Fiep Westendorp „W domu, w dziczy, na ulicy” Dwie Siostry

w domu w dziczy

Fascynujący świat tuż obok nas.

 

Gdziekolwiek by się było, wszędzie jest ciekawie. Trzeba tylko umieć dostrzec najbliższe otoczenie, by przekonać się, że całe mnóstwo większych i mniejszych rzeczy składa się na fascynujący świat pełen zdarzeń, ludzi, zwierząt i przedmiotów.

 

Miejsca przedstawione w tej książce, są z życia wzięte. Wspaniałe ilustracje każą spojrzeć na świat bardziej wnikliwie. Taka ulica na przykład. Przecież to istna galeria postaci i zdarzeń. Są przechodnie i kierowcy, rowerzyści i pojazdy. Jedno miejsce, a tak wiele się dzieje. Mnóstwo przypadkowych spotkań, łączenia czynności różnych ludzi w jednym miejscu, bo na czerwonym świetle mogą spotkać się piekarz z lekarzem, czy nauczyciel ze strażakiem. Ktoś pije kawę, ktoś stoi w kolejce.

 

w-domu-w-dziczy-na-ulicy1

Albo park. Tam wciąż dzieje się coś nowego. Ktoś karmi gołębie, ktoś inny kaczki. Ktoś gra na instrumencie, a ktoś inny sprzedaje lody. Mama wyszła na spacer z dzieckiem, a właściciel Burka ze swoim pupilem.

 

Różne miejsca, różne zdarzenia, nawet kolory na poszczególnych stronach są w różnej gamie odcieni. Warto usiąść z dzieckiem i prześledzić, co dzieje się w tych miejscach wiosną, latem, jesienią i zimą. Sprawdzenie, kto mieszka w zoo, w lesie, w parku i w gospodarstwie, przynosi maluchom frajdę.

 

Ów rysunkowy świat to piękna forma poznania nowych słów i umiejętności kojarzenia zdarzeń typowych dla różnych miejsc. Spacer po lekturze tej książki z pewnością będzie wyglądać inaczej, a ciekawość dziecka do odkrywania realnego świata się zwiększy.

 

Oprawa: twarda
Liczba stron: 50
ISBN: 978-83-64347-36-8
Premiera: maj 2016

Serdecznie dziękuję Wydawnictwu Dwie Siostry za egzemplarz przekazany do recenzji.

Brak możliwości komentowania.