Konkurs z książką „Marzenia Kaliny”

Marzenia_Kaliny

Rozstrzygnięcie konkursu. Książkę wygrywają:

 

Angelika Midzio, Kasia Sk i Sandra Włoch

 

Gratulacje! Laureatki proszę o wiadomość z adresem do wysyłki nagrody (brak zgłoszenia do 09.11.2017 godz. 12.00 będzie równoznaczny z rezygnacją z nagrody). Można pisać na maila: kontakt@ksiazkiweterze.pl lub w wiadomości na profilu „Książki w eterze” na Facebooku.

 

Za egzemplarze konkursowe serdecznie dziękuję Wydawnictwu Replika.


 

 

Wraz z Wydawnictwem Replika zapraszam do udziału w konkursie!

 

Do wygrania 3 egzemplarze książki Anety Krasińskiej pt. „Marzenia Kaliny”!

 

Opis wydawcy: W powieści przeplatają się ze sobą losy trzech bohaterek, które na pozór nie mają ze sobą nic wspólnego. Są w różnym wieku i z odmiennym bagażem doświadczeń, mają zupełnie inne zainteresowania oraz usposobienie. Tym, co je łączy, jest pragnienie posiadania rodziny, którą utożsamiają ze szczęściem.

 

Aby wziąć udział w konkursie należy w komentarzu poniżej odpowiedzieć na pytanie: Dlaczego warto walczyć o marzenia?

 

Pozostałe warunki konkursu:

 

– udostępnienie konkursowego wpisu na Facebook’u (publicznie na swoim profilu)

– zaproszenie znajomych do udziału w konkursie

– konkurs dla fanów „Książki w eterze” i „Wydawnictwa Replika”

 

Wśród uczestników, którzy spełnią wszystkie warunki konkursu, zostaną wyłonieni laureaci. Na zgłoszenia czekam do godz. 21.00 w czwartek 2 listopada 2017 roku. Powodzenia!

43 komentarzy

 1. Sylwia Waligóra pisze:

  Warto walczyć o marzenia, by nie obudzić się pewnego dnia w trumnie ze świadomością, że nie wykorzystaliśmy swojej szansy w życiu – a mamy je tylko jedno jedyne.

 2. Katarzyna R. pisze:

  Dlaczego warto walczyć marzenia ? Bo marzenia są wodą na młyn do działania. Dzięki nim każdy dzień ma sens, każda kawa smakuje inaczej a zachody słońca jeszcze bardziej pobudzają wyobraźnię. Życie jest niczym bez marzeń, pustą drogą bez celu. Każde pragnienie jest warte walki nawet wielkości ziarenka bo z niego wyrośnie coś pięknego.

 3. Anna Bednarek pisze:

  Kazdy człowiek czegoś pragnie. Jeden marzy o pieniądzach, drugi o rodzinie. Ktoś inny chcialby mnieć dom. Są ludzie którzy są samotni i marzą o bliskości drugiego człowieka. Wszystkich łączy jedno. Chcą być szczęśliwi. Dążenie do spełniania marzeń daje ludziom motywacje do działania. Ludzie którzy podążają za swoimi marzeniami są szczęśliwi. Wiedzą gdzie są i dokąd zmierzają. Nie stoją w miejscu. Ich zycie nie jest monotonne. Uczą się, rozmawiają, planują. Spełnianie marzeń sprawia ze nasze poczucie wartości rośnie. Coś nam się udało, na coś ciężko pracowaliśmy, osiągnęliśmy sukces…W dążeniu do spełniania marzeń należy pamiętać o tym aby nie krzywdzić innych ludzi. Nie mozna iść „po trupach”. Nie mozna zapominac o bliskich i mieć czas dla rodziny. Drugi człowiek jest najwazniejszy. Nie zyjemy tylko dla siebie…

 4. Kasia Grzesik pisze:

  Dlaczego warto walczyć o marzenia? Dla mnie dlatego, że marzenia nie są po to, aby je mieć, ale po to by je spełniać i dzięki temu stawać się człowiekiem spełnionym :)

 5. Izabela C. pisze:

  Marzenia to ulotna a zarazem trwala chwila naszych dążeń, ktore potrzymuje wiara i sila aby je osiagnąć. To sila napędow do naszego rozwoju ..Duchowe „marzycielstwo”, które chcemy osiagnąć aby stac się spelnionym człowiekiem.Marzenia ubarwiaja nasze życie.I dzięki nim staramy się nadac cel i wartośc naszego istnienia na Ziemi.

 6. Sabina FK pisze:

  Marzenia są częścią naszego życia, ich realizacja motywuje nas do działania,dzięki czemu mamy swój cel w życiu i radość z ich spełnienia.

 7. Nela R. pisze:

  Warto walczyć o marzenia bo życie mamy tylko jedno – dlaczego nie przeżyć go jak najlepiej? Marzenia wyznaczają cele w naszym życiu do których dążymy, a gdy je spełniamy czujemy się szczęśliwi i pewni siebie. Marzenia pozwalają nam wierzyć w lepsze jutro, które dzięki naszej ciężkiej pracy nadchodzi. Walczy więc o marzenia, o nasze lepsze jutro i o naszych samych, uczyńmy nasze życie lepszym i szczęśliwszym 😉

 8. Wiola pisze:

  Marzenia są po to by je spełniać, a nie tylko marzyć. Warto krok po kroky realizować to o czym marzymy .

 9. Magdalena Flis pisze:

  Marzenia spełniają się, trzeba tylko samemu dążyć do ich realizacji…Warto je pielęgnować, aby kiedyś zrealizować. Moje w dużej części spełniły się dzięki wytrwałości i cierpliwości

 10. Izabela pisze:

  Warto walczyć o marzenia gdyż to one są Naszym motorem napędowym , zmuszają do działania i wywołują uśmiech gdy je zrealizujemy ?

 11. Iza pisze:

  Warto walczyć o marzenia, bo one nie mają daty ważności, po której się przeterminują, przedawnią. Gdy się nie uda któregoś z nich zrealizować, trzeba próbować raz jeszcze i jeszcze, aż w końcu osiągniemy to, co sobie wymarzyliśmy. Marzenia sprawiają, że czujemy się spełnieni i czujemy, że możemy góry przenosić. Warto spełniać nie tylko swoje marzenia, ale i innych osób, które nie mogą sobie na to pozwolić. Spełnienie takiego marzenia często daje więcej satysfakcji i radości niż nasze własne. Ten błysk w oczach drugiej osoby jest bezcenny.

 12. Anna Zawisza pisze:

  A czym jest życie bez marzeń? Oczywiście że warto i trzeba walczyć o spełnienie marzeń…za każdym razem nawet gdy spełni się nasze maleńkie marzenie czujemy się wspaniale,jesteśmy szczęśliwi….zaczynamy myśleć i dążyć do ich spełniania .To nas dowartosciowuje i czujemy w sobie nieznane pokłady siły i walki…mamy wrażenie i odczucie że możemy wszystko.Każdy krok bliżej dodaje nam skrzydeł i energii i to jest to co nas motywuje.

 13. Beata pisze:

  Marzenia się spełniają dają sens życia. Trzeba sie postarać, żeby pomóc w realizacji swoich marzeń

 14. Edziorka pisze:

  Dlaczego warto walczyć o marzenia? Bo marzenia się spełniają. A życie bez marzeń było by puste i smutne. Każdy z nas jakieś ma i należy z całych sił dążyć do ich spełnienia

 15. Ewelina pisze:

  W tym szarym świecie marzenia są nasza odskocznią i celem. Uważam, że zawsze warto o nie walczyć, bo bez nich jesteśmy ubożsi, smutniejsi. Nie wiem jak Was, ale mnie każda walka mocno motywuje, a każda wygrana dodaje skrzydeł. Ja nie wyobrażam sobie życia bez marzeń, dlatego wiem, że warto ZAWSZE o nie walczyć. To jest coś naszego, czego nikt nam nie odbierze.

 16. Ewelina Łukawska pisze:

  O marzenia trzeba koniecznie walczyć. Kimże będziemy, jeśli tego nie zrobimy? Jaki będzie cel naszego życia? Marzenia i nasze cele dają nam siłę, bo móc wstać kolejnego dnia i pójść do pracy. Są taką siłą napędową, młyńskim kołem. Bez marzeń nasze życie byłoby nudne, smutne i bezsensowne. Trzeba koniecznie o nie walczyć, bo ich spełnienie da nam prawdziwą radość i satysfakcję.

 17. Magdalena F. pisze:

  Moim zdaniem życie bez marzeń bylo by smutne. Uwielbiam marzyć i dążyć do spełnienia danego marzenia, daje mi to radość i mega satysfakcję z samej siebie, że udało mi sie. Spełnione marzenia pokazują mi, że jak chce to mogę wszystko, zyskuje większą wiarę w sama siebie .

 18. Katarzyna Różalska pisze:

  Warto jest walczyć o marzenia! Nie raz można spotkać na swojej drodze osoby, które powtarzają, że nie warto próbować, bo to za trudne, ryzykowne, a nawet niemożliwe, że to dla bogatych lub mądrzejszych, że kobieta nie powinna mieć takich celów, bo jak urodzi dziecko to i tak wszystko spali na panewce…oj, wymówek jest całe mnóstwo. „Życzliwych”, którzy ostudzą entuzjazm też nie brakuje. Ja jestem jednak typem wojownika, może czasami nieco płaczliwego, ale jednak nie poddaję się już w przedbiegach! Uważam że warto powalczyć o to, na czym tak bardzo nam zależy, choćby chwila szczęścia była krótka, w pamięci pozostanie na zawsze, do tego okraszona satysfakcją, że osiągnęło się ją własnym wysiłkiem :)

 19. Aneta pisze:

  Walczymy o swoje marzenia, swoje wyznaczone cele ponieważ to daje nam sens w życiu, napędza nas do działania, robimy coś dla siebie. Dzięki dojrzeniu do spełnienia marzenia poznajemy siebie, na co nas stać.

 20. Lucyna W-l pisze:

  O marzenia warto walczyć ponieważ to one sprawiają, że nasze życie przestaje być nijakie. Gdy dążymy do spełnienia marzeń to wyznaczamy sobie cele, walczymy z naszymi ograniczeniami, niejednokrotnie zmierzamy się z przeciwnościami losu, ale gdy uda się nam osiągnąć wymarzony cel, to takie zwycięstwo ma niezwykle słodki smak. O spełnienie marzeń trzeba walczyć by kiedyś w przyszłości nie żałować, że się nie spróbowało ich spełniać.

 21. Sandra Włoch pisze:

  Warto walczyć o marzenia-
  zwłaszcza, kiedy nie ma większych szans na ich spełnienie- żeby odnaleźć samego siebie. Być może spełnienie choć jednego z nich sprawi, że uwierzymy w siebie i swoje możliwości.

 22. Warto o marzenia walczyć gdyż dają szczęście i radosc naszemu zyciu dodaja skrzydeł i z nimi mozna o wiele wiecej . Marzenia sa Piekne i jak tuczyć bez marzen Moim marzeniem jest zdobyc te książeczkę marzen .

 23. Lidka Ka pisze:

  Marzenia -to nasz motor napędowy, dzięki którym mkniemy do przodu z nadzieją, że choć część tego co nam w duszy siedzi spełnimy. Nasze jutro najczęściej zależy od nas i naszych możliwości. Jednak. .. czasem możemy pomyśleć o mniej realnych 😉

 24. Ewelina Eweluśka pisze:

  A co bysmy zrobili bez marzeń? Bez fantazji i bez dazenia do celu? Bylibyśmy smutni i nieszczesliwi.
  A tak walcząc o marzenia spełniamy się, sprwdzamy własną cierpliwosc i własne „ja”. Ale za to jaka cudna nagroda czeka na nas gdy nasze marzenie sie spełni mmmm ^_^ Warto walczyc o marzenia, pokonywać przeszkody po to by dostać to o czym marzymy, by nasze zycie było weselsze i szcześliwsze :)

 25. Sylwia Piotrowska pisze:

  Życie bez marzeń , byłoby puste i jałowe , to jak wypicie byle jakiej kawy …pije się ją ,ale bez smaku ,bez tęsknoty za nią. Walczymy o marzenia , o odrobinę luksusu ,dobrobytu i szczęścia w naszym życiu . Marzenia są różne…te najpiękniejsze to miłość , przyjaźń i zdrowie . I niech każdy je sobie wywalczy..

 26. Jolanta Łagódka pisze:

  Marzenia to sens życia,bez nich nic nie było by warte.Marzenia są motorem i dlatego świat należy do ludzi,którzy maja odwagę marzyć i czasem ryzykować by swoje marzenia spełnić.W sumie jeśli cokolwiek warto robic w swoim życiu to tylko marzyć i kochać..

 27. Kasia pisze:

  Marzenia odzwierciedlają nasze pragnienia, cele, sposób życia. To one dawają nam siłę do podejmowania wyzwań dnia codziennego. W marzeniach zawarte jest nasza dusza, to co kochamy o czym myślimy. Marzenia są tylko nasze i nikt nie może nam ich odebrac – marzenia to my ?

 28. watolinka pisze:

  Warto mieć marzenia bo dzięki nim nasze życie staje się pełniejsze i bardziej wartościowe. Dzięki nim mamy cel w życiu który staramy się zrealizować a tym samym dążymy do szczęścia.

 29. Sabina eM pisze:

  Uważam, że warto walczyć o marzenia, nie wolno rezygnować z nich, gdyż to, że coś się nie dzieje teraz, nie znaczy, że to nigdy nie nastąpi… ??? dlatego nie wolno się poddawać trzeba cisnąć, a nuż się uda zrealizować nasz cel!

 30. Małgorzata Zberowska pisze:

  W odpowiedzi na to pytanie chciałabym przytoczyć słowa pewnej pięknej piosenki: „Wszystko się może zdarzyć, gdy głowa pełna marzeń…” Marzenia powodują w człowieku chęć do działania, do walki o własne szczęście. I chociażby to marzenie się nie spełniło, to pozostaje satysfakcja, że się przynajmniej spróbowało. Powołując się na własne doświadczenie, dodam, że euforia ze spełnionych marzeń jest zaraźliwa i bezcenna. Gdy dziś zobaczyłam radość córki z uzyskanej szóstki ze sprawdzianu, na naukę którego poświęciła wiele godzin, to nic mi już do szczęścia nie potrzeba. Jej marzenie się spełniło, euforią zaraziła wszystkich domowników. Warto mieć marzenia, bez nich życie traci kolory tęczy ?

 31. Bożena pisze:

  Kiedyś przeczytałam takie piękne słowa: „Kto nie ma odwagi do marzeń, nie będzie miał siły do walki…” (Paul Michael Zulehner).
  Warto więc walczyć o marzenia, bo one czynią nas ludźmi, którzy mają w życiu swój cel i nie zawahają się go osiągnąć!

 32. G.G. pisze:

  Marzenia nas dopingują do działania. Nie można stać w miejscu, trzeba realizować siebie. Zawsze to trzeba robić. Marzymy jako dzieci chcąc zostać strażakiem, policjantem, nauczycielką. Marzymy o przyszłości , o naszym mężu, żonie, dzieciach. o pięknym życiu. I to ma sens. sens całego naszego bytu.

 33. Krzycho H. pisze:

  Warto walczyć o marzenia, ponieważ są one integralną częścią naszego codziennego życia i naszej ludzkiej egzystencji. Nie ma co się obawiać tego co sobie pomyślą inni o naszych marzeniach. Jeżeli o czymś marzymy i czegoś bardzo chcemy i pragniemy należy dążyć do tego i nie poddawać się. Walczmy więc ze wszystkich sił o nie i nie poddawajmy się. Aż chce się sparafrazować słowa piosenki „Marzyć każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej”.

 34. Erna pisze:

  Warto walczyć o marzenia, bo one są SENSEM życia. Marzenia dają radość spełnienia się, osiągnięcia czegoś, zaspokojenia siebie oraz radość w życiu.

 35. Magdalena Debita pisze:

  Nadzieja i marzenia sa jednym z najważniejszych. Bez nich niemożliwe by było żyć. Po co iść na wymarzone studia, bez marzeń o swoim przyszłym zawodzie? Po co wyjeżdżać i zwiedzać swiat, jesli nie ma się pragnienia poznania? Po co wreszcie isc na pierwszą randkę, skoro nie bedzie się marzyc co na niej i na kolejnych? I na koniec po co kochać skoro można myśleć, planować czy realizować? Marzenia to pierszy krok każdego przedsięwzięcia.❤????

 36. Agnieszka Szwenk pisze:

  O marzenia warto walczyć… bo w gruncie rzeczy to każdy ma jakieś marzenia jedne bardziej możliwe do zrealizowania a drugie trochę mniej i watro dążyć żeby przynajmniej niektóre z nich się spełniły 😉 w marzeniach jest coś takiego magicznego, ale nawet jeśli swoich nie damy rady spełnić to możemy pomóc innym osobom spełnić ich marzenia… dzięki temu ktoś będzie szczęśliwy a przy okazji i my coś zyskamy 😉

 37. Kasia Sk pisze:

  Warto walczyć o marzenia, by je wygrać i spełnić, a wtedy poczuć się jeszcze bardziej szczęśliwym. Nie wolno poddawać się rutynie codzienności, tylko każdego dnia robić coś dla siebie, bo nigdy nie wiadomo co kryje się za rogiem.

 38. Sylwia Joncel pisze:

  Warto walczyc o marzenia bo bez marzen swiat bylby pusty, bylby smutny…marzenia to cos pieknego, kolorowego, nadaja sens bycia. Wiem cos o tym!

 39. Mindrek pisze:

  Bo dzięki marzeniom żyjemy i dążymy do ich spełnienia, mamy cel w życiu.
  „Bylibyśmy niejako martwi, gdybyśmy już nie mieli o czym marzyć”. Lucy Maud Montgomery

 40. Patrycja Archutowska pisze:

  ♥️… Spełniając marzenia spełniamy samych siebie. A człowiek spełniony to człowiek szczęśliwy. Warto więc uwierzysz w siebie i swoje możliwości by moc dążyć do postawionych nam w życiu celów ?

 41. Angelika Midzio pisze:

  Nieważne czy małe czy duże, szalone czy racjonalne, marzenia zawsze będą dla nas ważne, ponieważ stanowią cząstkę naszego wewnętrznego „ja”, urzeczywistniają nasze plany, zamiary, założenia i dlatego warto walczyć o marzenia za wszelką cenę i do samego końca, by poczuć się spełnionym, a przede wszystkim szczęśliwym. Marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia, dlatego warto wziąć swój los, swoje plany, swoje MARZENIA we własne dłonie i stanąć do walki z losem o ich spełnienie i realizację. Warto podjąć wysiłek walki o marzenia, by pod koniec swojej przygody na ziemi, móc z uśmiechem, przekonaniem i całkowitą stanowczością stwierdzić, że uparcie walczyłam o swoje, spełniłam swoje marzenia, świat był piękny, barwny i kolorowy.

 42. O marzenia warto walczyć,
  o marzeniach warto śnić,
  o nich myśleć,
  do nich dążyć,
  by w nicości przestać tkwić…
  One życiu dają sens,
  dla nich człowiek wciąż chce biec,
  dają siłę, wiarę, nadzieję – gdy się spełniają
  buzia się śmieje…
  Są motywacją, uczą ambicji,
  spełnieniem celu – według definicji…
  I cierpliwości uczą, i konsekwencji…
  Sprawiają nawet, że świat jest piękniejszy…
  I szczęście dają, i poczucie swej wartości…
  Zacznij więc marzyć i pozwol szczęściu w sercu zagościć…

 43. Julia Komorska pisze:

  Warto walczyć o marzenia, są one sensem naszego istnienia. Wyznaczając sobie cele można zdziałać bardzo wiele.
  Radość w sercu i usmiech na twarzy najlepszym jest dowodem że warto marzyć.❤