Tomasz Duszyński, Monika Łukasik-Duszyńska „Legendy polskie” Paperback

legendy-polskie-legenda-o-strzale-diabelska-kregielnia-row-i-skrzat-b-iext32048513

Wierszowana świeżość legend w barwnym sosie ilustracji.

 

Trzy urokliwe legendy z mądrą puentą i świeżością, która spodoba się młodym czytelnikom. Moc ilustracji świetnie współgra z tekstem i lekkością parzystych rymów. Te legendy odkrywają piękne zakątki Dolnego Śląska, a przy okazji poruszają ważne życiowe sprawy.

 

„Diabelska kręgielnia”. Uważaj o czym marzysz, bo spełnienie może przynieść kłopoty i ciążyć niczym głaz. Spryt i inteligencja to recepta na wybawienie z potrzasku. Warto wyciągnąć wnioski z przesadnej zachłanności.

 

„Bo kamień chowany w kieszeni

Zaczyna ciążyć ku ziemi…”

 

„Legenda o strzale”. Anka Strzałka ze Strzelina dąży do realizacji niecodziennej pasji. Łatwo nie jest, bo stereotypowe myślenie hamuje działania. Na szczęście zawsze znajdzie się ktoś, kto uwierzy i wesprze. Piękna legenda o wierze w sukces osiągnięty dzięki talentowi i pracy. Mimo wszystko.

 

„Talent, kunszt i ciężka praca

W życiu zawsze się opłaca…”

 

„Rów i skrzat”. Opowieść o zakazanej miłości chłopaka z ubogiej rodziny do dziewczyny z bogatego dworu. Dzieli je przepaść. Czy da się ją pokonać? Symboliczne przypomnienie o przeszkodach, które paradoksalnie mogą być furtką do szczęścia. Bo siła woli i wyroki losu czasem idą w parze.

 

„Antek młody, lecz ubogi

Nie dla niego dworskie progi…”

 

Reasumując, lubię to! I polecam Waszej uwadze 🙂

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 34
ISBN: 978-83-9365-726-1
Premiera: 6 kwietnia 2016

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję autorowi – Tomaszowi Duszyńskiemu.

Brak możliwości komentowania.