Elie Grimes „Do raju idą tylko grzeczne dziewczynki, a niegrzeczne tam, gdzie chcą” Muza

do-raju-ida-tylko-grzeczne-dziewczynki-a-niegrzeczne-tam-gdzie-chca

Z siłą wulkanu.

 

Bohaterka tej powieści chwyta życie z siłą wulkanu. Dobrze wie, jak powinna się zachowywać, żeby trzymać klasę. Szkoda, że nie zawsze udaje się tego trzymać.

 

Zoey ma trzydzieści lat, uwielbia gotować i robi to pasjami, a nawet zawodowo, bo dziewczyna prowadzi własną firmę cateringową. W tej sferze odnosi spore sukcesy. Znacznie gorzej idzie jej z uczuciami. Ciężko przychodzi jej godzenie się z porzuceniem przez Spencera, choć miało to miejsce dwa lata temu. Ale jak można przetrawić porzucenie drogą mailową? Z trudem radzi sobie z emocjami, gdy kolejni znajomi łączą się w pary i układają sobie życie w sposób iście dorosły, a nie banalny i młodzieńczy. Zoey dobrze czuje się w swej zwariowanej skórze, ale podświadomie czegoś jej brak, za czymś tęskni, czegoś pragnie. Jak zmienić ten stan?

 

Spory luz panuje w tej powieści. Zabawny klimat, wyzwolona bohaterka i energetyczna otoczka składają się na całą historię. Ale przyglądając się bliżej to dość refleksyjna książka. Przyjaźń, rodzina, pasje, miłość. Do tego się dąży i żadne pieniądze, wielkie ambicje i kariera nie są w stanie tego zastąpić. Historia przedstawiona w tej powieści subtelnie o tym przypomina. Idealna lektura na wakacje.

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 448
ISBN: 978-83-287-0876-1
Premiera: 30 maja 2018

Podziękowania dla Wydawnictwa Muza.

Zuzanna Arczyńska „Odzyskane dzieciństwo” Szara Godzina

odzyskan edziecinstwo

Rozbite wspomnienia.

 

Wstrząsająca książka o poszukiwaniu utraconych nadziei, wychodzeniu z przytłaczającej przeszłości i zrywach miłości tam, gdzie już się jej nie szuka.

 

Co łączy bohaterki tej powieści? Czy uda się odnowić biologiczną więź i odnaleźć pokłady miłości w sercach, które zostały boleśnie zranione? Jest jakaś brutalność w tej powieści. Prawda ma tu gorzki smak i to on dominuje w całej historii. Losy kilku kobie i mężczyzn  łączą się nierozerwalną nicią, choć ktoś kiedyś próbował je przeciąć.

 

Dwa światy. Ten Marty, która wychowuje syna i córkę, pragnąc zapomnieć o doznaje niegdyś przemocy. Cień męża wciąż pozostaje w głowie i w sercu. Nie tylko Marty, jej dzieci również. Drugi świat to rodzina zastępcza, w której schronienie znajdują Klaudia, Sandra i Aleks. Wchodzenie w dorosłość jest trudne, gdy ma się za sobą tylko rozbite wspomnienia odarte z ciepłych emocji. Wszyscy marzą o lepszym życiu i normalności, choć nie do końca sobie wyobrażają jak niby miałaby wyglądać. Czy spotkają na swej drodze dobre dusze, dzięki którym znajdą drogowskazy na proste ścieżki życia? Czy zapomną o piekle doznanej przemocy i notorycznego braku ciepła?

 

Arczynska nie pieści słodyczą. Przedstawia prawdę w sposób oczywisty, bez cienia zakłamania. Skłania się ku tematom trudnym, ale przecież aktualnym i jakże często zamiatanym pod dywan. Bolesne relacje, złe kręgi, w które czasem można nieopatrznie trafić, przeszłość zostawiająca trwałe piętno na całym życiu i odrobina nadziei, która na szczęście jest. Wystarczy ją tylko zauważyć i mieć odwagę po nią sięgnąć. Po prostu.

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 288
ISBN: 978-83-6568-469-1
Premiera: 23 maja 2018

Podziękowania dla Wydawnictwa Szara Godzina.

Vigdis Hjorth „Spadek” Wydawnictwo Literackie

spadek

Korekta emocji.

 

Wstrząsająca emocjonalnie, na wskroś refleksyjna, psychologiczna powieść o pogmatwanych relacjach rodzinnych, wybaczaniu, zrozumieniu i więzach, które nie dają się zerwać.

