Naomi Moriyama, Wiliam Doyle „Japonki nie tyją i się nie starzeją” Muza

japonki-nie-tyja-i-sie-nie-starzeja

Żyj w japońskim stylu.

 

Japoński paradoks polega na tym, że naród owładnięty obsesją na temat jedzenia ma najniższy wskaźnik otyłości na świecie. Jak to możliwe? Ta książka odkrywa magię tkwiącą w japońskim gotowaniu i czerpaniu radości z jedzenia.

 

Przepisy na klasyczne dania, które Japonki przygotowują dla własnych rodzin, zaskakują nie tyle egzotyką składników, co sposobem opisania kolejnych kroków przyrządzania. Każdy ruch to misterny proces, a dodatkowe porady prosto z tokijskiej kuchni to przewodnik po praktycznych tajnikach gotowania.

 

Japonki dbają o szczegóły i delektowanie się chwilami spędzonymi na wspólnych posiłkach. U nich nie ma miejsca na pośpiech i bylejakość. Nawet herbata musi być podana w odpowiedni sposób i w warunkach, które mają znaczenie. Na pozór to nic nie znaczące detale lecz w ogólnym rozrachunku to sedno japońskiej kultury jedzenia. Dlaczego nie spróbować tak żyć?

 

Autorka zabiera czytelników w niecodzienną podróż do własnych wspomnień, by odkryć tajemnice japońskiego paradoksu. Wraz z mężem Wiliamem proponuje pyszne sposoby zachowania młodości, zdrowia i pięknej sylwetki na długie lata.

 

Świeżo, egzotycznie, z namaszczeniem i przekonaniem. Gorąco polecam.

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 288
ISBN: 978-83-287-0298-1
Premiera: 13 kwietnia 2016

Za egzemplarz recenzencki dziękuję Wydawnictwu Muza

Brak możliwości komentowania.