Jacek Bonecki „Gry edukacyjne memory. Kolekcja autorska” Edipresse Książki

Zabawa w zapamiętywanie.

 

Memory to taki typ gry, która doskonale ćwiczy spostrzegawczość, pamięć i zdolność szybkiego kojarzenia. Dobra nawet dla małych dzieci. A jeśli kartoniki wychodzą spod ręki Jacka Boneckiego, bo w oparciu o jego fotografie, to tym bardziej warto sięgnąć po tę grę.

memopojazdy

 

POJAZDY

 

Niecodzienne klatki przedstawiające pojazdy startujące w Rajdzie Dakar, ale także kutry rybackie, motorówki wyścigowe, statki, samoloty i śmigłowce na 24 parach kart memory. Zadaniem uczestników gry jest zebranie jak największej ilości par. Łatwo nie jest, bo wiele pojazdów ujętych w tumanach rajdowego kurzu wygląda podobnie.

 

memozwierzeta

ZWIERZĘTA

 

Egzotyczne, leśne i domowe zwierzęta na urzekających fotografiach. Odnajdywanie par to czysta przyjemność, a przy okazji można przypomnieć sobie (lub dopiero się nauczyć) angielskich odpowiedników nazw zwierząt. Duży plus za to, że pojawiają się również zwierzęta nieco mniej znane niż te, które królują w podręcznikach do nauki języka angielskiego. Dwa w jednym, nauka przez zabawę. Polecam.

 

J Bonecki_Moj Dakar_okladka

A na koniec smakowity kąsek: Gra planszowa „Mój Dakar” Jacka Boneckiego Czyli kto pierwszy na mecie?

 

Opis wydawcy: Jesteś gotów przeżyć niezapomnianą rajdową przygodę i poczuć emocje rodem z Dakaru? To propozycja dla wszystkich, którzy uwielbiają rywalizację i ściganie po planszy. Jacek Bonecki przeniósł na planszę najdłuższy i najbardziej niebezpieczny rajd terenowy na świecie. Nie trzeba mieć prawa jazdy czy licencji – wystarczy grono od dwóch do czterech osób powyżej 4. roku życia, by wziąć udział w motoryzacyjnej przygodzie.
Przed uczestnikami gry „Mój Dakar” stoi takie samo zadanie, jak przed zawodnikami prawdziwego wyścigu. Trzeba jak najszybciej pokonać wyznaczoną trasę od Limy, przez Peru i Chile, aż do Buenos Aires. Gracze, podobnie jak w prawdziwym Rajdzie Dakar, mogą wybrać pojazd, jakim chcą się ścigać – quad, motocykl, samochód osobowy lub samochód ciężarowy. Podczas rozgrywki zdarzyć się może niemal wszystko, a każdy rzut kostką może przynieść coś zaskakującego.

 

Plansza ilustrowana jest niezwykłymi i dynamicznymi zdjęciami Jacka Boneckiego z Rajdu Dakar. Gra jest dostępna w polsko-angielskiej wersji językowej, dzięki czemu umożliwia naukę obcego języka poprzez zabawę.

 

Premiera: styczeń 2016

Za egzemplarze gier memory dziękuję Edipresse Książki

Brak możliwości komentowania.