Sylvie Fabre, Isabelle Louet „Ekosprzątanie” Jedność

ekosprzatanie_max

I dom lśni czystością.

 

Jak wyprodukować ekologiczne środki czystości? To niewiarygodnie łatwe. I tanie. Z tym poradnikiem zapomnisz o pełnych półkach środków chemicznych. Stawiając zaledwie na trzy produkty, posprzątasz cały dom.

 

Po pierwsze ocet. To prawdziwy król czystości. Można go stosować niemal do wszystkiego. Jego skuteczność jest ogromna. Nic dziwnego, że nasze babcie chętnie po niego sięgały. Ocet poradzi sobie z osadami z kamienia, kanalizacją, plamami i tłuszczem. Właśnie on skutecznie zastępuje toksyczne rozpuszczalniki chemiczne w drobnych codziennych pracach. Może nie uwierzycie, ale ocet przywróci kolor karoserii samochodu, a przetarcie nim zewnętrznych szyb utrudni przyleganie szronu i ułatwi jego usuwanie.

 

Po drugie soda oczyszczona. To już prawdziwa magia, co ona potrafi. Oczyszcza powietrze, usuwa nieprzyjemne zapachy, wybiela, usuwa plamy. I to nie wszystko! W parze z octem, cytryną i solą potrafi zdziałać  cuda. Jeśli raz odkryjecie jej magiczne właściwości, już nigdy się z nią nie rozstaniecie.

 

Po trzecie cytryna. Uwielbiamy ją z uwagi na jej walory zdrowotne i świeży zapach. Czas poznać jej właściwości bakteriobójcze, antyseptyczne i przeciwutleniające.

 

Prosto, tanio, skutecznie i ekologicznie. W tym poradniku znajdziecie szereg porad i przepisów na skuteczne środki czystości do przygotowania których potrzeba zaledwie kilku składników. A do tego genialne triki i dom lśni czystością! Fenomenalna książka, którą polecam z pełną stanowczością.

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 224
ISBN: 978-83-7971-914-3
Premiera: 29 stycznia 2020

Podziękowania dla

jednosc

Ewa Szymańska „Gabrynia. Bo trzeba żyć” Szara Godzina

bo-trzeba-zyc-gabrynia

Walcząc o przetrwanie.

 

Marzenia, młodość, pasje, uczucia. czasem to wszystko trzeba odsunąć na bok i walczyć o przetrwanie. Trudne czasy, wojenna rzeczywistość, inne priorytety, wola walki i strach przed przyszłością, która rysuje się mgliście – oto, co towarzyszy Gabryni, córce Apolonii z Olend.

 

Kiedy Apolonia po raz drugi wychodzi za mąż, wzbudza kontrowersje wśród mieszkańców Olend. Konwenanse są silniejsze od prawdziwych uczuć, tego nie da się zmienić. Małżeństwo z leśniczym Jagielskim jest też solą w oku młodszej córki Apolonii. Weronika odczuwa wielką złość za ten stan rzeczy i nie ukrywa swych emocji. Za to Gabrynia podchodzi do życia o wiele bardziej elastycznie. Odkrywa swe umiłowanie do literatury i dąży do usamodzielnienia. Właśnie losom Gabryni poświęcona jest druga część sagi rodzinnej z Podlasia. Wojenna zawierucha nie szczędzi bohaterce dramatów i rozczarowań. Trzeba będzie przestawić priorytety i dążyć do przetrwania. Czas próby będzie trudny dla Gabryni, ale dzielnie stawi mu czoła.

 

Tak wiele różnych zdarzeń znajdziecie w tej książce. Autorka chwyta ze serce, wzrusza i wyzwala refleksje. Trudne czasy drugiej wojny światowej dosięgły również małej miejscowości Olendy na Podlasiu. Nikt nie miał prawa spać spokojnie. Strach zaglądał w oczy ludzi każdego dnia, ale dowaga też ich nie opuszczała. Wyśmienita uczta literacka.

 

Bo trzeba żyć. Apolonia

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 304
ISBN: 978-83-662-0184-2
Premiera: 19 lutego 2020

Podziękowania dla

szaragodzina

Katarzyna Kielecka „Piętno dzieciństwa” Szara Godzina

pietno-dziecinstwa

Zawalczyć o przyszłość.

 

Przemoc, której doświadczyło się w dzieciństwie, wypala trwałe piętno w psychice. Trudniej zaufać, trudniej pokochać i być szczęśliwym. Niektóre emocje są nieosiągalne. Koszmar przeżyty przed laty, zostaje na zawsze, wydrążając coraz głębszą ranę w sercu.

 

Wojtek Rawicki tylko pozornie jest szczęśliwy i spełniony zawodowo. Wysokie stanowisko w banku, żona, bliźniaki i wielki dom to idylla, pod którą kryją się frustracje, lęki, niespełnienie, brak miłości. Wojtek nosi piętno dzieciństwa i przeżytego wówczas wieloletniego koszmaru. Trauma pozostała i popchnęła go do podjęcia fatalnych decyzji. Zaprzepaścił szansę na szczęści, a w dodatku obarczył się wieloletnimi wyrzutami sumienia. W pewien wigilijny wieczór Wojtek dowiaduje się, że ma córkę. Jego świat nabiera nowych barw. Dąży do tego, by naprawić błędy przeszłości. Czy uda się mu być tatą naprawdę?

 

Wiele wysiłku potrzeba, żeby spojrzeć sobie w prawdziwą twarz, zmyć maski pozorów i wykrzesać dobre emocje, gdy dotąd doświadczało się zła. Przedstawiona tu historia jest wstrząsająca i prowokuje do dyskusji. Brawa dla autorki za tak doskonałe wejście w rolę mężczyzny i przedstawienie męskich emocji w narracji pierwszoosobowej. Tak wiele tu zdarzeń, przeżyć i chwil, które wywołują ciarki i poruszają wyobraźnię czytelnika. Na szczęście jest też odwaga do walki o lepsze jutro i wyjście z traumy, która dotąd kształtowała codzienność. Książka daje do myślenia.

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 432
ISBN: 978-83-6620-185-9
Premiera: 26 lutego 2020

Dziękuję

szaragodzina

Danka Braun „Ciemna strona Sary” Prozami

Ciemna strona Sary okładka

Maski pozorów.

 

Zdjęcie masek pozorów może być kosztowne i bolesne. A czasem mile zaskakujące.

 

W dworku pod Krakowem zostaje zamordowana narzeczona zamożnego prawnika. Dlaczego stała się celem mordercy? Kto stoi za tajemniczą zbrodnią? Czy podejrzany ogrodnik z przeszłością kryminalną jest naprawdę winny? A może Sara miała też tę ciemną stronę, której nigdy nie ujawniała światu?

 

Książka Danki Braun to jedna z tych kryminalnych historii, które toczą się spokojnie i powoli. Detektyw Mirek Filer analizuje wszystkie zdarzenia, łączy fakty i misternie układa elementy układanki. Nie ma powodu do pośpiechu czy wytaczania spektakularnych dział, bo i tak cienkie nitki podejrzeń w końcu zaprowadzą do finalnego kłębka prawdziwej twarzy mordercy. Powieść czyta się z niewątpliwą przyjemnością. Nie brakuje wątków z prywatnego życia detektywa, wspaniałych dojrzałych i trudnych uczuć oraz pasji detektywistycznej. Jest naturalnie, ciekawie, wciągająco i ekspresyjnie.

 

Coraz bardziej wciągam się w wyjątkowy styl Danki Braun, bo niesie ze sobą przekonanie, że napotka się na wiele czytelniczych atrakcji, które nie są wyszukane, wydumane i może właśnie dlatego trafiają prosto w serce. O to chodzi!

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 384
ISBN: 978-83-6522-395-1
Premiera: 14 lutego 2020

Podziękowania dla

prozmai

Ewa Nowak „Sopel bramkostrzelny” Czarna Owca

sopel-bramkostrzelny

Perfekcyjne śledztwo.

 

Akademia Szpiegów w akcji nie ma sobie równych. Potrafią nieźle dedukować, a sztukę kamuflażu mają opanowane do perfekcji. I tak, po nitce do kłębka, rozwiązują kolejną sprawę.

 

Tym razem chodzi o nieudany transfer znanego piłkarza. Adam Sopel Sopliński to król strzelców, więc może być rozchwytywany. Skąd nagła kontuzja tego zawodnika? Dlaczego tuż przed prawie pewnym transferem? Komu mogło zależeć na takim biegu spraw? Zespół tajnych szpiegów operacyjnych mierzy się z wyzwaniem. Anakin, Omega i Czternasty wiedzą co robią. Klub piłkarski poznają od podszewki i nie mają sobie równych w stylu prowadzenia śledztwa. A to łatwe nie jest, bo każdy jest podejrzany.

 

Warto zajrzeć do tej książki z kilku powodów. Dynamika akcji, styl prowadzenia śledztwa, sztuka dedukcji i wciągająca fabuła to jedno, a drugie – trudno oprzeć się urokowi osobistemu charyzmatycznych młodych bohaterów.

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 120
ISBN: 978-83-8143-255-9
Premiera: 26 lutego 2020

Dziękuję

czarna owca

« Starsze wpisy