Elżbieta Rodzeń „Dziewczyna o kruchym sercu” Zysk i S-ka

dziewczyna-o-kruchym-sercu-b-iext32180377

Potęga miłości.

 

Wzruszająca historia Janka, który odkrywa potęgę miłości. W niecodziennych okolicznościach, niesprzyjających warunkach, w ruletce życia z wielkim prawdopodobieństwem przegranej. Czy warto?

 

Życie chwilą, chłonięcie go każdym fragmentem ciała i duszy, radość z pięknego uczucia i szukanie nadziei tam, gdzie jej nie ma. Przejmująca opowieść, która zapada w pamięci i pozostawia tak wiele pytań. O sens ludzkiej egzystencji, o powołanie, o siłę uczuć, o radzenie sobie z cierpieniem, o zauważanie najistotniejszego.

 

Janek jest maturzystą. Towarzyski, uśmiechnięty, pełen młodzieńczej energii. Można pokusić się o stwierdzenie, że tak jak większość jego rówieśników. Bo młodość ma swoje prawa, a wśród nich to podstawowe – do spontanicznej radości z życia. Coś jednak wyróżnia Janka od innych młodych ludzi. To wielka wrażliwość na ludzkie cierpienie. Jest wolontariuszem, który pomaga umierającym przejść na drugą stronę. Daje wsparcie, trzyma za rękę, daje spokój i odwagę.

 

Ulka jest przeciwieństwem Janka. Skryta, małomówna, wycofana, nieufna i niemiła przy próbie nawiązania kontaktu. Co się kryje pod tą maską? Co wyniknie ze skrzyżowania dróg tej dwójki?

 

Niezwykła jest ta powieść. Chwytająca za serce, wyciskająca łzy, wzruszająca i refleksyjna. Niespodziewanie głęboka, zachwycająca, mądra, stoicko spokojna, nawet wtedy, gdy czytelnik spokojny nie jest, opisująca różne barwy życia w dość niecodzienny sposób. Łącząca wiarę, nadzieję i miłość w zmiennym kalejdoskopie zdarzeń i emocji. Doświadczenie tego klimatu jest cudownym literackim przeżyciem. Polecam.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 568
ISBN: 978-83-7785-867-7
Premiera: 21 marca 2016

Serdecznie podziękowania dla Wydawnictwa Zysk i S-ka za egzemplarz recenzencki.

Brak możliwości komentowania.