazywane z pokolenia na pokolenie oraz wiara w piękno życia w każdej z możliwych wersji. Sielanka, problemy łatwe do rozwiązania i odrobina metafizyki. Fenomenalnie relaksująca powieść, która cudnie ogrzewa serce, dodaje optymizmu i niewidzialnych skrzydeł. Dajcie się porwać.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 464
ISBN: 978-83-08-06477-1
Premiera: 14 marca 2018

Podziękowania dla Wydawnictwa Literackiego.

Anti Saar „Ja, Jonasz i cała reszta” Widnokrąg

ja, jonasz i cala reszta

Sztuka bycia razem.

 

Codzienność to wielkie wyzwanie dla małych dzieci. To, co dla dorosłych prozaiczne, dla maluchów jest zagadką, która wcale nie jest łatwa do samodzielnego rozwiązania.

 

Tobiasz ma młodszego brata Jonasza. Razem odkrywają świat. Ten całkiem bliski, bo na wyciągnięcie ręki, ale jednak nieznany. Jak to się stało, że mieszkają właśnie tu, w Estonii? Skąd tyle zawiłości w przeróżnych codziennych czynnościach? I dlaczego ich odkrywanie jest tak szalenie ciekawe? Mama i tata, niby podobni, a jednak tak różni. Hm, ale łączy ich wiele. Niezły obserwator z tego Tobiasza. Potrafi wychwycić znacznie więcej niż widać gołym okiem.

 

Warto przeczytać tę książkę z wielu powodów, ale ten najważniejszy mieści się w dwóch słowach: wartościowa i przemyślana. Czemu wartościowa? Bo przekaz jest inteligentny, choć z pozoru to zwykła opowieść o małym chłopcu, który spontanicznie opisuje swoją rodzinę. Ile w tym miłości, ciepła i prawdziwych wartości. Przemyślana, bo poukładana z głową, bez chaosu i dezinformacji. Każda opowieść jest w konkretnym celu. Nienachalnie wskazuje na różne zainteresowania, upodobania i pasje oraz uczy sztuki ich godzenia, kompromisu, tolerancji i wspierania się nawzajem. Taką książkę warto mieć pod ręką. I jeszcze jedna ważna rzecz. W książce są kody QR, dzięki którym można poznać Estonię nieco bliżej. Gorąco polecam.

 

Oprawa: twarda
Liczba stron: 152
ISBN: 978-83-947309-8-7
Premiera: 15 marca 2018

Serdecznie dziękuję Wydawnictwu Widnokrąg.

„Wielka księga emocji” Jedność

Wielka ksiega emocji okladka.indd

Z ekspresją o emocjach.

 

Człowiek to emocje, a emocje to uczucia. Są takie, których życzymy sobie jak najwięcej, ale też te wymagające oswojenia. Ta książka pomoże je zrozumieć i radzić sobie z nimi.

 

Dobre i złe emocje. Jest ich wiele i dotyczą każdego z nas. O ile dorosły człowiek jakoś sobie z nimi radzi, u dzieci może to stanowić problem. Jak je nazwać? To najmniejszy kłopot. Znacznie gorzej jest z ich opanowaniem, zrozumieniem i oswojeniem. Z pomocą przychodzi ta właśnie książka.

 

Zbiór baśni i opowieści, których puenta jest związana z emocjami. Znajdziecie tu radość, entuzjazm, gniew, strach, skąpstwo, chciwość, egoizm, współczucie, poczucie piękna, asertywność, smutek, frustrację i wiele innych uczuć, a każde z nich przekazane w formie pouczającej i sugestywnej opowieści. Wyciąganie z nich wniosków jest doskonałą formą opanowania sztuki radzenia sobie, zwłaszcza z trudnymi emocjami. Doskonałe i pełne ekspresji ilustracje pomagają wychwycić to, co w danej historii najważniejsze. Krótkie podsumowanie na końcu każdej historii, systematyzuje wiedzę i podkreśla morał. Przejrzysty podział na tematyczne rozdziały, ułatwia wyszukanie tej emocji, z którą w danej chwili dziecko ma problem.

 

Ta książka to gwarancja pomocy w dobrym i mądrym wychowaniu oraz wspieraniu rozwoju emocjonalnej sfery Waszych pociech. Gorąco polecam.

 

Oprawa: twarda
Liczba stron: 120
ISBN: 978-83-7971-559-6
Premiera: 12 lutego 2018

Podziękowania dla Wydawnictwa Jedność.

« Starsze wpisy