 

Niezwykle trudny temat podejmuje w tej książce autorka. Śmierć ojca sama w sobie jest trudnym przeżyciem. Dla bohaterów ma ona znaczenie podwójne. To czas godzenia się z przeszłością, analizy uczuć, wewnętrznej korekty emocji i rozliczenia z bliskimi. Nie tylko tego materialnego, bo spadek, ale również związanego z przeżyciami, odczuciami.

 

Dwie siostry Bergljot walczą o prawa do spadku. Brat został odsunięty od wpływów. Podobnie jak Bergljot, która odsunęła się sama. Dlaczego? Czy ktoś z bliskich zechce poznać jej historię? A jeśli tak, czy w nią uwierzy? Co wydarzyło się przed laty? Dlaczego tak wielu osobom zależy na milczeniu?

 

Wina ma tu wymiar symboliczny, bo od początku książki czuje się jej ciężar nad bohaterką. Diametralny zwrot opowieści kieruje myśli na zupełnie inne tory i tu pojawia się zaskoczenie. Aż trudno uwierzyć, jak bardzo bliskie osoby mogą być dalekie. Nieufność. Skąd się bierze? Czym kierują się osoby odwracające się od prawdy? Zdecydowanie książka godna uwagi. Wstrząsająca. Nie omijajcie jej.

 

Oprawa: twarda
Liczba stron: 368
ISBN: 978-83-08-06491-7
Premiera: maj 2018

Serdecznie dziękuję Wydawnictwu Literackiemu.

Rosalba Gioffre „Vegano Italiano” Muza

vegano-italiano

Kuchnia pełna inspiracji.

 

Z warzyw można sporządzić tak wiele pysznych potraw, że bez problemu zastąpimy nimi mięso. Tradycyjna kuchnia włoska jest zdominowana przez warzywa, stąd tak blisko jej do wegan.

 

Kuchnia „cruelty free”, czyli wolna od okrucieństwa, jest naprawdę smaczna. Aż ślinka cieknie na myśl o daniach z przepisów zawartych w tej książce. Wcale nie trzeba wchodzić na szerokie ideologicznie rewiry weganizmu, by popróbować jak smakują dania skomponowane ze zdrowych warzyw i produktów dalekich od pochodzenia zwierzęcego. Uwierzcie, że niepozorne dary rodem z ogródka mogą być królowymi stołu.

 

Przepisy podzielona są na pory roku, dzięki czemu łatwiej znaleźć produkty potrzebne do ich wykonania. Wykorzystanie botwinki, bobu, fasoli, przeróżnych sałat, cukinii, jarmużu, cebuli i innych warzyw, może stać się kulinarną pasją. Wegańska kuchnia jest pełna inspiracji. Zajrzyjcie do niej koniecznie. Smacznego!

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 192
ISBN: 978-83-287-0859-4
Premiera: 16 maja 2018

Podziękowania dla Wydawnictwa Muza.

Anne-Claire Kleindienst, Lynda Corazza „Mały buntownik. Instrukcja obsługi” Muza

maly-buntownik-instrukcja-obslugi

Bunt? A może czas zmienić perspektywę?

 

Inteligencja emocjonalna, zarówno dziecka jak i dorosłego, jest bardzo ważna w trudnym procesie wychowawczym. Autorki przedstawiają nowatorską metodę na wychodzenie z rodzicielskich impasów.

 

Sporo emocji towarzyszy wychowaniu dziecka. Gdy się głębiej zastanowić, zwykle przychodzą do głowy te negatywne. Nerwy, bezsilność, brak pomysłu na różne formy dziecięcego buntu, złość, frustracja, apatia, zmęczenie, a nawet depresja. Kończy się na wrzasku, karach i nic nie wnoszących konfliktach na linii rodzic-dziecko. Bez względu na wiek naszej pociechy, warto wziąć pod uwagę jego emocje. I na tym opiera się metoda zainspirowana ideą pozytywnej dyscypliny Jane Nelson, na której opiera się ten poradnik.

 

Położenie nacisku na inteligencji emocjonalnej przynosi znacznie lepszy efekt niż pozbawione sensu nerwy obu stron. Warto zmienić perspektywę i spojrzeć na problem inaczej. Czasem wystarczy zrozumienie powodu problemu, by znaleźć dobry sposób na jego rozwiązanie. Ta książka inspiruje do działania dzięki ekspresyjnym i humorystycznym wizualizacjom. Dzięki nim łatwiej rozpoznać siebie w danej sytuacji i podjąć skuteczne działanie. Osobiście jestem tą książką zachwycona. Uważam, że jest godna uwagi i praktycznego zastosowania w codzienności.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 192
ISBN: 978-83-287-0984-3
Premiera: 11 kwietnia 2018

Serdecznie dziękuję Wydawnictwu Muza.

« Starsze wpisy