„Poczytaj mi, mamo. Księga szósta” Nasza Księgarnia

2247_poczytaj_mi_mamo_ksiega_6
Ciepłe wspomnienia z dzieciństwa i cudowna literacka alternatywa dla najmłodszego pokolenia.

 

Zawsze z sentymentem sięgam po kolejne wydania z serii „Poczytaj mi, mamo”, bo przypomina mi się dzieciństwo, gdy z wypiekami na twarzy niosło się do domu najnowszą książeczkę – gwarancję wspaniale spędzonych chwil z mądrą i ciepłą historią, zawsze w jakiś sposób bliską.

 

Powrót Naszej Księgarni do tych opowieści w zbiorczym wydaniu jest strzałem w dziesiątkę, bo uniwersalność przekazu pozytywnych treści, wymowne ilustracje i niezawodność w morałach przyciągają jak magnes. Dodatkowo twarda oprawa i kredowy papier sprawiają, że chwile z tą książką są jedyne w swoim rodzaju, piękne i niezapomniane.

 

Księga szósta to zbiór dziesięciu opowiadań o dzieciach i dla dzieci. Wnikliwe obserwacje świata, małe i większe problemy, radzenie sobie z kompleksami i multum przygód. Można dowiedzieć się dlaczego nie warto wyśmiewać się z innych, czego potrzebuje do szczęścia Ali Baba, czy szpital musi być nudny, na czym polega prawdziwa odwaga, czy młodszy brat musi być utrapieniem i powodem do zazdrości, kim jest Kuklik, czy na tęczy żyje się lepiej i jak to możliwe, że babcia też człowiek, który czasem miewa takie dni, gdy chce odpocząć, a nawet nie robić nic!

 

Polecam z pełną stanowczością! Nie zawiedziecie się! Łezka nieraz zakręci się w oku, a dzieci poznają nieco inny, bo zwyczajny, a nie komputerowy świat.

 

Oprawa: twarda
Liczba stron: 280
ISBN: 978-83-10-12967-3
Premiera: listopad 2015

Za egzemplarz recenzencki dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia.

Brak możliwości komentowania.