Konkurs z książką „Wszystkie barwy roku”

Wszystkie-barwy-roku

Rozstrzygnięcie konkursu. Książkę wygrywa:

 

 

Anna Zuzanna

 

Gratulacje! Laureatkę proszę o wiadomość z adresem do wysyłki nagrody (brak zgłoszenia do 14.11.2018 godz. 10.00 będzie równoznaczny z rezygnacją z nagrody). Można pisać na maila: kontakt@ksiazkiweterze.pl lub w wiadomości na profilu „Książki w eterze” na Facebooku.

 

 

Za egzemplarz konkursowy serdecznie dziękuję Wydawnictwu Replika.


 

 

Wraz z Wydawnictwem Replika zapraszam do udziału w konkursie!

 

Do wygrania książka „Wszystkie barwy roku” autorstwa trzynastu świetnych pisarek!

 

To wyjątkowe opowieści na dwanaście miesięcy. Każda jest inna, tak jak inne są jej autorki!

 

Aby wziąć udział w konkursie należy w komentarzu pod tym postem dokończyć zdanie: Moje ulubione barwy roku to…

 

Pozostałe warunki konkursu:

 

– udostępnienie konkursowego posta na Facebook’u (publicznie na swoim profilu)

– zaproszenie znajomych do udziału w konkursie

– konkurs dla fanów „Książki w eterze” i „Wydawnictwa Replika”

 

Wśród uczestników, którzy spełnią wszystkie warunki konkursu, zostanie  wyłoniony laureat. Na zgłoszenia czekam do godz. 21.00 w środę 7 listopada 2018 roku. Powodzenia!

23 komentarzy

 1. Kinga SALAMON pisze:

  Moje ulubione barwy roku to jesienna żółć, przypominająca o słonecznym minionym lecie; głęboki brąz kasztanów, które uwielbiam zbierać wśród jesiennych liści wraz z synami; czerwień nakrapianych białymi kropkami muchomorów, które ubóstwiam podziwiać wędrując po lesie; fiolet wrzosów obecnych w moim domu każdej jesieni oraz soczysta zieleń, zwiastująca upragnioną wiosnę. 😊

 2. dorota pisze:

  …barwy jesieni…czyli braz, zółc, czerwien. Uwielbiam patrzeć jak zmienia sie przyroda, jak spadaja liście z drzew. Radość, z nadchodzącej kolejnej pory roku, ale tez smutek iż odchodzi piekne lato.

 3. Katarzyna Kejtterr pisze:

  Najpiękniejszymi barwami maluje Pani Jesień.Osobiście uwielbiam te porę roku bez względu na pogodę.Zarówno ta słoneczna ciepła jak i mokra,dżdżysta jest piękna.Nigdy nigdzie nie jest piękniej jak jesienią w Polsce. Żaden malarz nie odzwierciedli w pełni tych odcieni żółci,brązu,czerwieni i złota.Reasumując moje ulubione barwy roku to barwy polskiej jesieni.

 4. Bożena pisze:

  Moje ulubione barwy roku to zieleń, taka soczysta, taka świeża, taka czysta po majowym deszczu, że ma się ochotę zrzucić buty i biegać boso po zielonym kobiercu, którym jest łąka!

 5. Edyta pisze:

  Mi jesień kojarzy się z kolorem rdzy skropionej deszczem, gdzie te krople wżynają się w ten kolor tworząc rowki i powstaje obraz wielowymiarowy. Rdza nie jest równa w fakturze i to powoduje również, że ta jesienna barwa jest bardziej jesienna.

 6. Andziia pisze:

  Moje ulubione barwy roku to fanfary jesiennych liści, tańczące w parkowych alejkach

 7. Iwona Waśko pisze:

  Moje ulubione barwy roku to piękna, soczysta zieleń kojarząca się z poranną rosą na trawie oraz błękit nieba latem.☺

 8. Krystyna Klekowicka pisze:

  Moje ulubione barwy roku to wszystkie ciepłe, przyjazne i żywe kolory wiosny! Pełne życia, optymizmu, nadziei i radości. Cieszące oczy i serce setki odcieni zieleni i cała paleta barw rozczulających kwiatów, traw, liści i motyli. To złoto pachnące mleczem i kaczeńcem, srebro dzwoniące kropelkami porannej rosy na trawach oraz platynowe promienie życiodajnego słońca, emanujące ciepłem i miłością. Zachwyt i podziw dla cudu stworzenia – oto co zawiera się w tych barwach!

 9. Dorota S. pisze:

  Moje ulubione barwy roku to żółć dojrzewającego zboża na wiejskich polach w lecie z dodatkiem czerwonych maków oraz niebieskich bławatków.Wielokolorowy ogród kwiatowy kuszący feerią barw i zapachów przyciągający owady i ptaki.Najpiękniejsze kolory lata to również sierpniowe owoce:maliny,czereśnie,gruszki,jagody,śliwki i jabłka oraz warzywa:pomidory,ogórki,buraki,kapusta i wiele,wiele innych,które przynoszą nam witaminy.Czy jest równie piękniejsza pora roku niż lato obfitujące w magię kolorów przy widoku zachodzącego słońca?

 10. Z.Sadowska pisze:

  Moje ulubione barwy roku to wszystkie odcienie zieleni🍀🍀🍀 i tęczowe, barwne kolory kwiatów 🌷🌸🌹🌻🌼wiosną, niczym tęcza 🌈🌈na niebie po burzy .To błękit nieba i źółto -pomarańczowy wschód słońca 🌞🌞zapowiadający przepiękny dzień z przezroczysta rosa 💧💧💧na soczystej zieleni traw🍀🍀🍀. I kula czerwonego słonca o zachodzie 🌇🌇kojąca cieplo wiosennego dnia.To budzące się na nowo źycie pełne optymizmu i motyli w brzuchu 😘❤💕

 11. Dorota Z. pisze:

  Moje ulubione barwy roku to biel obsypanych kwieciem drzew, majowa, soczysta zieleń traw, żółte mlecze gęsto rozsypane na łące, czerwone, pachnące truskawki, pomarańczowe marchewki z własnego ogrodu i czarna, mroźna zimowa noc.

 12. Wszystkie barwy roku coś mają w sobie. Wiosna przyroda budzi się do życia, jest świeża soczysta zieleń, kwiaty narcyzy żółte, fiolet bzu, biel konwali, niebieskie fiołki, pola usłane żółtym rzepakiem. Lato kwiaty kolorowe na łące, maki czerwone, chabry niebieskie. Jesień, czerwienią lawy drzewa płoną, pośród zgaszonej zieleni, brązami liście trawy chłoną od dawna piękna jesień u nas gości.
  Zima to biel i zieleń. Zielona choinka i las. Kocham wszystkie barwy roku.🌲🌻🍁❄

 13. iwona-w pisze:

  Moje ulubione barwy roku:
  – wiosenne: blady róż kwitnących magnolii, drzew owocowych i miłości dla ludzi wokół mnie, soczysta zieleń liści i trawy oraz akceptacji siebie;
  – letni turkus morza, nieba i komunikacji;
  – jesienne złoto liści i orzechów – obfitość i pomyślność w działaniu, ciepło ognia miłości;
  – bogactwo barw zimowej choinki, skrzącej się śniegirm, światłem lampek i bombek jako odzwierciedlenia naszych radości, wzruszeń, marzeń i wspomnień.

 14. Dorota Falęcka pisze:

  Moje ulubione barwy roku mają kolor letnich, wypłowiałych łanów zbóż, usłanych niebieskimi chabrami i czerwonymi makami, pod błękitnym bezchmurnym niebem.

