Grzegorz Kasdepke „Zaskórniaki i inne dziwadła z krainy portfela” Zysk i S-ka

zaskorniaki

Podstawy ekonomii dla najmłodszych (choć i starsi mogą sporo się dowiedzieć).

 

To niewiarygodne w jak plastyczny sposób można przedstawić podstawowe pojęcia z zakresu ekonomii, która kojarzy się z ciągiem cyfr i sztywnych pojęć, które samym brzmieniem przyprawiają o ciarki. U Kasdepke jest zgoła inaczej, a zaczyna się od tego, że pan Rysio dźwiga wielki wór karmy dla swej inwestycji. Karma jest wysmakowaną mieszanką pieniędzy, dobrych pomysłów i pracowitości. Inwestycja ma apetyt, ale czy finalnie się opłaci? Nie dowie się ten, kto nie spróbował. Z jakimi problemami zetknie się pan Rysio w trakcie rozwoju swej inwestycji? I co zrobi, gdy tuż obok urośnie całkiem dorodna konkurencja?

 

Jak uchronić się przed recesją mając stałe pokazy w ekonomicznym cyrku? Może zacząć spekulować lub zaciągnąć kredyt w banku? Trzeba jednak pamiętać, że dług może, niczym wąż, opleść od stóp do głów. Czy historia inwestycji pana Rysia zakończy się dobrze?

 

Ta książka jest po prostu wspaniała! Pachnie świeżością spojrzenia na kwestie, które na co dzień straszą jak zmory. Prosty, przejrzysty język, obrazowe i wpływające na wyobraźnię wyjaśnienia przydatnych pojęć ekonomicznych, duże poczucie humoru i świetne ilustracje to satysfakcjonująca całość. Coś pięknego! Warto zainwestować w tę książkę (wskazane wyjęcie zaskórniaków na ten cel). Zdecydowanie polecam.

 

Oprawa: twarda
Liczba stron: 228
ISBN: 978-83-7785-793-9
Premiera: 22 lutego 2016

Serdecznie dziękuję Wydawnictwu Zysk i S-ka za egzemplarz recenzencki.

Brak możliwości komentowania.