Magda Maciak „Czytam, rozumiem, wiem” Wydawnictwo Św. Wojciech

czytam-rozumiem-i-wiem-szkolne-sprawy

Czytać ze zrozumieniem.

 

Wielka słabość naszych czasów to czytanie ze zrozumieniem. Wszystko chcemy robić szybko, więc czytamy również szybko i najlepiej krótkie teksty. Nie dostrzega się szczegółów, tymczasem właśnie one są ważne w tekście. Seria książek „Czytam, rozumiem, wiem” jest genialnym rozwiązaniem podstawowych problemów współczesnych uczniów. Uczy skupienia, logicznego myślenia, rozumienia związków frazeologicznych i synonimów. Wzbogaca słownictwo i umiejętność wyszukiwania w tekście konkretnych informacji. Rozumienie myśli przewodniej tekstu będzie pestką, a czytanie ze zrozumieniem ułatwi odpowiedź na pytania dotyczące przeczytanej treści. Każde opowiadanie jest odrębną historią. Każde dotyczy typowych sytuacji, które mogą zdarzyć się w ciągu dnia.

 

Część pierwsza to „Szkolne sprawy”. Dziecko z uśmiechem na twarzy chłonie treść, bo opisane są tu zdarzenia ze szkolnej codzienności. Bogactwo związków frazeologicznych uczy ich rozumienia i właściwego użycia. Poczucie humoru sprawia, że dziecko nie nudzi się czytając. Do każdej historyjki są pytania testowe, więc na bieżąco można sprawdzić, jak jest z rozumieniem przeczytanego tekstu u dziecka. Bystre oko szybko nauczy się wychwytywania ważnych detali, więc kolejne strony są już znacznie szybciej rozumiane.czytam-rozumiem-i-wiem-kochana-rodzinka

 

Część druga dotyczy tematu „Kochana rodzinka”, więc znajdziecie tu typowe sytuacje domowe. Ekspresyjne ilustracje zachęcają do zgłębiania treści. Uwierzcie, ze trening czyni mistrza! Kolejne historie to wyraźne efekty.

 

Ta książka ma moc! Zgadzam się w stu procentach. Okazuje się, że niekreskówkowa i niekomputerowa rzeczywistość też może być ciekawa, a osiągnięte korzyści są niewymierne. Zdecydowanie polecam te skromnie wyglądające, ale za to niezwykle edukacyjne książeczki. Brawo dla wydawcy za tak piękna serię!

 

Oprawa: broszurowa
liczba stron: 40
ISBN: 978-83-8065-286-6,
ISBN: 978-83-8065-285-9
Premiera: 1 lutego 2019

 

Serdecznie dziękuję Wydawnictwu Świętego Wojciecha.

Dorota Schrammek „Winne Wzgórze. Nadzieja” Szara Godzina

winne-wzgorze-nadzieja

Kręte ścieżki życia.

 

Układanie wszystkiego od nowa po życiowych burzach jest wyzwaniem. Tylko nadzieja pozwoli znaleźć właściwą drogę, gdy dotychczasowa stała się zbyt kręta. Los bywa przekorny i również w wychodzeniu na prostą może przynieść kolejne niespodzianki. Zajrzyjcie do pensjonatu Winne Wzgórze, aby na nowo poczuć smak prawdziwych emocji.

 

Tyle się wydarzyło, a bohaterowie nadal nie mogą powiedzieć, że wreszcie nadszedł czas spokoju. Dorota, choć straciła zaufanie do męża, jednak stara się posklejać to, co rozbite. Prowadzenie wspólnej restauracji i posiadanie synów z pewnością przemawia za szukaniem kompromisu. Czy uda się go osiągnąć i zauważyć w mężu partnera nie tylko do biznesu i wychowywania dzieci? Liliana wspiera Wiktora po śmierci Romy. Mężczyźnie trudno pogodzić się ze stratą miłości życia. Czy na nowo odkryje mocniejsze bicie serca? Tadeusz wciąż nie może się odnaleźć w nowej roli. Przeżył zbyt duży szok, gdy w jednej chwili dowiedział się, że jest ojcem dorosłej kobiety i dziadkiem bystrego maluszka. Jego radość miesza się z poczuciem bycia oszukanym, a wszystkie stracone lata napawają smutkiem. Gdzie szukać nadziei na przyszłość?

 

Kontynuacja losów bohaterów znanych z książki „Winne Wzgórze. Wiara” to potężny koktajl przeróżnych emocji. Delektowanie się nim jest cudnym literackim doświadczeniem. Jest życiowo, prawdziwie i z dużą dawką obserwacji sposobów na dochodzenie do szczęścia, które wcale nie musi być szumne, wielkie i nieosiągalne. Bo w drobiazgach jest największa moc. Trzeba je tylko dostrzec i docenić.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 304
ISBN: 978-83-6568-486-8
Premiera: 27 lutego 2019

Podziękowania dla Wydawnictwa Szara Godzina.

Aleksandra Rumin „Zbrodnia i Karaś” Wydawnictwo Initium

Zbrodnia_i_Karas OK

Takie rzeczy tylko na Uksfordzie.

 

Na Uksfordzie wieje nudą. Do momentu, gdy dwie oddane pracy sprzątaczki znajdują ciało profesora. Co tu dużo kryć, Karaś nie był lubiany, ale żeby od razu go mordować? Ale halo! Coś tu raczej jest nie halo, skoro ofiary są dwie, a każda z nich co nieco za uszami miała. Kto zabił? I dlaczego to zrobił?

