Konkurs z książką „Uśpione królowe”

Uspione-krolowe

Rozstrzygnięcie konkursu. Książkę wygrywają:

 

Urszula Menesiak i Karolina Magdalena

 

Gratulacje! Laureatki proszę o wiadomość z adresem do wysyłki nagrody (brak zgłoszenia do 25.10.2017 godz. 12.00 będzie równoznaczny z rezygnacją z nagrody). Można pisać na maila: kontakt@ksiazkiweterze.pl lub w wiadomości na profilu „Książki w eterze” na Facebooku.

 

Za egzemplarze konkursowe serdecznie dziękuję Wydawnictwu Replika.


 

 

Wraz z Wydawnictwem Replika zapraszam do udziału w konkursie!

 

Do wygrania 2 egzemplarze książki Hanny Greń pt. „Uśpione królowe”!

 

Opis wydawcy: Sprzedałem jej sen. Cudowny, wieczny sen. Przedtem grzeszyła, teraz śpi szczęśliwa. Odkupienie poprzez cierpienie, sen przez śmierć…

 

Aby wziąć udział w konkursie należy w komentarzu poniżej dokończyć zdanie: Okładka tej książki wywołuje u mnie…

 

Pozostałe warunki konkursu:

 

– udostępnienie konkursowego wpisu na Facebook’u (publicznie na swoim profilu)

– zaproszenie znajomych do udziału w konkursie

– konkurs dla fanów „Książki w eterze” i „Wydawnictwa Replika”

 

Wśród uczestników, którzy spełnią wszystkie warunki konkursu, zostanie wyłoniony laureat. Na zgłoszenia czekam do godz. 21.00 w piątek 20 października 2017 roku. Powodzenia!

39 komentarzy

 1. Oli pisze:

  …dreszcze

 2. Estera pisze:

  Okładka tej książki wywołuje u mnie…konsternacje

 3. Aneta pisze:

  Okładka tej książki wywołuje u mnie… obawę przed robactwem wszelakiego rodzaju.

 4. Monika pisze:

  Okładka tej książki wywołuje u mnie…chęć przeczytania jej, jest bardzo tajemnicza.

 5. Ewelina Łukawska pisze:

  … mieszane uczucia. Czy dziewczyna na niej śpi, czy jest martwa? Oto jest pytanie…

 6. Karolina Magdalena pisze:

  Okładka tej książki wywołuje u mnie pragnienie jej posiadania ?

 7. Henryk Postawka pisze:

  Może się to nie spodoba, jednak od pierwszego spojrzenia na okładkę wywołuje ona u mnie skojarzenie z okładką książki „Zwłoki powinny być martwe” (nawet porównywałem) Agnieszki Pruskiej i nic na to nie poradzę…

 8. patka pisze:

  Okładka tej książki wywołuje u mnie… obawę przed tym, bym sama nie stała się przedwcześnie uśpioną…

 9. Błogość lekkość i cudowne zauroczenie Jest piekna i wywołuje zaciekawienie i chec by sięgnąć po nia

 10. Sylwia Waligóra pisze:

  Okładka tej książki wywołuje u mnie zdziwienie – jak kobieta, która albo śpi, albo jest zwyczajnie martwa ma nadal nos oraz usta nad powierzchnią wody i nie tonie?!

 11. Edziorka pisze:

  Okładka tej książki wywołuje u mnie dreszczyk fascynacji,zaciekawienia..intryguje i skłania do przeczytania

 12. Magdalena Be pisze:

  Okładka tej książki wywołuje we mnie wewnętrzny niepokój i wprowadza mnie w stan zamyślenia oraz rodzi wiele pytań…

 13. Agnieszka Szwenk pisze:

  Okładka tej książki wywołuje u mnie dreszcz podniecenia, zaciekawienie i zazdrość o piękne włosy tej pani ?

 14. Urszula Menesiak pisze:

  …zachwyt. Nad pięknem dziewczyny oraz otoczenia.

 15. Monika pisze:

  .. niepokój i zimne dreszcze. Moja wyobraźnia sie uruchamia i mam wrażenie ze leżę tam zaplątana w stertę liści które mnie owijają nie potrafię sie ruszyć i cos będzie mnie wciągało na dno … brrrrr

 16. Ewa Ronduda Osuch pisze:

  Okładka tej ksiażki wywołuje u mnie wrażenie, że zdjęcie zostało zrobione w pionie i obrócone do poziomu. No błagam… Której kobiecie, gdy leży włosy układają się w ten sposób?

 17. sakora pisze:

  …wątpliwości, Kylie i Nick już to zrobili z różami…

 18. Tati pisze:

  Nieodparte wrażenie, że dziewczyna zaraz odwróci twarz, spojrzy na mnie i opowie mi przerażająca historie…

 19. Katarzyna Góral pisze:

  Okładka tej książki wywołuje u mnie . . . Strach i niepokój ze stało się coś złego . .

 20. Mirosława J pisze:

  natychmiastową chęć sięgnięcia po tę książkę. Powiedzenie mówi, żeby „nie osądzać książki po okładce” i ładnie to brzmi, ale nie zaszkodzi, by ta była ładna, intrygująca i zwracająca uwagę a muszę przyznać, że ta książka mnie kusi, szczególnie okładką, zwłaszcza, że ja jestem wzrokowcem i dla mnie okładka to główny wyznacznik czy daną książką się zainteresuje. Twierdzenie, że okładka nie ma wpływu na zawartość i nasze czytelnicze odczucia, wyszło chyba od ślepych, albo tych, którzy nigdy książek nie kupowali.

 21. Dominika pisze:

  Okładka tej książki wywołuje u mnie niepokój i ciekawość jednocześnie, czy ta piękna kobieta jest martwa czy może we śnie?

 22. Jolanta Murawska pisze:

  Okładka tej ksiązki wywołuje we mnie dziwne uczucie lęku ,niby piekna dziewczyna ale jakaś dziwna ,nieżywa ? ale obawiam sie ,że za chwile podniesie glowę i spojrzy na mnie – boje się po prostu -lęk przed nieznanym :)

 23. Kinga K. pisze:

  Okładka tej książki wywołuje u mnie, jako u wzorcowego wzrokowca;), natychmiastowe skojarzenie z postacią nieszczęsnej Ofelii z „Hamleta” i najsłynniejszego chyba obrazu, który ją przedstawia namalowanego przez Johna Everetta Millaisa w latach 1851-52 ( dla ciekawych;), obraz można sobie obejrzeć choćby pod tym linkiem: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ofelia_(obraz_Johna_Everetta_Millaisa)#/media/File:Sir_John_Everett_Millais_003.jpg ). Nasunęło mi się to skojarzenie odkąd zobaczyłam zapowiedź książki i za nic się nie chce ode mnie odczepić;).

 24. G.G. pisze:

  Okładka tej książki wywołuje u mnie totalny spokój, pomimo, iż wiem, że dziewczyna nie żyje. Kontrastowa okładka, zielono- kasztanowa, taka jesienna.

 25. Dagmara Kowalewska pisze:

  … ciarki, bo robi mi zimno jak patrzę na tą kobietę w wodzie…. brrrrr

 26. Erna pisze:

  Okładka tej książki wywołuje u mnie zainteresowanie i ciekawość tak bardzo, że chciałabym natychmiast zacząć czytać książkę, aby się przekonać dlaczego tak piękna kobieta zapadła w wieczny sen.

 27. Małgorzata Rolla pisze:

  sen

 28. Kaśka Leja pisze:

  Okładka tej książki wywołuje u mnie wspomnienia z dziecięcych lat, kiedy wkładałam maminą sukienkę i zasypiałam w niej niczym księżniczka otulona baśniowymi snami. <3

 29. Ula Ma pisze:

  …..wywołuje u mnie mieszane uczucia: z jednej strony zaciekawienie, zaintrygowanie, jaki to sen został podarowany dziewczynie, a z drugiej…strach, przerażenie, że stało się coś…niecodziennego, niebezpiecznego.

 30. Sylwia pisze:

  …zaciekawienie treścią, która skrywa.

 31. Magdalena Debita pisze:

  … szereg pytań i sugerowanych odpowiedzi oraz podekstytowanie połączone z gesia skórką?

 32. Lucyna W-l pisze:

  …ciarki na skórze.

 33. Angelika Midzio pisze:

  Okładka tej książki wywołuje we mnie dwojakie uczucia, a punkt widzenia zależy od punktu patrzenia na okładkę. Widziana w takiej pozycji jak na zdjęciu powyżej wywołuje we mnie nutkę grozy, zastanowienia, refleksji, może nawet strachu – przypomina mi ciało zmarłej dziewczyny porzucone wśród liści, natomiast obróciwszy okładkę w lewo o 90 stopni, w moich oczach zyskuje zupełnie innego wymiaru. Zaczynam widzieć piękną dziewczynę ukrytą pod liściastym drzewem, dostojną, zamyśloną.

 34. Małgorzata Wójcik pisze:

  Okładka tej książki wywołuje u mnie skojarzenia z baśnią o Królewnie Śnieżce. Jasna karnacja dziewczyny, malinowe usta i delikatna uroda, dziewczęta odróżnia jedynie kolor włosów. Patrząc na młodą kobietę z okładki mam wrażenie, że tak jak w przypadku wspomnianej bohaterki ktoś bardzo pragnął jej śmierci (dziewczyna przypomina mi Śnieżkę leżącą w szklanej trumnie). Sądzę jednak, że nie nadszedł jeszcze jej czas a ona już za chwilę otworzy oczy i skutecznie wyrwie się szponom ciemności…

 35. Sabina FK pisze:

  Okładka tej książki wywołuje u mnie,ciekawość ,kobieta wygląda na wyciszoną i bardzo spokojną,ale nie wydaje mi się żeby spała ,jej ułożenie ciała nie jest naturalne,w związku z czym jest to dla mnie wielka zagadka,którą muszę rozwiązać…

 36. Dorota B pisze:

  Okładka tej książki wywołuje u mnie rozterkę, bo to jedyna część trylogii, której jeszcze nie mam, ale portfel nie pozwala zaszaleć…

 37. Melisa Anonim pisze:

  Okładka tej książki wywołuje u mnie smutek, ponieważ to jedna z książek z mojej listy „Must read”, ale na tej stronie na pewno jak zwykle nie wygram.

 38. Okładka tej książki wywołuje u mnie zainteresowanie, gdyż zieleń zwykle ma za zadanie uspokoić, jednak w tym przypadku jest inaczej i odczuwam niepokój.

 39. Emila.K pisze:

  Okładka tej ksiązki wywołuje u mnie spokój, zielony kolor sprawia jakby ta dziewczyna naprawde miała spokojny sen, wyglądda pieknie.