Mary Norton „Pożyczalscy pomszczeni” Dwie Siostry

pozyczalscy
Pełna ciepła i pozytywnych wartości fantastyczna opowieść o miniaturowych istotach, które szukają dla siebie bezpiecznej przystani.

 

Piąty tom serii nieodmiennie zachwyca. Przeniesienie się do świata Dominiki, Strączka i Arietty to cudowna wędrówka pełna nieprawdopodobnych przygód i emocji. Pożyczalscy uwięzieni na poddaszu u Plattera stale pochłonięci byli planowaniem ucieczki, a gdy ta się powiodła, świat stanął przed nimi otworem. Czy będzie przyjazny miniaturkom o złotych sercach? Co zrobią, gdy ponownie wiatr zawieje prosto w oczy?

 

Urok Pożyczalskich polega na ich wielkości. Tak, tak, wielkości! Choć to małe istotki, mają ogromną moc i mnóstwo pozytywnej energii. Nic dziwnego, że szybko zaskarbiają łaski czytelników. Strach, który przeżywają, udziela się czytającemu, a ich radość jakoś tak prosto przechodzi na nas. W końcu wielu Ludzi można potraktować jako przyjaciół Pożyczalskich, nieprawdaż?

 

Błogo, a czasem dramatycznie, śmiesznie, a niekiedy strasznie – jak w życiu! Pożyczalscy mogą być tuż obok nas, wystarczy zacząć zauważać drobiazgi. Kto wie, może sympatyczne miniaturowe istotki zamieszkały gdzieś niedaleko? W końcu nie wiadomo, gdzie ukryły się tym razem. Baśniowo, kolorowo, pięknie. Wspaniały świat fantazji, za którym tęsknimy. Polecam!

Oprawa: twarda
Liczba stron: 416
ISBN: 978-83-63696-98-6
Premiera: grudzień 2015

Podziękowania dla Wydawnictwa Dwie Siostry za egzemplarz recenzencki.

Brak możliwości komentowania.