Stanisława Domagalska „Przyszywany dziadek” Dwie Siostry

dziadek
Z dziadkiem zawsze jest po drodze.

 

Czy to na pewno przypadek sprawił, że Melchior Omelan pojawił się w domu Grzesia akurat w jego ósme urodziny? Czy posiadanie przyszywanego dziadka przynosi tyle radości, co prawdziwego? Skąd tak niezwykła wyobraźnia u sympatycznego starszego pana z trzynastego piętra?

 

Iskrząca ciepłem, dobrymi emocjami i niekończącymi się pokładami kreatywności książka o pięknej przyjaźni pomiędzy zagubionym i troszkę osamotnionym ośmioletnim Grzesiem oraz doświadczonym przez życie sąsiadem, który bez cienia wątpliwości przystaje na niecodzienną propozycję chłopca, by zostać jego przyszywanym dziadkiem.

 

Stanisława Domagalska (1946–2007), autorka książek dla dzieci i młodzieży, nauczycielka, dziennikarka, twórczyni filmów dokumentalnych imponuje stylem, który spodoba się dzieciom, a dorosłych przeniesie do cudownego czasu dzieciństwa.

 

„- Co to jest imaginacja?
– Jedzenie szpinaku jakby to był tort malinowy…”.

 

Wspólnie spędzony czas to gwarancja niecodziennych przygód i odkrywania świata bogatego w tajemnice. Oprócz szalonych przedsięwzięć w stylu pogoń za zbiegłym wielbłądem, dziadek przybliża chłopcu na czym polega przyjaźń, miłość, zaufanie. Z takim dziadkiem zdecydowanie łatwiej przejść przez rozwód rodziców i zmianę dotychczasowego życia.

 

Polecam. Ta książka ma w sobie niepowtarzalne ciepło i klimat, który Was oczaruje. Ilustracje Andrzeja Damięckiego urokliwie dopełniają całość.

Oprawa: twarda
Liczba stron: 148
ISBN: 978-83-64347-24-5
Premiera: luty 2016

Serdeczne podziękowania dla Wydawnictwa Dwie Siostry za egzemplarz przekazany do recenzji.

Brak możliwości komentowania.