Konkurs z książką „Hotel Varsovie. Klątwa lutnisty”

hotel-varsovie

Wraz z Wydawnictwem W. A. B. zapraszam do udziału w konkursie!

 

Do wygrania książka Sylwii Zientek „Hotel Varsovie. Klątwa lutnisty”!

 

Opis wydawcy: Wciągająca podróż do świata rodzinnych tajemnic i miasta sprzed lat. Rodzinne tajemnice, skrywane pasje, niepohamowane żądze, pikantne skandale, a w tle Warszawa kilku epok, czyli kilkaset lat historii rodzinny warszawskich hotelarzy w pierwszym tomie wciągającej sagi Sylwii Zientek.

 

Zajrzyj do recenzji

 

Aby wziąć udział w konkursie należy w komentarzu poniżej dokończyć zdanie: W wakacyjną podróż najlepiej wybrać się do…

 

Pozostałe warunki konkursu:

 

– udostępnienie konkursowego wpisu na Facebook’u (publicznie na swoim profilu)

– zaproszenie znajomych do udziału w konkursie

– konkurs dla fanów „Książki w eterze” i „Wydawnictwa W. A. B.”

 

Będzie mi miło, jeśli wyrazicie opinię o stronie „Książki w eterze” w zakładce „Recenzje” na Facebooku

 

Wśród uczestników, którzy spełnią wszystkie warunki konkursu, zostanie wyłoniony laureat. Na zgłoszenia czekam do godz. 21.00 we wtorek 25 lipca 2017 roku. Powodzenia!

 

Konkurs z książką „Bang bang! Wystrzałowy samochód”

Bangbangwystrzalowysamochod

Wraz z Wydawnictwem Znak Emotikon zapraszam do udziału w konkursie!

 

Do wygrania 2 egzemplarze książki Iana Fleminga „Bang! Bang! Wystrzałowy samochód”!

 

Opis wydawcy: Gdy rodzice kupują stary samochód, bliźniaki Jemima i Jeremy nie mają wątpliwości, że ich tata przywróci życie zdezelowanej maszynie. W końcu jest prawdziwym odkrywcą i wynalazcą! Ale nawet on nie spodziewa się, jakie niezwykłe możliwości kryją się pod maską, ani dokąd pojazd zabierze nowych właścicieli. Wakacyjna wycieczka może się zakończyć w sklepie ze słodyczami, wśród zatopionych wraków albo… w kryjówce gangsterów.

 

Aby wziąć udział w konkursie należy w komentarzu poniżej dokończyć zdanie: Mój ulubiony bohater literacki z dzieciństwa to…

 

Pozostałe warunki konkursu:

 

– udostępnienie konkursowego wpisu na Facebook’u (publicznie na swoim profilu)

– zaproszenie znajomych do udziału w konkursie

– konkurs dla fanów „Książki w eterze” i „Znak Emotikon”

 

Będzie mi miło, jeśli wyrazicie opinię o stronie „Książki w eterze” w zakładce „Recenzje” na Facebooku

 

Wśród uczestników, którzy spełnią wszystkie warunki konkursu, zostaną wyłonieni laureaci. Na zgłoszenia czekam do godz. 21.00 w sobotę 22 lipca 2017 roku. Powodzenia!

Magdalena Giedrojć „Księżyc nad Rzymem” Prószyński i S-ka

Ksiezyc.nad.rzymem

Narodziny miłości.

 

Powoli, niespiesznie, wytrwale, bez zbędnych emocji, po cichu, subtelnie, zwyczajnie. Tak rodzi się miłość. Dojrzała, niegwałtowna, piękna, prawdziwa. We włoskim upale, pod osłoną rozświetlonej neonami nocy. Klimatycznie, wzruszająco, bezpardonowo. Czy uda się ją zatrzymać?

 

Laura Pszczółka przyjeżdża do Rzymu na stypendium. Ma zgłębiać tajniki historii sztuki, co od lat było jej wielkim marzeniem. Osobiste dotykanie dzieł znanych artystów, podziwianie ich własnymi oczami i słuchanie opinii znanych historyków sztuki to najpiękniejszy dar, który mogła otrzymać. Przewodnikiem Laury jest Andrea, tajemniczy jak obrazy Caravaggia…

 

Autorka wnikliwie wprowadza czytelników w nietuzinkowy klimat zakątków Rzymu. Doskonale wie, czym przykuć uwagę, jak zaskoczyć, skąd wydobyć artystyczną perełkę. Spacer po znanych ulicach i obiektach stolicy Włoch jest dopracowany w każdym kroku. W warstwie fabularnej jest równie subtelnie. Rodzące się uczucie kiełkuje od małego uśmiechu, muśnięcia dłoni, spojrzenia. Krok po kroku bohaterowie odkrywają przed sobą karty przeszłości, dzięki czemu dowiadujemy się skąd u nich ten niezrozumiały dystans, sztuczność i brak emocji. Niesztampowa powieść.

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 400
ISBN: 978-83-8097-177-6
Premiera: 4 lipca 2017

Dziękuję Wydawnictwu Prószyński i S-ka.

Tove Jansson „Kto pocieszy Maciupka?” Nasza Księgarnia

kto_pocieszy_maciupka

Zdjąć twardą skorupę.

 

Zjednywanie przyjaciół może być trudne, gdy wciąż jest się samotnym, odizolowanym i zalęknionym. Może warto zdjąć twardą skorupę z lęków i ograniczeń i śmiało spojrzeć w twarz innym?

 

Mały troll, Maciupek, jest bardzo nieśmiały. Sam mieszka w małym domku i sam przeżywa swój własny strach. Pewnego dnia postanawia opuścić dom, by przestać się bać, ale konfrontacja z rzeczywistością okazuje się jeszcze straszniejsza. Spotykani po drodze Homki, Filifionki, Włóczykij i Buka, przerażają Maciupka, który nie ma pojęcia jak nawiązać z nimi kontakt. Dopiero list w butelce, znaleziony na plaży, wyzwala w Maciupku chęć nawiązania kontaktu z jego autorką, Drobinką która też jest samotna i szuka przyjaciela. Maciupek nabiera odwagi i animuszu. Teraz nawet Buka mu niestraszna. To miłość dodaje skrzydeł?

 

Piękna opowieść o pokonywaniu własnych lęków i ograniczeń, o poszukiwaniu przyjaźni i rodzeniu się miłości. Cudowne ilustracje dodają historii niezwykłego klimatu. Przenosi do świata Muminków i porusza ważne problemy. Sądzę, że ta książka jest nie tylko dla dzieci, bo dorośli też mogą dzięki niej sporo się nauczyć i nade wszystko z sentymentem powrócić do przygód bohaterów znanych z dzieciństwa. Polecam.

 

Oprawa: twarda
Liczba stron: 32
ISBN: 978-83-10-13245-1
Premiera: 19 lipca 2017

Serdecznie dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia.

Guido van Genechten „Mała biała rybka liczy do 11” Mamania

Mala-biala-rybka

Zabawa w chowanego.

 

Pałka, zapałka, dwa kije… Gdzie schowali się przyjaciele małej rybki? I ilu ich jest? Trzeba się zastanowić i policzyć jak należy.

 

Mała biała rybka bawi się w chowanego z przyjaciółmi. Znajdzie jednego, drugiego, trzeciego, ale czy na pewno jest ich tylko trzech? Czwarty też trochę namiesza w rachunkach. Trzeba policzyć dokładnie.

 

Morska głębina, sympatyczna biała rybka i kolorowi podwodni przyjaciele. Książeczka niewątpliwie przyciąga wzrok dziecka. Obiekty do liczenia są w intensywnych barwach, co ułatwia ich dokładne policzenie. Mocne, kartonowe kartki nie ulegną szybkiemu zniszczeniu. Idealna dla małych czytelników zgłębiających podstawy matematyki. Polecam.

 

Oprawa: twarda
Liczba stron: 24
ISBN: 978-83-65796-12-7
Premiera: 5 lipca 2017

Podziękowania dla Wydawnictwa Mamania.

Melanie Martin „Dania z ziemniaków” Jedność

dania-ziemniak

Ziemniaczane wariacje.

 

Prostota ziemniaka idzie w parze z bogactwem form, w jakich można go podać. I to jest zachwycające.

Wyobrażacie sobie jadłospis bez frytek, placków ziemniaczanych, kopytek, puree czy sałatki jarzynowej? A no właśnie! Do tego dorzućcie garść pomysłów na ziemniaka, które serwuje ta książka, a wprowadzicie do kuchni nową jakość.

 

Ziemniaki pieczone w skorupkach w morskiej soli i rozmarynie, ziemniaczane napoleonki z cukinią i czerwoną cebulą, zapiekane bataty, ziemniaczane sushi, miniburgery i tosty ziemniaczane, tartinki z ziemniaków i zupa z batatów. Wiele innych odsłon różnych odmian ziemniaka znajdziecie na kolejnych stronach. Zadziwiające jak wiele można wyczarować z tak niewielu składników. Ta książka na pewno nie będzie stać na półce! Polecam.

 

Oprawa: twarda
Liczba stron: 104
ISBN: 978-83-7971-587-9
Premiera: lipiec 2017

Podziękowania dla Wydawnictwa Jedność.

« Starsze wpisy