Mårten Melin „Chłopak z lasu” Zakamarki

chlopak-z-lasu_420pxrgb

Młodzieńcze zagubienie.

 

Baśniowa historia o młodzieńczym poszukiwaniu przyjaźni, zaufania, tolerancji, ciepła i poczucia bezpieczeństwa.

 

Akcja toczy się w małej szwedzkiej wiosce nad jeziorem. Dwunastoletnia Mona mieszka tu wraz z ojcem. Są wakacje i dziewczynka liczy na kilka dni z mamą, ale ta jest wciąż zapracowana i nie zanosi się, że znajdzie czas dla córki. Mona czuje się opuszczona i zła na los za to, że nie ma komu zwierzyć się ze swoich problemów. Co prawda są jej rówieśnicy, Natalia i Lucas, jednak to nie jest to, czego oczekuje. Pewnego dnia spotyka na pomoście dość dziwnego chłopaka. Mikael jest małomówny, brudny i panicznie boi się wody. Co ciekawe, zna imię dziewczyny i ma w oczach tak przenikliwy blask, że Monie aż kręci się w głowie. Wyglądem powinien odstraszać, a jednak magnetycznie przyciąga uwagę nastolatki. Kim jest ów tajemniczy chłopak? Czy jego spontaniczność zawładnie umysłem Mony? A może skradnie też jej serce?

 

Piękna historia o młodzieńczym zagubieniu. Podkreślająca, jak wielkie znaczenie ma poczucie bezpieczeństwa wynikające z bliskości drugiego człowieka. Prostota i spontaniczność przyciąga o wiele bardziej niż wydumane relacje, pieniądze czy ciągły brak uwagi. Mikael jest inny, nosi w sobie tajemnicę i jej odkrywanie jest dla Mony baśniową przygodą. Mikael jest outsiderem, co dodaje mu kolorytu, pomimo zewnętrznej szarości.

 

Ta książka jest nieśmiała prośbą do zajętych rodziców, by baczniej przypatrywali się swym dorastającym pociechom, starali się zrozumieć ich problemy i za wszelką cenę nigdy nie oddalali się od ich wewnętrznych potrzeb emocjonalnych, gdyż utrata bliskości może przynieść zupełnie nieprzewidziane skutki.

 

Oprawa: twarda
Liczba stron: 208
ISBN: 978-83-7776-068-0
Premiera: marzec 2016

Serdecznie dziękuję Wydawnictwu Zakamarki za egzemplarz recenzencki.

Brak możliwości komentowania.