Konkurs z książką „Apteka marzeń”

apteka marzeń

Wraz z Wydawnictwem Pascal zapraszam do udziału w konkursie!

 

Do wygrania książka Nataszy Sochy pt. „Apteka marzeń”!

 

Opis wydawcy: Człowiek staje się dorosły nie wtedy, gdy ubrania robią się dla niego za ciasne, ale gdy wyrasta z własnego egoizmu. Ta historia ma dwa zakończenia – dobre i gorsze, bo tak działa prawo równowagi w przyrodzie.

 

Aby wziąć udział w konkursie należy w komentarzu poniżej dokończyć zdanie: To, co naprawdę ważne…

 

Pozostałe warunki konkursu:

 

– udostępnienie konkursowego wpisu na Facebook’u (publicznie na swoim profilu)

– zaproszenie znajomych do udziału w konkursie

– konkurs dla fanów „Książki w eterze” i „Wydawnictwa Pascal”

 

Wśród uczestników, którzy spełnią wszystkie warunki konkursu, zostanie wyłoniony laureat. Na zgłoszenia czekam do godz. 21.00 w czwartek 21 września 2017 roku. Powodzenia!

Natasza Socha „Apteka marzeń” Pascal

apteka marzeń

Docenić zwyczajność.

 

Tak często marudzimy, że życie jest monotonne, schematyczne, nijakie, a może nawet nudne. Praca, dom, kołowrotek codzienności. Warto się zastanowić, czy w tej monotonności nie tkwi piękno życia? Dopiero pęknięta nić w owym kołowrotku powoduje, że człowiek docenia to, co miał.

 

Ola ma zaledwie dwa lata i diagnozę, która brzmi jak wyrok – neuroblastoma. Nowotwór złośliwy trawi jej wnętrzności, a nadzieja jest zaledwie małym płomyczkiem. Magda walczy o zdrowie dziecka i wie, że kiedyś wróci do normalnego życia. Wiara w cud jest u matki większa od strachu przed śmiercią. Przecież jej dziecko musi żyć. Tym zwyczajnym, pięknym życiem, którego tak nie doceniamy.

 

Karolina ma czternaście lat i chłoniaka. Zupełnie niedawno dowiedziała się, że ma przyrodniego brata. Czy będzie jej dane go poznać? Czy ma duszę wojowniczki walczącej o własne życie? Skąd wziąć radość i pogodę ducha, gdy nie ma nadziei?

 

Natasza Socha po raz kolejny zaskakuje czytelników. Napisała książkę o tak olbrzymim ładunku emocji, że trudno ją opisać w kilku zdaniach. Nadzieja, która nigdy nie ustaje. Odwaga do walki o życie. Marzenia, często błahe, a tak trudne do spełnienia. Empatia wyciskająca łzy z oczu. I uśmiech, mimo wszystko. Piękna, przejmująca i poruszająca powieść, której pominięcie jest dużym błędem. Przeczytajcie.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 400
ISBN: 978-83-936-1060-0
Premiera: 13 września 2017

Serdecznie dziękuję Wydawnictwu Pascal.

Gunilla Bergström „Wiąż, ile chcesz, Albercie” Zakamarki

wiazile chcesz Albercie

Zawiązane, rozwiązane.

 

Nauka wiązania sznurowadeł to trudna sztuka. Trzeba ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć. A gdy wiązanie wejdzie już na dobre w krew, można się nieco zdziwić. Nagle cały świat staje się, po prostu, zawiązany. Kokardy, kokardki, kokardeczki. Oj, Albercie, chyba przesadziłeś!

 

Pięcioletni Albert Albertson tym razem uczy się wiązać piękne kokardy. Tata się cieszy, że synkowi tak dobrze idzie. Albertowi bardzo spodobało się wiązanie i teraz zawiązuje wszystko, co da się zawiązać. Tata musi pokonywać wiele przeszkód stworzonych w ten sposób przez Alberta. Co za dużo, to niezdrowo. Wielka radość z nowej umiejętności przysłania rozsądne myślenie. Emocje Alberta pięknie to obrazują. Wszystko, co nowe, jest intrygujące i łatwo się w tym zatracić. Przekroczenie cienkiej granicy zdrowego rozsądku prowadzi do ślepego zaułka. Dzięki takim książkom można dzieciom wytłumaczyć, jak docenić nowe umiejętności i prawidłowo wykorzystać je na co dzień. Mnóstwo adekwatnych do tekstu ilustracji dodaje książce uroku. Polecam.

 

Oprawa: twarda
Liczba stron: 32
ISBN: 978-83-7776-150-2
Premiera: 29 sierpnia 2017

Podziękowania dla Wydawnictwa Zakamarki.

Rachel Hauck „Salon sukien ślubnych” Wydawnictwo Święty Wojciech

salon sukien slubnych

Pragnienie miłości.

 

Źle ulokowane uczucia mogą zniewalać i niszczyć wyobrażenia o pięknej miłości. Warto szerzej otworzyć oczy i zauważyć te prawdziwe, wielkie, ale skromne porywy serca. A potem żyć, spokojnie i bezpiecznie.

 

Cora i Haley, dwie bohaterki, które dzieli przestrzeń czasu, a łączy wspólna pasja, pragnienie miłości, źle wybrane połówki i coś jeszcze. Przekonajcie się jak wielka może być siła prawdziwej miłości oraz jak jedna pasja może uszczęśliwić człowieka. Doceńcie i nauczcie się rozpoznawać kłamstwa pozorów i zauroczenia, które tak szybko przemijają, zostawiając niesmak porażki od prawdziwego uczucia i bycia razem na dobre i na złe.

 

Zachwycająca powieść o podążaniu w stronę marzeń, poszukiwaniu miłości i odkrywaniu tajemnic z dalekiej przeszłości. Lekki język, doskonała fabuła i zagadka, która z każdą stroną nabiera rumieńców, by finalnie wybuchnąć pięknem kolorów. Lektura tej książki to piękna podróż pełna tajemniczych przystanków. A wszystko w aurze przygotowań do najważniejszego dnia w życiu, lśniącego bielą zwiewnych sukien, koronek i haftów. Gorąco polecam.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 416
ISBN: 978-83-806-5092-3
Premiera: 20 września 2017

Podziękowania dla Wydawnictwa Święty Wojciech.

Odile Bailloeul „Franciszek, strachliwy myszek” Wydawnictwo Literackie

Franciszek strachliwy myszek

Strach ma wielkie oczy.

 

Mały myszek, Franciszek, bał się niemal wszystkiego. Każda pora dnia i nocy to potencjalne źródło strachu. Najbliższa okolica, a nawet dom, to setki niebezpiecznych miejsc i obiektów. Co zrobić, by przestać się bać?

 

Poszukiwanie odwagi wcale nie jest łatwym zadaniem, ale nie warto się poddawać. Są bowiem takie sytuacje, że odwaga znajduje się sama. Ta książeczka przypomina, że nawet najbardziej strachliwa istota znajdzie powód do wyzwolenia z siebie wielkiej odwagi. Bo determinacja motywuje!

 

Prosty tekst, przepiękne, realistyczne ilustracje, sympatyczny bohater i doskonałe, twarde kartki nie ulegające sile małych rączek to niewątpliwe atuty tej książeczki. Krótka historyjka wywołuje szereg emocji. Przeczytajcie swym pociechom. Polecam.

 

Oprawa: kartonowa foliowana
Liczba stron: 32
ISBN: 978-83-080-6382-8
Premiera: 30 sierpnia 2017

Serdecznie dziękuję Wydawnictwu Literackiemu.

« Starsze wpisy