Sylvia Heinlein „Różowe środy albo podróż z ciotką Huldą” Wydawnictwo Dwie Siostry

rozowe
Normalność to pojęcie względne.

 

Ciepła i nieco szalona opowieść o tolerancji i wyzbyciu się pochopnego oceniania ludzi.

 

Niezwykłe relacje łączą Sarę i ciotkę Huldę, która przez rodziców dziewczynki uważana jest za osobę upośledzoną umysłowo i można traktować z przymrużeniem oka i nieco z góry. Z kolei Sara upatruje w ciotce najwspanialszej, najmilszej i uzdolnionej osoby. Podziwia jej talent plastyczny, umiejętność prowadzenia ogrodu i dar zjednywania przyjaciół. Ciotka ma wiele zainteresowań i swoje małe tajemnice, które chętnie dzieli z Sarą. Dniem ich spotkań jest środa, więc właśnie środy są najbardziej różowymi dniami w kalendarzu ich obu.
Wszystko układa się wspaniale do momentu, kiedy matka Sary postanawia, że ciotka Hulda powinna trafić do ośrodka obejmującego opieką osoby z upośledzeniem. Tylko ucieczka może być sposobem na uratowanie ich niezwykłej przyjaźni…

 

Poczucie humoru, mnóstwo możliwości i masa przygód to mocne strony tej książki. Wnioski płynące z lektury ubogacą młodych czytelników w dobre cechy, bo akceptacja, tolerancja i indywidualne odbieranie człowieka są tu na czołowej pozycji. Odrobina szaleństwa dodaje historii uroku.

 

Oprawa: twarda
Liczba stron: 152
ISBN: 978-83-63696-11-5
Premiera: 1 lipca 2015

Podziękowania dla Wydawnictwa Dwie Siostry http://wydawnictwodwiesiostry.pl za egzemplarz recenzencki.

komentarz

  1. Kinga pisze:

    Jak uda mi się na nią uzbierać to bardzo chętnie przeczytam. Zachęcająca :)