„Zdrowie z natury” Wydawnictwo Burda Książki

ZDROWIE_Z_NATURY_3D_MAŁY
Ach, jak bogata i wspaniała jest natura! Tylko dlaczego wciąż o tym zapominamy? Właśnie w naturze tkwi prawdziwe zdrowie i niewiele trudu trzeba sobie zadać, by po nie sięgnąć i czerpać pełnymi garściami.

 

Muszę przyznać, że jestem mile zaskoczona tym poradnikiem, bo nie ma tu wyszukanych przepisów i ziół, których nikt nie zna, a raczej ogólnodostępne rośliny i produkty naturalne, z których można zrobić wspaniałości.
Książka podzielona jest na działy tematyczne: domowe kuracje, medycyna ludowa, zdrowa kuchnia, terapie naturalne, zielona dieta, domowe spa, rośliny na zdrowie i ekoreportaż, czyli gdzie warto pojechać, by poobcować z naturą. W każdym z tych działów można znaleźć garść cennych porad i proste przepisy na nalewki, maści, kosmetyki, syropy i dania. Dla przykładu: taki mniszek lekarski. Można zrobić z niego majowy miodek, wiosenną surówkę i wino kwiatowe. Walory zdrowotne i smakowe zapewnione! Albo majeranek: czy wiecie, że można nim leczyć katar? Z kolei płyn do kąpieli nie musi mieć całej gamy chemicznych ulepszaczy w swym składzie. Wystarczy sól morska i mięta albo płatki róż. Z powodzeniem można zrobić to w domu.

 

Prosty przekaz, cenne wskazówki, ciekawe obserwacje i zachęta do podjęcia wyzwania, a wszystko w barwnej szacie graficznej. Wiele można dowiedzieć się z tej książki i podejrzewam, że może być to pierwszy krok do porzucenia, może i wygodnego, ale niezdrowego stylu życia na rzecz powrotu do natury, tak bogatej i zadziwiającej.

 

Oprawa: twarda
Liczba stron: 240
ISBN: 978-83-8053-004-1
Premiera: 15 lipca 2015

Podziękowania dla Wydawnictwa Burda Książki za egzemplarz recenzencki http://burdaksiazki.pl

Brak możliwości komentowania.