Kapka Kassabova „Dwanaście minut miłości” Świat Książki

tango
Nieuchwytna esencja tanga.

 

Nie trzeba tańczyć, by stworzyć w swoim wnętrzu miejsce dla duszy tanga, ale ten, kto choć raz zatańczył wie, co znaczy poczuć głębię tej niezwykłej sztuki ulotnej.

 

Kapka Kassabova opisuje własne przeżycia związane z wchodzeniem w świat tanga, poznawaniem go wszelkimi zmysłami i rozkoszowaniem się tym tańcem. Tango to emocje, to styl życia i postrzegania świata, istna heroina dla ciała.

 

Każdy, kto widział jak wygląda tango argentyńskie wie, że to spektrum skrajnych emocji, oddanych w ruchu ciał. Szczęście, radość, namiętność mieszają się ze zdradą, złością, zazdrością, nienawiścią. Tango oddaje szereg ludzkich doświadczeń w sekwencji ruchów, które składają się na dwanaście minut tańca. Autorka sugestywnie przekonuje, że wejście w ten świat jest pierwszym krokiem do błogiego uzależnienia od szczęścia okazywanego przez ruch.

 

Tango kipiące zmysłowością urzeka formą i siłą przekazu. Kapka Kassabova trafiła na parkiet przypadkiem, ale zupełnie świadomie poddała się godzinom ćwiczeń, by w pełni poczuć to, co daje człowiekowi ten niezwykły taniec. Urzeczona magią i siłą przekazu, poddana muzyce i kuszącym rytmom, podróżowała po świecie, by dzielić się sztuką ulotności tanga.

 

Książka jest niecodzienna, emocjonalna i wyrazista w przekazie. Zawiera w sobie magnes, który urzeka do ostatniej strony. Piękna opowieść o tangu, który emanuje wyjątkowością. Może i Ty odważysz się poddać się jego sile?

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 320
ISBN: 978-83-8031-331-6
Premiera: 3 lutego 2016

Serdecznie dziękuję Wydawnictwu Świat Książki za egzemplarz przekazany do recenzji.

Brak możliwości komentowania.