Kasia Bulicz-Kasprzak „Inna bajka” Świat Książki

90095811 inna bajka.indd
Niechciana ciąża. Wyrok? A może zupełnie nowe perspektywy, bo przecież dziecko to nadzieja.

 

Dziewięć miesięcy z życia Karoliny to rozterki, niepokoje, zmiany, nowe doświadczenia, przewartościowanie relacji z najbliższymi i odkrywanie niepowtarzalnego uczucia – miłości macierzyńskiej.

 

Narracja prowadzona z perspektywy bohaterki, niemal w formie pamiętnika, buduje niezwykłą relację z czytelnikiem. Bo jak nie przeżywać kłopotów Karoliny, gdy są one tak wyraziste?

 

Studentka ostatniego roku chemii ma wiele planów na przyszłość. Najpierw obrona, potem studia doktoranckie, może kariera naukowa? Jeden nieprzemyślany wyskok zmienia wszystko. Ciąża to ostatnia rzecz, której teraz trzeba Karolinie. Tym bardziej, że to ciąża niemal książkowa, bo ze wszystkimi męczącymi objawami typu mdłości, wymioty, zgaga, wysoki poziom cukru… A do tego skomplikowana sytuacja z ojcem dziecka. Jak stawić temu czoła? Czy są dobre rozwiązania?

 

Powieść czyta się bardzo dobrze i polecam ją wszystkim kobietom, zwłaszcza tym, które pierwszą ciążę mają jeszcze przed sobą. Dylematy, z którymi przyszło zmierzyć się Karolinie wywołują wiele refleksji. Przede wszystkim o istocie i wartości macierzyństwa. Rodzące się poczucie odpowiedzialności za drugiego człowieka jest tu pokazane w piękny sposób. Wszystko inne przestaje mieć znaczenie, bo najważniejszy jest mały człowiek, który wkrótce przyjdzie na świat. Te dziewięć miesięcy to szybka lekcja dorastania i ważnych decyzji.

 

Co jeszcze znajdziemy na kartach tej książki? Szczerość. Nawet jeśli bolesna i rani to jednak jej znaczenie jest ogromne, bo „nigdy nie jest za późno na szczerość” (cytat z tej książki). Przyjaźń. Czasem musi ulec przewartościowaniu, bo jeśli jest nieszczera to nie warto poświęcać jej uwagi. Miłość. Wcześniej czy później znajdzie drogę do serca, choć może być ona wyboista. Przyjaźń damsko-męska, niemożliwa w realu, jak twierdzą niektórzy. Tu można się przekonać, że istnieje.

Na koniec wielkie brawa dla Kasi Bulicz-Kasprzak za drugoplanową postać babci, która dodaje książce nieprzeciętnego humoru i rumieńców.

 

Czas spędzony z „Inną bajką” jest wędrówką meandrami emocji kobiety w odmiennym stanie oraz przekonywaniem się o wartości rodziny, wsparcia najbliższych, prawdziwej przyjaźni, która może przenosić góry i rozpoznawaniem fałszywych relacji przysłaniających to, co najistotniejsze. Książka dotyka najwrażliwszych strun kobiecości. Gorąco polecam!

 

Okładka: miękka
Liczba stron: 272
ISBN: 978-83-8031-089-6
Premiera: 3 czerwca 2015

Egzemplarz recenzencki otrzymałam od Wydawnictwa Świat Książki http://wydawnictwoswiatksiazki.pl Serdecznie dziękuję!

komentarz

  1. Ania R pisze:

    Z przyjemnością sięgnę po „Inną bajkę”. Tematyka jest mi bardzo bliska.