Katarzyna Puzyńska „Utopce” Prószyński i S-ka

utopce-b-iext30538589
Siły nadprzyrodzone w starciu z psychiką człowieka.

 

Mocny kryminał z doskonale skonstruowaną mapą psychiki ludzkiej, która bywa bardziej nieobliczalna niż upiory.

 

Utopce to malownicza wieś położona w samym środku lasu. Idealne miejsce do wypoczynku od wielkomiejskiego zgiełku, ale też do zbrodni i wiary w siły nadprzyrodzone. W latach 80-tych minionego stulecia doszło tu do niewyjaśnionego dotąd zabójstwa dwóch mężczyzn, ojca i syna. Wszystkie tropy wskazują na działanie wampira, którego spokój, nieco wcześniej, został zaburzony przez ofiary. Ludziom w wiosce chyba wygodniej żyć w przeświadczeniu, że obudzone demony były powodem tragedii i należy o tym milczeć, aby nie wywoływać przysłowiowego „wilka z lasu”. Czy faktycznie to wampir stoi za morderstwem?

 

Puzyńska stworzyła mieszankę doskonałą. Mamy świetnie dopracowaną fabułę, mocny wątek powodujący napięcie, wielokrotne wodzenie czytelnika za nos, intrygę, której nie sposób wcześniej odgadnąć, mnóstwo fałszywych tropów i charakternych policjantów prowadzących śledztwo, a wszystko składa się na zgrabny kryminał psychologiczny.

 

W piątej części serii o policjantach z Lipowa, którzy w literackim świecie słyną z niecodziennych śledztw, nie ma krzty nudy, słabszych stron czy powtarzalności. Puzyńska nie traci formy, wręcz przeciwnie – rozwija skrzydła. Podsumowując, nasuwa się tylko jedno zdanie: czapki z głów! Polecam!

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 600
ISBN: 978-83-8069-164-3
Premiera: 3 listopada 2015

Dziękuję Wydawnictwu Prószyński i S-ka za egzemplarz recenzencki.

Brak możliwości komentowania.