Małgorzata Hayles „Sekretne życie Roberty” Black Publishing

large_sekretne_zycie_roberty
Zacznij żyć swoim życiem!

 

Czasem mały drobiazg, znaleziony zupełnie przypadkiem, może wpłynąć na remanent w życiu. W tej powieści furtką do przyszłości i przeszłości jest tajemnicza pocztówka.

 

Roberta jest zwyczajną czterdziestolatką, której życie upływa na pracy w zakładzie pogrzebowym i opiece nad chorą matką. Prosto, z dnia na dzień, powtarzalnie, bezrefleksyjnie, może nieco samotnie, ale przecież nie wypada narzekać. Zmianę w jej życiu przynosi pocztówka znaleziona w starej kanapie. Wyznaczona data i miejsce tajemniczego spotkania intryguje i popycha do działania. Roberta postanawia rozwikłać zagadkę, więc wyrusza rowerem w szaloną podróż do Paryża. Rozpoczyna się dla niej czas oczyszczenia, rozliczenia z przeszłością oraz nabrania pewności siebie i nowych sił do życia. Po drodze spotyka różnych ludzi, a każdy z nich, na danym etapie podróży, pomaga Robercie zrozumieć istotę wielu ważnych spraw. Jej wyjątkowa wędrówka po przemianę jest również pretekstem do zmiany myślenia innych osób w tej powieści.

 

To typowa książka drogi, z elementarnym motywem katharsis bohaterki, która zmagając się z demonami przeszłości, staje oko w oko z własnymi słabościami, lękami, nierozliczonymi sprawami. Nie jest to łatwy proces, bo zmiana życia, nijakiego, stłamszonego, bez emocji i na pół gwizdka, na zupełnie nowe, pełne, głębokie i, co ważne, własne, bez oglądania się na innych, stanowi nie lada wyzwanie. Osiągnięcie celu podróży może przynieść rozczarowanie, niespełnienie i porażkę, którą trzeba będzie znieść, ale może też być eliksirem na zbolałą duszę, zapowiedzią nowego początku, otwarciem na nowe, barwne życie. Podróż Roberty jest długo oczekiwanym wypełnieniem życiowej pokuty i żadne przeciwności losu, czy choćby nawet pogody, nie są w stanie jej zatrzymać.

 

Odkrycie własnego „ja” jest opłacalne, więc warto podjąć wyzwanie. Niech ta książka będzie drogowskazem dla wahających się przed zrzuceniem otoczki pozornego szczęścia i pretekstem do wzięcia głębszego oddechu przed uzdrawiającą przemianą. Gorąco polecam!

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 264
ISBN: 978-83-8049-181-6
Premiera: 14 października 2015

 

Podziękowania dla Black Publishing http://blackpublishing.pl za egzemplarz recenzencki.

Brak możliwości komentowania.