Paweł Mossakowski „Po drugiej stronie ściany” Prószyński i S-ka

po.drugiej.stronie.sciany
Powolny proces destrukcji wartości moralnych spowodowany toksycznym sąsiedztwem.

 

Jak dobrze mieć sąsiada! Spokojnego, ułożonego, wiodącego normalne życie, na którego można liczyć w potrzebie. Uciążliwi sąsiedzi mogą zrujnować psychikę człowieka i doprowadzić go na skraj wytrzymałości.

 

Toksyczni sąsiedzi przydarzyli się bohaterom tej powieści. Justyna i Henryk osiągnęli stabilność życiową dzięki ciężkiej pracy, cieszyli się z własnego domu z dala od stolicy do momentu, gdy ich ład został zaburzony wyprowadzką dotychczasowych sąsiadów. Niestety, nowi właściciele drugiej połowy bliźniaka okazali się niezwykle uciążliwi. Ich skłonność do alkoholu, głośnych imprez, kłótni i wrodzony pretensjonalizm z przeświadczeniem, że wszystko im się po prostu należy, stały się nieznośne w codziennym życiu bohaterów. Bezpieczna przystań, którą dotąd był ich zadbany dom, stała się klatką! Miejscem znienawidzonym i bez wartości. Toksyna zza ściany przesączając się każdego dnia do krwioobiegu powoli i skutecznie zatruwała funkcjonowanie i psychikę obojga. Justyna zamknęła się w sobie, a Henryk rozpoczął poszukiwania wyjścia z sytuacji, choć to wydawało się nie istnieć. Do czego mogło posunąć się uciążliwe sąsiedztwo i jak niebagatelny wpływ wywarło stopniowe dawkowanie złych emocji na pełnym moralnych zasad Henryku?

 

Autor udowadnia, że toksyna może zmienić pogląd na wiele spraw, a sumienie, choć czasem się odzywa, jednak subtelnie ulega procesowi degradacji. Pełna trafnych spostrzeżeń lektura. Polecam!

 

Tutaj książka w DOBREJ CENIE

 

Tutaj EBOOK, EPUB, MOBI

Oprawa: miękka
Liczba stron: 424
ISBN: 978-83-8069-054-7
Premiera: 10 września 2015

Podziękowania dla Prószyński i S-ka http://proszynski.pl za egzemplarz recenzencki.

 

Brak możliwości komentowania.