Małgorzata Masłowiecka „Lawenda i gadające koty” Lemoniada

Zapach szczęścia.

 

Na czym polega wyjątkowość Lawendy? Zdecydowanie na jej dobroci, otwartym serduszku i ogromnych pokładach empatii. Dzięki tej opowieści łatwiej zauważyć drobiazgi, z których poukładany jest ten świat, dostrzec rośliny i zwierzęta, docenić piękno natury. To również pretekst do odkrycia tego, co najważniejsze.

 

Dziewczynka nie zawsze nosiła imię Lawenda. W pełni sobie na nie zasłużyła po kilku miesiącach spędzonym u babci na wsi, kiedy jej rodzice nie mieli czasu na własne dzieci, bo ciężko pracowali na ich przyszłość. Brzmi to dość dziwnie, nieprawdaż? Niestety, tak była prawda. Rodzice chcąc zapewnić dobrą przyszłość dzieciom, zatracili się w pracy i zupełnie zapomnieli o bieżących potrzebach dzieci. I tak malutki Rumianek i sześcioletnia dziewczynka z imieniem, którego teraz już nie pamięta, trafili do babci. Niezwykłą to babcia, bo miała własną łąkę i cudowną zdolność do wyczarowywania pysznych i zdrowych herbatek z samodzielnie zebranych ziół. Pachniała szczęściem i zarażała nim bliskie osoby. Pewnego dnia, dziewczynka dostała imię Lawenda.

 

Szczęście prysło jak bańka mydlana wraz z powrotem dzieci do szarego blokowiska z równie szarym podwórkiem. W mieście nie było mowy o zieleni, a co dopiero o ziołach. Rodzice nadal nie mieli czasu dla dzieci, wie zajmowała się nimi Ciocia Żaba. Babcia zamieszkała w domu spokojnej starości, gdzie też nie było za wiele zieleni. Lawenda znalazła sposób na kontakt z naturą, a to za sprawą trzech gadających kotów.

 

Cudowna, ciepła opowieść o poszukiwaniu szczęścia i docenianiu drobiazgów, na które tak trudno zwrócić uwagę w ferworze codziennych obowiązków. Ta książeczka pachnie lawenda i ten zapach jest na tyle kojący, że od razu robi się błogo na sercu. Przeczytajcie swoim pociechom i sobie. Koniecznie! Piękna!

 

Oprawa: twarda
Liczba stron: 80
ISBN: 978-83-6717-358-2
Premiera: 28 września 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *