Jessica Park „To skomplikowane. Julie” OMG Books

julie

Bagaż skomplikowanych emocji.

 

Julie rozpoczęła studia w Bostonie. Przeniosła się z południowego Ohio, bo chciała cieszyć się studiami bez obawy, że ktoś ją wyśmieje za sam fakt pasji uczenia się. Jej bostońska przygoda rozpoczyna się fatalnie. Okazuje się, że mieszkanie wynajęte przez internet jest w rzeczywistości restauracją, a Julie nie ma gdzie się podziać. Z pomocą przychodzi jej matka, która przypomina sobie o dawnej znajomej, a ta chętnie przygarnia pod swój dach młodą studentkę. Sytuacja awaryjna, która miała być tylko na chwilę, przeradza się w emocjonalne wsiąknięcie w rodzinę Watkinsów. Dom jest przyjemny, a rodzina miła, choć nie bez problemów. Niewiele czasu potrzeba, by Julie zorientowała się, że coś w tym domu nie gra. Rodzice są nieobecni duchem, Matt ponad kontakty z rówieśnikami stawia matematykę, a trzynastoletnia Celeste nie rozstaje się z papierową makietę przedstawiającą najstarszego z trójki rodzeństwa – Finna, który jest w podróży dookoła świata. Czy odkrycie prawdy o tej rodzinie będzie trudne do udźwignięcia?

 

To niezwykle pięknie podana i faktycznie skomplikowana opowieść. Niby banalna historia o nowym początku, o wirtualnej znajomości budzącej zmysły, o tajemnicy, która im bliżej finału, tym bardziej przytłacza, z zaskakującym zwrotem akcji. Jest w niej jednak drugie dno, a dotarcie do niego wyzwala plątaninę myśli.

 

Poruszająca powieść, nie tylko dla nastolatków, o sile braterskich relacji, zaufaniu i miłości, która może przybierać nieoczekiwaną formę. Wartość prawdy nabiera nowego znaczenia, a odwaga do jej odkrycia może być kosztowna. Autorka wykazała dużą wrażliwość w wykreowaniu bohaterów tej książki, a ci, zaskakują czytelników do samego końca.

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 320
ISBN: 978-83-240-3631-8
Premiera: 11 maja 2016

Egzemplarz książki do recenzji otrzymałam od Wydawnictwa Znak. Dziękuję!

Brak możliwości komentowania.