Agata Mańczyk „Rupieciarnia na końcu świata” Nasza Księgarnia

rupieciarnia
Tajemnica, która długo czeka na odkrycie i złożone relacje czterech pokoleń kobiet.

 

Intrygująca książka, której kolejne strony to elementy układanki składającej się na mroczną rodzinna tajemnicę, której odkrycie może wpłynąć na zmianę relacji panujących w tej rodzinie.

 

Wszystko zaczyna się od przeprowadzki, której szesnastoletnia Maryla bardzo nie chce, ale niewiele może zrobić, gdyż jej matka po rozwodzie nie widzi innej możliwości, jak tylko porzucić gwarną stolice na rzecz urokliwego i spokojnego Tomaszowa. Dla nastolatki taka decyzja wydaje się końcem świata, bo i sam Tomaszów jest w takim miejscu na mapie, że Maryla określa je właśnie „końcem świata”. Okazuje się, że w prowincjonalnym miasteczku, gdzie wszyscy się znają i wszystko o sobie wiedzą, można odkryć tajniki własnej rodziny oraz przewartościować swoje życie.

 

Klimatyczna i emocjonalna powieść o przebaczeniu i poszukiwaniu miłości, również tej zagubionej przed laty. Bliższe relacje z nieznanymi dotąd babką i prababką przynoszą zrozumienie dla nieczułego i oschłego traktowania Maryli i jej matki, a nowe znajomości dają nowy obraz na dotychczasowe relacje nastolatki z rówieśnikami. Dotykanie przeszłości, skrywającej wiele tajemnic, staje się początkiem wędrówki do świata rodzinnych wspomnień i wielkiej miłości.

 

Historia o samotności, tęsknocie i poszukiwaniu dawnych ścieżek, by wytyczyć zupełnie nową drogę mgliście rysującej się szczęśliwej przyszłości, która nieśmiało otwiera drzwi przed bohaterami.

 

Wciągająca, wielowątkowa i zagadkowa książka, zarówno dla nastolatek, jak i nieco starszych czytelników.

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 544
ISBN: 978-83-10-12079-3
Rok wydania: 2015

Dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia http://nk.com.pl za egzemplarz recenzencki.

Brak możliwości komentowania.