Konkurs z książką „Niedźwiedź i słowik”

niedzwiedz-i-slowik

Rozstrzygnięcie konkursu. Książkę wygrywają:

 

Lidia Pazdur, Kaśka i Sylwia Waligóra

 

Gratulacje! Laureatki proszę o wiadomość z adresem do wysyłki nagrody (brak zgłoszenia do 17.05.2018 godz. 12.00 będzie równoznaczny z rezygnacją z nagrody). Można pisać na maila: kontakt@ksiazkiweterze.pl lub w wiadomości na profilu „Książki w eterze” na Facebooku.

 

Za egzemplarze konkursowe serdecznie dziękuję Wydawnictwu Muza.


 

 

Wraz z Wydawnictwem Muza zapraszam do udziału w konkursie!

 

Do wygrania 3 egzemplarze książki Katherine Arden pt. „Niedźwiedź i słowik”!

 

Opis wydawcy: W Rusi, na skraju pustkowia, zima trwa większą część roku, a podczas długich wieczorów Wasilisa i jej rodzeństwo lubią siadać razem przy piecu i słuchać bajek, które opowiada im niania. Wasia uwielbia zwłaszcza bajkę o Mrozie, błękitnookim demonie zimy. Mądrzy Rosjanie boją się go, gdyż zabiera zbłąkane dusze, szanują także duchy chroniące ich domostw przed złem. Ta książka jest cudowną wyprawą do średniowiecznej Rusi, gdzie magia jest częścią codziennego życia.

 

Aby wziąć udział w konkursie należy w komentarzu poniżej odpowiedzieć na pytanie: Bardziej niedźwiedź, czy może bardziej słowik? Krótko uzasadnij swój wybór.

 

Będzie miło, gdy uczestnicy konkursu udostępnią konkursowy post na Facebooku, zaproszą swych znajomych do zabawy i nie zapomną być fanem profilu Książki w eterze oraz Wydawnictwa Muza.

 

Wśród uczestników, którzy spełnią wszystkie warunki konkursu, zostaną wyłonieni laureaci. Na zgłoszenia czekam do godz. 21.00 w sobotę 12 maja 2018 roku. Powodzenia!

15 komentarzy

 1. Ela pisze:

  Bardziej słowik, bo moja córka codziennie od rana codziennie śpiewa I nazywamy Ja słowikiem

 2. Mateusz Wąsik pisze:

  Bardziej niedźwiedź bo lubię dużo dobrze zjeść, lubię dobrze się wyspać jestem silny i majestatyczny ale i strasznie leniwy.

 3. Lidia Pazdur pisze:

  Bardziej słowik ponieważ wyzwala we przyjemniejsze asocjacje. Słowik kojarzy się z lekkością, miłością i słodkim śpiewem. Słowik jest symbolem nieprzebranego bogactwa, natchnienia i marzeń. Uwielbiam słuchać śpiewu słowików, wtedy serce przepełnia radość i nastraja bardzo pozytywnie. Jestem bardzo ciekawa książeczki, ponieważ uwielbiam wszystko co rosyjskie, folklor, bajki, baśnie, symbole, kulturę do tego stopnia, że zdecydowałam się na studia filologii rosyjskiej, czego nie żałuję, bo poznałam wiele ciekawego inspirującego.Bardzo bym chciała otrzymać książeczkę, bo jestem ciekawa jak ten „majowy słowik” poradzi sobie w klimacie srogiej zimy… A może to tylko imię zupełnie kogoś innego;)

 4. Paulina Cz pisze:

  Bardziej słowik. Niedźwiedź kojarzy mi się z niebezpieczeństwem, więc wybrałabym bardziej nieszkodliwego ptaszka. I po prostu lubię te małe, pierzaste stworzenia :)

 5. Bożena pisze:

  Bardziej niedźwiedź, bo ja i moje dzieci uwielbiamy rankiem zakopywać się po uszy pod kołdrami i tylko słyszymy nawoływania głowy rodziny: „Już! Każdy wychodzi ze swojej gawry!” :)

 6. Kasia pisze:

  Moje serce należy do słowika. Uwielbiam wałuchiwać się w śpiew ptaków a śpiew słowika to jeden z najpiękniejszych odgłosów polskiej przyrody.

 7. Laurel pisze:

  Bardziej słowik. Dlaczego? Po pierwsze, ponieważ kojarzy mi się z wolnością – w każdej chwili może polecieć wysoko w chmury, a cały świat będzie u jego „stóp”.
  Ma piękny śpiew – talent, którego ja nigdy nie miałam. Ćwierka sobie swoje melodie, a wszyscy się nim zachwycają.
  Jest ostrożny i skryty – w tej kwestii najbardziej się z nim utożsamiam.

 8. Sylwia Waligóra pisze:

  Bardziej niedźwiedź – na zimę obrastam futrem i sadłem?

 9. Anna Bednarek pisze:

  Bardziej niedżwiedż…chętnie usnęłabym jesienią i obudziła się wiosną, wśród budzącej się zycia przyrody…wyspana i … szczupła ?

 10. Dorota Zaborska pisze:

  Bardziej niedźwiedź, gdyż tak jak on w kwestii diety nie mam żadnych problemów, pochłaniam niemal wszystko ? I może wyglądam przyjaźnie, łagodnie i nikogo nie atakuję bez powodu, ale jeśli ktoś mnie zdenerwuje lub zagraża mojej rodzinie staję się groźna i waleczna.

 11. Kinga Salamon pisze:

  Bardziej niedźwiedź, poniewaz na zimę gromadzę w ciele zapasy tluszczu, chętnie zapadlabym w sen zimowy w ciepłej i bezpiecznej gawrze, tek jak miśki uwielbiam owoce lasu oraz kocham gory, po których mogłabym się wloczyć godzinami. ???

 12. Emilia Walczak pisze:

  A ja wybieram i slowika i niedźwiedzia bo mam cechy charakteru i slowika i niedźwiedzia jestem osobą skromną wrażliwą niepozorna cierpliwą mam dobrą pamięć i siłę gdy widzę że dzieje się krzywda osobie słabszej staje w jej obronie

 13. Kaśka pisze:

  Bardziej niedźwiedź – śpioch nad śpiochami, głodomor nad głodomorami i nerwus nad nerwusami – cała ja :)

 14. sakora pisze:

  Nniedźwiedź, bo masa i ryczy, no i głodny i przytulak. No taki jakiś jest…

 15. Erna pisze:

  Bardziej słowik, który rano wstaje śpiewająco, bawi wytrwale dając świadectwo radosnej wytrzymałości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *