Viviano Domenici „Wyspy nieznane” Zysk i S-ka

wyspy-nieznane-b-iext30489084
Fascynująca podróż do unikatowego świata.

 

Archipelag cudów skupia wyspy, z których każda stanowi odrębny świat. Tak to już jest z wyspami, że życie na nich jest jedyne w swoim rodzaju. Oderwane od reszty świata stanowią enklawę, odrębny wszechświat. Wyruszając w wędrówkę po trzech oceanach i wodach Morza Śródziemnego autor przypatruje się wyspom mniejszym i większym, poznaje ludzi tam mieszkających i historię ich życia, często zaskakującą. Czasem są to ludzie zapomniani, rozbitkowie, którzy kiedyś znaleźli swoją przystań na tym małym lądowym skrawku wśród wód. Ich historie składają się na zbiór wytrawnych przygód pełnych wrażeń.

 

Czytelnik przekonuje się, że położenie geograficzne może determinować ludzkie losy. Oczekiwania, trudności życia, nadzieje, obrzędy, które przerażają i zachwycają. Odkrywanie niezwykłości w istnieniu wysp fatamorgan porozrzucanych po wodach różnych mórz oraz postaci potworów morskich tam żyjących, jak węże, syreny i wielkie ośmiornice.

 

Niewątpliwie to książka pełna przygód, napisana z podróżniczą pasją. Do książki dołączono płytę DVD z filmem Wojciecha Cejrowskiego.

 

Kup tutaj

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 336
ISBN: 978-83-7785-078-7
Premiera: 5 października 2015

Serdecznie dziękuję Wydawnictwu Zysk i S-ka http://zysk.com.pl za egzemplarz recenzencki.

Brak możliwości komentowania.