Louie Stowell „Loki. Poradnik złego boga: jak być dobrym” Zysk i S-ka

Dać się uziemić.

 

Loki jest bogiem, a właściwie był nim do zeszłego wtorku, kiedy Odyn zesłał go za karę z Asgradu do Midgardu, czyli na Ziemię. Kiedyś był dorosły i prężył silne muskuły, a teraz jest w skórze jedenastoletniego chłopca o patykowatych nogach. W dodatku dostał od Odyna Thora, który ma za zadanie pilnie obserwować Lokiego. I jeszcze jedno: pamiętnik. Ten to w ogóle jest nieznośny, bo nie przyjmuje żadnego kłamstwa. Od razu poprawia je na najprawdziwsze prawdy, a Loki nienawidzi prawdy. Ona jest brzydka i goła jak kretoszczury. Ech, co los!

 

Jak wrócić do Asgardu? Cóż, trzeba nazbierać całkiem dużo, bo aż 3000 cnót, a o te wcale niełatwo na tej dziwnej planecie ludzi. Robienie dobrych uczynków, znoszenie obecności Thora i chodzenie do szkoły to zbyt wiele jak dla boga. I co teraz? Loki jest w pułapce, a tak bardzo pragnie wrócić do dawnego życia.

 

Odróżnianie dobra od zła to prawdziwa sztuka, ale można się jej nauczyć nawet będąc bogiem w skórze nieopierzonego chłopca. Poznawanie różnych wartości to świetna przygoda, gdy już się wie, do czego one służą. Absolutnie fenomenalna i wcale nienudna książka o dorastaniu, z którym jest całkiem dużo zachodu. Doskonałe poczucie humoru, komiczne ilustracje i język iście młodzieżowy to kolejne atuty tej książki. Może czasem warto dać się uziemić?

 

Oprawa: twarda
Liczba stron: 240
ISBN: 978-83-8202-847-8
Premiera: 16 maja 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *