Seria „Wielcy i sławni” Prószyński i S-ka

wielcy
Z pasją o naukowcach.

 

Znudzone szkolną wiedzą dzieci? Zmęczone szukaniem w internecie informacji o słynnych odkrywcach i naukowcach? Suche fakty, bez emocjonującej fabuły? Czas to zmienić! Ta seria udowadnia, że naukowiec to też człowiek, a dziecko odkrywa w sobie prawdziwą pasję do nauki.

 

Najpotężniejsze umysły, dzięki którym tak wiele na świecie się zmieniło, życie stało się prostsze, a ludzie wiedzą więcej. Na dobry początek – Maria Skłodowska-Curie, Thomas Alva Edison i Albert Einstein. Każda książeczka to fascynująca opowieść o ich życiu, drodze do sukcesów naukowych, ale również o porażkach, które też się zdarzały. Dzieci dowiedzą się m. in. dlaczego Einsteina wyrzucono ze szkoły, ile patentów zarejestrowano na jego nazwisko oraz które wynalazki Edisona były totalną klapą. Ciekawe ilustracje dają wyobrażenie o losach opisywanych postaci, a zebrane na końcu książki ważniejsze daty z ich życia oraz wydarzeń na świecie, porządkuje wiedzę i umiejscawia ją w odpowiednim okresie historycznym. Piękna, podręczna, naukowa pigułka dla każdego ucznia z całą galerią wzorów do naśladowania.

 

Osobiście najbardziej zachwyciło mnie w tej serii to, że suche fakty historyczne nabrały życia i kolorytu, a opowieść o różnych doświadczeniach wybitnych postaci stała się świetną i wciągającą fabułą. Polecam! Starszym i młodszym.

 

Megan Stine „Kim była Maria Skłodowska-Curie?”
Oprawa: twarda
Liczba stron: 112
ISBN: 978-83-8069-048-6
Premiera: 13 października 2015

Margaret Frith „Kim był Thomas Alva Edison?”
Oprawa: twarda
Liczba stron: 112
ISBN: 978-83-8069-047-9
Premiera: 13 października 2015

Jess Brallier „Kim był Albert Einstein?”
Oprawa: twarda
Liczba stron: 112
ISBN: 978-83-8069-220-6
Premiera: 13 października 2015

Serdecznie dziękuję Wydawnictwu Prószyński i S-ka http://proszynski.pl za egzemplarze recenzenckie.

Brak możliwości komentowania.