Virginie Aladjidi, Emmanuelle Tchoukriel „Ilustrowany inwentarz zwierząt” Zakamarki

Zachwycający świat zwierząt w pięknym wydaniu.
Te, co skaczą i fruwają, pływają, latają i pełzają, z sierścią, upierzone, mięsożerne i chronione. Mnogość i różnorodność gatunków zwierząt zachwyca, a ta książka sprawnie i przejrzyście je porządkuje.
Jestem zachwycona! Po prostu. Trudno wyrazić inną opinię o tej książce, bo jest świetna. Zamieszczone w niej zwierzęta pogrupowane są według środowiska, w którym żyją. Jest więc las tropikalny, rejon polarny, ocean, pustynia, sawanna, góry, miasto, wieś i strefa przybrzeżna. Można też zajrzeć do indeksu na końcu inwentarza, gdzie znajdziemy alfabetyczny spis zwierząt.
A teraz o ilustracjach, bo to jest dopiero coś! Rysunki urzekają niecodzienną techniką wykonania. Kontury zostały wykonane rapidografem i tuszem chińskim, a pokolorowane akwarelą. Efekt? Coś pięknego!
Opisy zwierząt zawierają to, co najistotniejsze. Jest gromada, do której zwierzę należy, jego łacińska nazwa i krótki opis wyglądu, stylu życia oraz charakterystycznych cech zachowania. Bardzo na temat i bez naukowego przynudzania.
Miła w dotyku okładka, format, który pozwala na pokazanie istotnych detali, ciepłe barwy i przejrzystość informacji o niemal stu gatunkach zwierząt z całego świata składają się na piękną książkę. Mali i więksi miłośnicy zwierząt będą zachwyceni. Gorąco polecam.
Oprawa: twarda
Liczba stron: 76
ISBN: 978-83-7776-055-0
Rok wydania: 2015
Serdeczne podziękowania dla Wydawnictwa Zakamarki za egzemplarz recenzencki.

