Anna Klejzerowicz „Ostatnią kartą jest śmierć” Oficynka

klejzerowicz

Karta prawdę ci powie…

 

Watek kryminalny, skuteczność w odkrywaniu prawdy, uczucie rodzące się w niecodziennych okolicznościach, niespodzianki przeszłości rzucające cień na szczęście, upartość, dociekliwość i odwaga. A wszystko skąpane w całkiem sporej dawce pozytywnej energii, humoru i… symbolice kart tarota.

 

Weronika jest na życiowym zakręcie. Gdy w parze idą rozstanie z chłopakiem i utrata pracy to nie można czuć się wspaniale. Siłą rzeczy pojawia się pytanie o dalszą przyszłość. Nie chcąc miesiącami czekać na odpowiedź Weronika idzie do miejscowej wróżki, by nieco szybciej dowiedzieć się, co też rysuje dla niej los. Semiramida ostrzega ją przed niebezpieczeństwem, ale ktoś tak sceptyczny jak była dziennikarka nie uwierzy, ot tak sobie, w takie brednie. No, chyba że wróżba byłaby pozytywna, to co innego. Po jakimś czasie Weronika dowiaduje się, że wróżka zginęła w niewyjaśnionych okolicznościach. Dodatkowo, mąż Semiramidy prosi ją o pomoc w ich ustaleniu. Kolejne karty odkrywane w sprawie przynoszą wiele niespodzianek…

 

Jedno jest pewne, Anna Klejzerowicz ma lekkie pióro. Powieść jest świetna w ogólnym odbiorze. Odrobinę przewidywalności w fabule wcale nie jest rażącym minusem, a raczej nadaje książce relaksacyjnego wydźwięku. Za to mamy wnikliwość w odkrywaniu symboliki kart tarota i znaczenia, które można zgłębiać. Co jeszcze? Błyszczące inteligencją dialogi, doskonały humor i pozytywna energia płynąca z każdej strony. Może i jest lekko, łatwo i przyjemnie, ale to tylko pozory. Refleksje przychodzą po zakończeniu lektury. Czy warto powierzać swój los w czyjeś ręce? Jak wiele nieprzewidywalnych form może przybierać manipulacja? Jakie znaczenie ma prawda o sobie samym, bez woalki, której czasem bezmyślnie się używa? I jeszcze jedno, jak wielkie niebezpieczeństwo tkwi w nagromadzonym przez lata uczuciu zazdrości? Przekonajcie się.

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 168
ISBN: 978-83-64307-25-6
Rok wydania II: 2014

Serdecznie dziękuję Wydawnictwu Oficynka za egzemplarz recenzencki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *