Małgorzata Łatka „Kamfora” Czwarta Strona

kamfora

Usta milczą, ciało mówi.

 

Gdy ciało mówi więcej niż usta, można dowiedzieć się znacznie więcej o rozmówcy. Sztuką jest prawidłowo odczytać niewerbalne sygnały.

 

Lena Zamojska posiada niecodzienne zainteresowania. Zgłębia tajniki mowy ciała. Ta umiejętność jest niezwykle przydatna w wielu życiowych sytuacjach. Może być również pomocna w namierzeniu przestępcy. Dla komisarza Jakuba Zagórskiego współpraca z Leną okazuje się szansą na powstrzymanie mordercy przed kolejnymi zbrodniami. Podążanie śladem psychopaty może być skrajnie niebezpieczne, ale gra jest warta świeczki. Lena postanawia pójść o krok dalej…

 

Małgorzata Łatka w kryminalnej odsłonie jest przede wszystkim oryginalna. Podjęty temat nie należy do powszechnie znanych, więc efekt wow! został osiągnięty. Bardzo dobre tempo akcji, dozowanie napięcia, osobiste życie bohaterów, które nie należy do lukrowanych, postać psychopaty i jego odczuć – wszystko jest na swoim miejscu i wpisuje się w standardy dobrej powieści kryminalnej. Jak na mój gust, w zakończeniu trochę zabrakło ikry, energii, zaskoczenia i wzmocnienia napięcia. Odniosłam wrażenie, że ostatnie słowo nie zostało jeszcze wypowiedziane i autorka zamierza kontynuować opowieść. A może to niedopowiedzenie nawiązuje po prostu do tytułu książki?

 

Ogólnie, świetna fabularnie książka, której odrobinkę zabrakło literackiego dopieszczenia, ale duet Zamojska-Zagórski kupuję w ciemno. Z tej mąki będzie chleb! Polecam.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 376
ISBN: 978-83-7976-484-6
Premiera: 31 sierpnia 2016

Podziękowania dla Czwarta Strona

Konkurs z książką „Jestem żoną szejka”

jestemzonaszejkakonkurs

Rozstrzygnięcie konkursu. Wygrywają:

 

Czarna i Rozczytywana

 

Gratulacje! Wygrane osoby proszę o wiadomość z adresem do wysyłki nagrody (brak zgłoszenia do 26.09.2016 godz. 14.00 będzie równoznaczny z rezygnacją z nagrody). Można pisać na maila: kontakt@ksiazkiweterze.pl lub w wiadomości na profilu „Książki w eterze” na Facebooku.

Za egzemplarze konkursowe serdecznie dziękuję Wydawnictwu Prószyński i S-ka.


 

Wraz z Wydawnictwem Prószyński i S-ka zapraszam do udziału w konkursie!

 

Do wygrania 2 egzemplarze książki Laila Shukri „Jestem żoną szejka”! » Czytaj więcej

Agata Przybyłek „Takie rzeczy tylko z mężem” Czwarta Strona

takie-rzeczy

Zgubność rutyny.

 

Utarty schemat codzienności nie sprzyja romantyzmowi, a każda kobieta lubi jego smak. Czy bycie mężatką zawsze musi równać się z końcem szybszego bicia serca, motyli w brzuchu i początkiem nudy?

 

Zuzanna postanowiła położyć kres rutynie i za wszelką cenę ratować w swoim małżeństwie ostatki romantyzmu. Ba, postanowiła odzyskać zainteresowanie męża, aby, jakimś cudem, znowu stać się dla niego ważniejszą od wyjazdów i szaleńczych poszukiwań śladów historii za pomocą wykrywacza metali. Nie będzie to łatwe, bo pasja Ludwika przerosła najśmielsze oczekiwania żony. Zuzanna jest jednak uparta i nie waha się przed walką o własnego męża. Zaślepiony rutyną Ludwik, wymagający uwagi synek, nastolatka o niecodziennych poglądach pod jednym dachem, mała miejscowość przesiąknięta stereotypami i hałaśliwe miejsce pracy nie sprzyjają pozytywnym rezultatom misji „mąż na nowo romantyczny”. Czy w tym chaosie uda się odnaleźć ciepło i miłość?

 

Lekki język, duże poczucie humoru i szereg zabawnych perypetii są tylko zasłoną dla szarości, rutyny, zmęczenia nudą i rozpaczliwego poszukiwania czegoś więcej w sferze uczuć. Brutalna prawda o większości małżeństw wybrzmiewa tu zdecydowanym głosem. Prawdziwa natura kobiety woła o pomoc, a małomiasteczkowość odciska swój ślad na codziennym życiu, które bywa utrudniane przez stereotypowe poglądy i szykany. Nie raz uśmiech pojawi się na twarzy podczas lektury tej książki, ale są też gorzkie pigułki. Przeczytajcie koniecznie.

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 380
ISBN: 978-83-7976-470-9
Premiera: 20 lipca 2016

Podziękowania dla Wydawnictwa Czwarta Strona

Danka Braun „Krwawy medalion” Prozami

krwawy_medalion

Tajemnica zaklęta w medalionie.

 

Spadek po pacjentce może zaskakiwać. Zwłaszcza, gdy wśród odziedziczonych dóbr materialnych jest tajemniczy wisior ze szlachetnym kamieniem, który wzbudza duże zainteresowanie i powoduje szereg niecodziennych zdarzeń.

 

Danka Braun to mistrzyni prowadzenia wielu wątków w powieści. W poprzednich odsłonach skupiała się na różnych kolejach losu Orłowskich, a tym razem na czoło wysuwa się Marta, nieślubna córka Roberta, wraz z mężem Markiem. Ich losy łączą się z intrygą kryminalną oraz odległą przeszłością. A wszystko zaczyna się od tajemniczego medalionu, który wraz z drewnianym domkiem w lesie otrzymał Robert Orłowski, w spadku od pacjentki, zwanej Świętą Zośką. Raz założony na szyję, powoduje serię tragicznych w skutkach zdarzeń. Zagadka medalionu okazuje się niezwykle zagmatwana i intrygująca. Aby ją rozwikłać, bohaterowie książki muszą poznać historię rodziny. Dawno temu ojciec Marka doświadczył nieakceptowalnej miłości do młodej Żydówki…

 

Lektura tej książki jest podróżą do burzliwej i okrutnej przeszłości rodziny, targanej wichrem namiętności i wojny. Czy poznanie historii medalionu będzie dla małżeństwa furtką do nowego życia? Fabuła jest precyzyjnie dopracowana i dopięta na ostatni guzik, a intryga zatacza coraz szersze kręgi, by w zakończeniu totalnie zaskoczyć. Wśród dotychczasowych książek Danki Braun, ta zachwyca przedstawioną historią i wnikliwością w jej stopniowym odkrywaniu. Przeszłość wywierająca wpływ na przyszłość, długo skrywana tajemnica, która jest jarzmem dla różnych osób oraz pogmatwane losy bohaterów, z historią wojenną w tle, tworzą fenomenalną całość, która zachwyci wielu czytelników, żądnych skomplikowanych historii obyczajowych. Polecam.

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 312
ISBN: 978-83-6522-355-5
Premiera: 18 sierpnia 2016

Podziękowania dla Prozami

Nina Majewska-Brown „Notes kuchenny” Rebis

notes-kuchenny

Ten notes warto mieć zawsze pod ręką. Zwłaszcza w kuchni.

 

Jeśli zastanawiasz się, jaki sekret tkwi w dobrym rosole, czy jest sposób na idealną miękkość ugotowanego jajka, co mówi symboliczne ułożenie sztućców na talerzu podczas posiłku, co oznaczają tajemnicze cyfry na torebkach z mąką i na jaką wodę wrzucać warzywa do gotowania, albo co zrobić z przypaloną patelnią, to idealna książka dla ciebie.

 

Podręczny, zgrabny i pełen przydatnych informacji poradnik, który odkrywa wiele ważnych sekretów kulinarnych i uczy praktycznych trików do zastosowania w kuchni. Każda kobieta będzie zachwycona prostotą i bogactwem tego notesu. Sporo miejsca na własne zapiski to dodatkowy atut tej książki. Są sprawdzone przez autorkę przepisy na kilka ciekawych dań. Warto wypróbować, może staną się ulubionymi?

 

W tym notesie jest też specjalne miejsce na wycinki i karteczki z przepisami, które tak często gubimy w kuchennym rozgardiaszu. „Notes kuchenny” jest niezwykle osobisty. Nie znajdziecie tu typowego druku lecz odręczne notatki ubarwione rysunkami autorki. Stylowo, klasycznie i praktycznie. Notes przywołuje  wspomnienia o dawnych zeszytach z przepisami kulinarnymi mam i babć, które skrzętnie je prowadziły i skrywały w kuchennych szufladach. Każdy, nowo zdobyty przepis natychmiast był do niego przenoszony. Fragment takiego zeszytu przytacza również autorka w omawianej pozycji.

 

Pysznie, a przede wszystkim praktycznie. Gorąco polecam.

 

Oprawa: twarda
Liczba stron: 144
ISBN: 978-83-8062-073-5
Premiera: 23 sierpnia 2016

Podziękowania dla Domu Wydawniczego Rebis

« Starsze wpisy