 

Tempo akcji jest tak szybkie, że nie sposób oderwać się od książki. Absurd sytuacyjny i doskonały humor nasączony ironią i satyrą, są jak konie pociągowe całej opowieści. Elementy kryminału też są, a jakże! Przecież cały czas trwa śledztwo w sprawie zgonu Karasia. Ernesta Karasia. Tylko czy to całe śledztwo nie zaprowadzi przypadkiem do zupełnie innych drzwi niż te, które znajdują się w centrum zainteresowania?

 

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, tak zwany Uksford, jest znakomitą areną dla opisywanych zdarzeń. Jest barwnie niczym w kalejdoskopie i żywiołowo, jak podczas karnawału w Rio. A wszystko subtelnie muśnięte inteligentną ironią. Kto tu studiował lub studiuje, z pewnością odkryje znacznie więcej niuansów dotyczących samego miejsca akcji. Dla wszystkich czytelników, bez wyjątku, ta powieść jest doskonałą satyrą na środowisko uniwersyteckie. Czy takie rzeczy mogły zdarzyć się gdzie indziej? Może. Ale w klimacie stworzonym przez Aleksandrę Rumin jest na tyle sugestywnie, że wręcz idealnie. Dobra rozrywka gwarantowana! I o to chodzi!

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 288
ISBN: 978-83-6257-790-3
Premiera: 15 marca 2019

Serdecznie dziękuję Wydawnictwu Initium.

Piotr Masztalerz „Królestwo kurzu” Oficynka

krolestwo-kurzu

Dojrzewać do życia.

 

Zakochać się w jednej rzeczy i poświęcić jej całe życie. Wielka pasja. Odkrywanie siebie i dojrzewanie do życia. Ta książka jest jak podróż do zrozumienia głębi, którą przekazał autorowi prawdziwy nauczyciel. Chiba Sensei.

 

Chiba był niezwykłym człowiekiem. Oddany aikido i misji przekazywania tej idei dalej. Dla tej sztuki poświęcił całego siebie. Wytrwale dążył do tego, by jego uczniowie pojęli na czym polega jej prawdziwy sens. Aikido go tworzyło i dawało moc bycia człowiekiem otwartym na innych i głęboko rozumiejącym samego siebie. On znał siłę swojej szkoły, choć nie każdy uczeń potrafił to docenić. Bo trzeba było rozumieć przekaz, a to też ważna sztuka. Chiba Sensei przez lata budował własną legendę. Wielki nauczyciel i pasjonat. Doskonały przewodnik po życiu.

 

Jeśli raz zarazisz się pasją, nie odpuszczaj! Idź naprzód! I walcz! Autor opisuje własną drogę przez świat aikido. Przedstawia niezwykłą charyzmę swego nauczyciela. Przekazuje czytelnikom wiedzę o prawdziwej głębi filozofii tej sztuki walki. Nie ukrywa chwil słabości, zwątpienia i zmęczenia. Ale też potrafi wskazać ten drugi biegun, gdzie jest wielka moc i dojrzałość do życia. W tej książce nie ma pozorów, jest prawda, wytrwałość, siła i znój. To wielka przyjemność móc czytać książkę o nauczycielu – przewodniku, trwaniu przy pasji i pokonywaniu własnych słabości po to, by dojrzale patrzeć na siebie i rzeczywistość, która nas otacza. Można się nią karmić! Piękna, z mądrym przekazem, godna polecenia książka.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 378
ISBN: 978-83-6589-130-3
Premiera: 26 września 2018

Podziękowania dla Wydawnictwa Oficynka.

Magdalena Kołosowska „Słońce za horyzontem. Lepsze jutro” Replika

Slonce-za-choryzontem

Rekomendacja okładkowa/Patronat medialny

 

U progu niemocy.

 

Wypatrując słońca za horyzontem, można je przegapić, gdy świeci tuż obok nas. Historia Kingi pomaga zrozumieć, że dążenie do ratowania związku za wszelką cenę nie zawsze jest dobre. Tylko co zrobić, gdy ma się niemal wszystko i nagle staje się u progu niemocy?

 

Poznajcie Kingę. Spełnioną zawodowo dziennikarkę, która kocha i jest kochana. Przynajmniej tak jej się dotąd wydawało. No właśnie! Wydawało! Bo głębiej się nad tym nie zastanawiała. Efekt? Z pozoru poukładane życie nagle zaczyna się sypać jak domek z kart. W dodatku, w najmniej oczekiwanym momencie, kiedy Kinga dowiaduje się, że jest w ciąży. W upragnionej ciąży! Jak to możliwe, że akurat w takiej chwili okazuje się, ze jej szczęśliwy związek to tylko iluzja? Co zrobi Konga, gdy ktoś inny okaże jej zainteresowanie?

 

Zatapiając się w rozpędzonej codzienności, łatwo wpaść w pułapkę zaślepienia we własnych ideałach. Tymczasem, prawda pokazuje swe oblicze i nie zawsze jest ono przyjaźnie uśmiechnięte do odbiorcy. Ech, samo życie! Magdalena Kołosowska balansuje w świecie kobiecych emocji i przekazuje je w wysmakowanej formie. Łatwo utożsamiać się z bohaterką, kibicować jej i towarzyszyć w uczuciowych rozterkach. Lepsze jutro jest przecież możliwe, wystarczy uwierzyć w jego moc. Optymistyczna, choć wcale nie podejmująca łatwego tematu książka. Jestem absolutnie pochłonięta i czekam na więcej! Polecam i Wam! Ciekawe, jaką historię szykuje autorka na drugą odsłonę tej serii?

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 320
ISBN: 978-83-7674-746-0
Premiera: 29 stycznia 2019

Serdecznie dziękuję Wydawnictwu Replika.

« Starsze wpisy