„Julian i Irena Tuwim dzieciom” Nasza Księgarnia

2283_julian_i_irena_tuwim_dzieciom

Wyobraźnia i wrażliwość.

 

Twórczość niezwykłego rodzeństwa w pięknie wydanej antologii. Czas spędzony z tą książką to sentymentalny powrót do dzieciństwa i mnóstwo wspaniałych przygód, które bez cienia wątpliwości spodobają się również współczesnym dzieciom. Bo któż nie lubi odkrywać nieznanych lądów, podpatrywać życie ptaków i zwierząt czy poznawać nietypowe miejsca…

 

Julian Tuwim. Znany i lubiany twórca. Jego wiersze poznało już kilka pokoleń. Na trwałe zapadają w pamięć. Jego sztandarowe utwory, jak „Lokomotywa”, „Okulary”, „Ptasie radio” czy „Słoń Trąbalski” wywołują uśmiech i same pozytywne skojarzenia. Wpadają w ucho i nastrajają optymizmem. Są plastyczne, więc dziecko bez problemu wchodzi w przedstawiony świat. I najważniejsze: są ponadczasowe.

 

Irena Tuwim. Młodsza siostra Juliana. Zakochana w poezji polskiej. Poświęcona literaturze. Jej utwory dla dzieci to przepiękne opowieści o niezwykłych przygodach. poruszają wyobraźnie i wrażliwość. jej „Marek Wagarek” czy „Co okręt wiezie” to ikony literatury dziecięcej.

 

Wydanie zbiorcze proponowane przez Naszą Księgarnię po prostu zachwyca. Ta książka wręcz pachnie cudownym światem wyobraźni, optymistycznym spojrzeniem na otaczający świat i wrażliwością autorów, która wypływa z każdego słowa. Oprócz znanych utworów rodzeństwa Tuwimów znaleźć to można fragmenty wspomnień autorów z własnego dzieciństwa. Gorąco polecam.

Oprawa: twarda
Liczba stron: 288
ISBN: 978-83-10-13057-0
Premiera: marzec 2016

Podziękowania dla Wydawnictwa Nasza Księgarnia za egzemplarz recenzencki.

Brak możliwości komentowania.