Sylvain Reynard „Raven” Wydawnictwo Akurat

raven

Nieokiełznane pragnienie miłości.

 

Czym jest piękno? Zewnętrzną powłoka, która wciąż się zmienia i tak szybko przemija? Bogactwem duszy pełnej dobroci i szlachetnych czynów? A może nieokiełznanym zrywem serca, które pragnie miłości, mimo wszystko, nawet gdy to zupełnie niewyobrażalne i niemożliwe uczucie? Literackie piękno „Raven” zniewala cudowną opowieścią o niezwykłej miłości, która zrodziła się między dwoma światami, gdzie jeden z nich jest nieprzenikniony, nierzeczywisty, niebezpieczny, ulotny i tak kusząco namiętny. Dajcie się ponieść tej historii, a przekonacie się, że miłość naprawdę nie zna granic.

 

Sylvain Reynard zmysłowo i intrygująco prowadzi czytelnika uliczkami romantycznej Florencji, by przedstawić historię uczucia pełnego niebezpieczeństw, ryzyka, nieprzeniknionej głębi, subtelności i wrażliwości skrytej pod powłoką strachu.

 

Raven Wood zajmuje się renowacją obrazów w Galerii Uffizi. Porusza się o lasce, ma lekką nadwagę, uważa się za nijaką i nawet nie marzy o miłości. Jeden wieczór zmienia w jej życiu wszystko. Zryw szlachetności i ludzkich odruchów każe jej stanąć w obronie bezdomnego, co naraża ją samą na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia. Ktoś ją ocali z rąk oprawców, jednak odkrycie prawdy o wybawcy zaskoczy ją niepomiernie, a jeszcze bardziej iskry namiętności, które między nimi wybuchną. Dodatkowo, okaże się, że Raven jest podejrzana o kradzież bezcennych ilustracji Botticellego z galerii, w której pracuje, bo nijak nie może wytłumaczyć się z czasu zawieszenia między rzeczywistością a irracjonalnością, która się jej przytrafiła.

 

„Raven” to urzekająca, wciągająca i ciekawa książka. Pięknie balansuje między romantyzmem, a okrucieństwem, dobrem a złem, pożądaniem a realnym spełnieniem, pięknem a brzydotą, krzywdą a sprawiedliwością. Może przerażać, ale można się też w niej zatracić, bo „Raven” jest niewątpliwie powieścią magnetyczną. Idealna w warstwie narracyjnej, dopracowana fabularnie, z misternie wykreowanymi postaciami. Świetna! Tak, „Raven” zasługuje na najwyższą notę.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 512
ISBN: 978-83-287-0246-2
Premiera: 16 marca 2016

Egzemplarz recenzencki otrzymałam od Business&Culture. Dziękuję!

Brak możliwości komentowania.