Terri Parlato „Wszystkie mroczne miejsca” Skarpa Warszawska

Motywy zła.

 

Ulotność chwil sprawia, że szybko zapominamy o tych najważniejszych. Skupiamy się na nic nieznaczących sprawach, zamiast docenić te ulotne detale, w których tkwi sens życia. Ten mroczny thriller przypomina, że nie wszystko jest takim, jakie się z pozoru wydaje, a tłumione cierpienia muszą znaleźć ukojenie. Prawda przychodzi nagle, a dławiący ból da się uśmierzyć jej odkryciem.

 

Styczniowy wieczór jest wyjątkowy dla Molly i Jaya. Przyjmują w domu gości, bo Jay obchodzi czterdzieste urodziny. Grupa przyjaciół, smakowity tort, wyszukane trunki i świetna zabawa mają przypominać o istocie przyjaźni, bliskości i miłości. Nic nie wskazuje na to, że wkrótce wydarzy się nieszczęście. Następnego ranka Molly odkrywa ciało męża. Ktoś poderżnął mu gardło. Molly nic nie pamięta, więc trudno odtworzyć jej niepokojące fakty z przyjęcia. Komu mogło zależeć na śmierci cenionego psychiatry? Jak to możliwe, że wśród bliskich mógł znaleźć się morderca?

 

Wiele zła może kryć ludzka psychika. Absolutnie nic nie daje gwarancji, że zaufanie może być kwestią czasu. Niezabliźnione rany z upiornej przeszłości w każdej chwili mogą zacząć się na nowo jątrzyć. Elementy układanki powoli wskakują na właściwe miejsce, a odkrywana prawda przynosi wytchnienie. Wciągający, intrygujący i mroczny thriller, w którym niełatwo dodać dwa do dwóch. Może czasem warto zwrócić uwagę na niewiele znaczące drobiazgi, by zrozumieć pobudki zachowań innych ludzi? Tylko czy da się racjonalnie wytłumaczyć motywy czynienia zła?

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 448
ISBN: 978-83-8329-131-4
Premiera: 31 maja 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *