Piotr Grzegorz Michalik „Podmiejskim do Indian” Czarna Owca

1845973955
Niezwyczajna podróż do Meksyku.

 

Fiesta, narkotyki i brak oswojenia śmierci. Kontrasty, które zadziwiają i fascynują. Autor włożył serce i etnograficzną pasję w opisanie swej wędrówki do Meksyku, gdzie kicz ściera się ze sztuką, zabobon z wiarą katolicką, a relikty przeszłości z nowoczesnością.

 

To kraj mieniący się feerią barw. Uliczne stragany przyciągają zapachami, smakami i tradycyjnymi bibelotami, bo meksykański styl życia jest kolorowy, rozrzutny i roztańczony. Fiesta towarzyszy codzienności, kicz króluje, a czarna magia ściera się z narkotykowymi gangami. Tu prostytutki modlą się do świętych patronów, kobiety rodzą przy wsparciu akuszerki, a w leczeniu pomagają szamani. O wyjątkowości Meksyku świadczy głęboko zakorzeniona tradycja, która zagrożona jest zdeptaniem przez niepowstrzymany marsz współczesności.

 

Autor dotarł do zakątków, gdzie to, co dla wielu wydaje się reliktem przyszłości jest codziennością. Poznał życie oparte na braku zaufania do skorumpowanej policji i liczeniu na własną pomysłowość. Rozmawiał z ludźmi o oswajaniu śmierci, rządzeniu przez kobiety i powszechnej znajomości roślin zmieniających świadomość. Dotknął ich życia, codzienności i rutyny, a teraz podaje wszystko czytelnikom w niezwykle ciekawej i inspirującej formie.

 

Oprawa: twarda
Liczba stron: 248
ISBN: 978-83-8015-003-4
Premiera: luty 2016

Dziękuję Wydawnictwu Czarna Owca za egzemplarz recenzencki.

Brak możliwości komentowania.