Roxana Saberi „Między światami” SQN

miedzy-swiatami-moje-zycie-i-niewola-w-iranie-b-iext30051965
Złamanie duszy jest znacznie bardziej bolesne od złamania ciała.

 

Czy warto ryzykować wolność w imię prawdy? Wydaje się, że kłamstwo jest uzasadnione, gdy strach bywa silniejszy od zasad. Czy faktycznie jest to opłacalne?

 

Roxana Saberi opowiada własną, wstrząsającą historie. Chciała oddać różnorodność Iranu w swojej książce – trafiła do więziennego piekła w Evin. Miała dziennikarską determinację do zmiany świata – została wzięta za tajną agentkę służb amerykańskich.

 

W więzieniu prawda przestaje mieć znaczenie. Tylko kłamstwo i pogrążanie innych osób może prowadzić do wolności. Roxana złamała się pod presją. Wymuszona bezczynność, izolacja niepodobna do innych doświadczeń, samotność, bezradność, pozbawienie godności i uczucie kurczenia się płuc z braku powietrza. Fałszywe zarzuty, groźby i obezwładniający strach, które doprowadziły do utraty kontroli nad życiem. Prozaiczne sprawy nabrały niewiarygodnego znaczenia w starciu z okrutną, więzienną rzeczywistością. Niestety, życie ma marginalne znaczenie w obliczu terroryzmu, ludzkiej niesprawiedliwości i śmierci.

 

Historia Roxany pokazuje, że warto trzymać się prawdy, nawet w ekstremalnych warunkach. Kurczowo, bo prawda raz wypuszczona z rąk staje się jarzmem, które znacznie trudniej udźwignąć.

 

Kup książkę w dobrej cenie

 

Kup EBOOK, EPUB, MOBI

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 384
ISBN: 978-83-7924-398-3
Premiera: 23 września 2015

Serdecznie dziękuję Wydawnictwu SQN http://wsqn.pl za egzemplarz recenzencki.

Brak możliwości komentowania.