 15. Maria53 pisze:

  Moje ulubione barwy roku zmieniają się jak kolejne miesiące i opowiadania w tej książce. W styczniu i lutym zachwyca mnie biała śniegowa pierzynka, cudownie otulająca domy, drzewa i krzewy. W marcu żółte, pomarańczowe i fioletowe krokusy, nieśmiało wychylające swoje główki z ziemi pośród pierwszych jeszcze nie w pełni zielonych trawników. W kwietniu żółte jak słoneczko krzewy forsycji, zdobiące parki i dające nadzieję, że wiosna rozgościła się na dobre. Maj to kolor niebieski – niezapominajki – kwiatki z żółtym oczkiem, które szepcą skromnie nie zapomnij o mnie. Czerwiec to wszystkie kolory róż – białe, kremowe, żółte, różowe i czerwone – to one cieszą moje oczy. Lipiec to kolor pierwszych jabłek papierówek żółto-zielonych, które w słońcu przybierają złotą barwę. W sierpniu zieleń, czerwień, fiolet to moje ulubione barwy w postaci wszystkich odmian jabłek, gruszek i śliwek. Od września królują kolory jesieni fioletowy wrzos zachwyca, a w październiku i listopadzie przepiękne żółte, złote, brązowe dywany z liści i pośród nich brązowe kulki – kasztany, które tak bardzo cieszą dzieci. I na końcu magiczny grudzień ukochany, wyczekiwany przez wszystkich, w barwach tysięcy wielobarwnych światełek migających na zielonych choinkach. Wszystkie barwy roku, krok po kroku, o szybko mijającym czasie przypominają i do chwili refleksji skłaniają!

 16. Grażyna pisze:

  Moje ulubione barwy roku – wszystkie – odcienie zieleni, czerwieni, błękitu, żółci, różu, brązu…Zielona trawa, dojrzewający groszek, agrest, niedojrzałe jabłka….Czerwień maków, róży, dojrzałych owoców…Błękit niezapominajek, chabrów… Żółte kaczeńce nad rzeką, jaskry,słoneczniki, dojrzewające zboża…Różowe bzy, kosmosy, róże, marcinki, malwy… Każda pora roku potrafi zachwycić pięknymi kolorami przyrody. Nawet puszysta biel zimowa, na drzewach oszronionych jest urokliwa i nastraja do zadumy, gdy skrzy się barwami tęczy w świetle latarni.

 17. Ewka Z. pisze:

  Moje ulubione barwy roku to jasna zieleń, biel i róż. Kolory które zwiastują wiosnę. Piękne jak młoda trawka i jak piękne pączki na drzewach. Kolory te zwiastują nowe życie, nowy początek, nowe możliwości. Nie ma nic piękniejszego niż ich widok za oknem :)

 18. Erna pisze:

  Moje ulubione barwy roku to wszystkie odcienie zieleni drzew, krzewów i łąk,
  które moje serce radują, zmysły budzą a wzrok uspokajają.
  Wtedy zielono mi i radośnie, tak po prostu cudownie.

 19. Alicja W. pisze:

  Moje ulubione barwy roku to promienny kolor słońca, który dodaje energii i pozytywnie nastraja do życia. Soczysta zieleń, pachnąca skoszoną trawą dająca ukojenie duszy. Jasny błękit, który kojarzy mi się z jasnym niebem w piękny dzień, i spokojna taflą jeziora, w którym widać odbicie nieba. Lubię również soczystą pomarańcz i czerwień, którą znajduję w pomarańczach, brzoskwiniach, truskawkach, czereśniach, ale także jesienią pod postacią złocistych liści na drzewach…

 20. KasiaK. pisze:

  Wiosenna paleta barw i kolorów ! Soczysta świeża zieleń, błękit nieba, jasne słońce, kwiaty nie raz walczące z resztkami śniegu – krokusy, przebiśniegi itp. Wiosna to najpiękniejsza i najbardziej kolorowa pora roku.

 21. Edyta Ch. pisze:

  Moje ulubione barwy roku to:
  – czerwony – jak moje policzki kiedy w upalne dni zrywałam pyszne maliny lub gdy wracam do domu po spacerze w mroźny dzień :)
  – żółty – jak małe płomyki świeczek na urodzinowym torcie,
  – brązowy – gdy utaplany w błocie i jakże szczęśliwy syn wpada do domu, „bo znów zaczęło padać”, więc musi wymyślić nowe zajęcie, lecz zanim to nastąpi brudzi całą podłogę błotem, zdejmując kalosze ;O
  – zielony – gdy wyglądam przez okno i widzę zielony trawnik, liście na drzewach i jest tak soczyście i żywiołowo
  – czarny i niebieski – to barwy całoroczne, a widzę je w oczętach moich kochanych chłopaków :)

 22. Anna Zuzanna pisze:

  Moje ulubione barwy roku to barwy październikowego lasu; to wręcz spektakl zapierający dech 😉

 23. Beata Kandzia pisze:

  Moje ulubione barwy roku to… te jesienne, od żółci po czerwień, radujące serce tęczą pięknych kolorów liści

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *