René Goscinny, Jean-Jacques Sempé „Pierwsze przygody Mikołajka” Nasza Księgarnia

2223_pierwsze_przygody_mikolajka
Poczciwy, optymistyczny, oryginalny Mikołajek nigdy nie wychodzi z mody!

 

Wciąga, bawi, niezmienne zachwyca i, co ważne, nie starzeje się! Od ponad pięćdziesięciu lat lśni jak diament wśród tysiąca współczesnych bohaterów literackich, którzy chcą wkupić się w łaski młodych czytelników nowoczesnością i często, niestety, niewiarygodnością. Ten diament nie boi się poddania ostatecznym czytelniczym szlifom, bo trudno go nie polubić!

 

Mikołajek, Joachim, Euzebiusz, Maksencjusz, Alcest, Ananiasz i cała plejada bohaterów wciągają w wir przygód, bo wśród nich nie można narzekać na nudę, brak spontaniczności czy dobrego humoru. Mikołajek urzeka prostotą i zwyczajnością oraz głową pełną pomysłów, nierzadko szalonych, więc nic dziwnego, że kolejne pokolenia młodych ludzi mają ochotę wejść do jego świata, aby się z nim zaprzyjaźnić. Dobrze, że „Mikołajek” wszedł do kanonu lektur szkolnych, bo proste wartości i wzorce zachowań przekazywane w treści trafiają do dzieci bez pudła.

 

Pięć tomów przygód Mikołajka w jednej książce to jest to! Nie trzeba na zbyt długo rozstawać się z sympatycznymi bohaterami, wystarczy przewrócić kolejną stronę, aby czytelnik wszedł w wir przygód w kolejnym tomie.

 

Klasyka literatury dziecięcej, którą wypada mieć w domowej biblioteczce. Polecam!

 

Tutaj możesz zakupić książkę

 

Oprawa: twarda
Liczba stron: 624
ISBN: 978-83-10-12892-8
Premiera: 21 października 2015

Serdecznie dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia http://nk.com.pl za egzemplarz recenzencki.

Brak możliwości komentowania.