Małgorzata Czapczyńska „Kochankowie z deszczu” Pascal

„Jest  ludziach takie piękno, które nie ma nic wspólnego z rysami twarzy i walorami ciała….”

 

Cena odwagi.

 

Są różne rodzaje miłości. Tej dobrej i tej złej, od której może się zakręcić w głowie i to wcale nie z euforii lecz z cierpienia. Czasem zapalczywie szukając ideału i potwierdzenia, że jest się dla kogoś ważnym, można się kompletnie zagubić. Wtedy oczy otwiera ktoś inny. Ten ktoś, co wcale nie był wymarzony, zjawił się znikąd i nie do końca wie, dokąd teraz zmierza. Wybór między szczęściem i rozsądkiem nigdy nie jest łatwy, bo trzeba brać rzeczy na wagę, odważyć je, coś odjąć, coś dodać, pomnożyć, a w wyniku i tak dostaje się pustkę. Bo za przełom trzeba zapłacić wysoką cenę. To cena odwagi.

 

Hanka od wielu lat tkwi w nieudanym małżeństwie, w którym nie ma nawet rutyny. Nagromadzone żale zdają się nadmuchać niewidzialny balon do granic wszelkich możliwości. Tylko patrzeć jak wybuchnie z wielkim hukiem. Zanim to nastąpi, trzeba wyciszyć emocje. Pobyt w Kołobrzegu może w tym pomóc. Choć jest tu z mężem, spędzają czas w inny sposób. nie wiadomo kiedy Hanka poznaje Miłosza. Na pewno nie szuka nowej znajomości, by zabić klin klinem, ale ich rozmowy i spacery szybko zmieniają wzajemne postrzeganie. Ona widzi w nim normalnego, ciepłego mężczyznę, który potrafi po partnersku rozmawiać z kobietą. On nigdy dotąd nie czuł tak wyrazistego porozumienia z inną osobą.

 

Miłosz zamierza rozwieść się z zoną, bo ta go zdradziła. Rozstanie nie będzie łatwe, bo Edyta nie zamierza łatwo odpuścić. Wymyśla co rusz nowe akcje, aby przyciągnąć Miłosza do siebie. Nawet, jeśli będzie nim kierowała litość. Czy uda się ponownie oszukać siebie i żyć dalej opływając małżeńskimi toksynami? A może czas otworzyć oczy i nabrać odwagi na nowe?

 

Życie w zgodzie ze sobą to nie bułka z masłem. Szereg różnych czynników wpływa na wybory, których dokonujemy. Często nie są to wybory zgodne z naszymi odczuciami, bo przecież tak nie wypada, co ludzie powiedzą? I tak mija życie, to jedno jedyne, bezpowrotnie. Tkwienie w toksycznych związkach to chleb powszedni. Może czas zmienić go na ciepłe, chrupiące bułeczki? Odwagi! Właśnie o tym jest ta piękna książka.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 336
ISBN: 978-83-8317-129-6
Premiera: 31 maja 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *