Tomasz Minkiewicz „Mapa przyszłości” Nasza Księgarnia

mapa_przyszlosci

Szalona podróż w czasie.

 

Podróżowanie jest super! Nawet takie „palcem po mapie”, choć niektórzy z ironią może się teraz uśmiechną. Cóż, zapewne jeszcze nie znają „Mapy przyszłości”…

 

W pewnej klasie, pewna pani kazała uczniom przygotować projekt mapy przyszłości. Uczniowie puścili wodze fantazji i efekt jest zdumiewający. Bo projekt, jak na złość, się udał i wciągnął wszystkich uczniów oraz kilka pomocy naukowych. Teraz od was, drodzy czytelnicy, zależy czy wszyscy zostaną odnalezieni w gąszczu ulic, miejsc, ludzi i zdarzeń. W poszukiwaniach trzeba wytężyć wzrok i uważać, bo wciągają!

 

Pomysł na tę książkę jest rewelacyjny. Mapa rozłożona w całości wygląda imponująco i zachęca do przycupnięcia przy niej na wiele długich chwil. Dziecko z euforią odkrywa znajome miejsca, a jest ich wiele i łatwo je rozpoznać po typowych budowlach.

 

Odnalezienie uczniów z twórczej klasy i drobiazgów zagubionych w tej niecodziennej przestrzeni jest świetną zabawą. Można się przekonać, że świat to globalna wioska, w której zawsze można się odnaleźć. Uczniowie trochę narozrabiali i nieco pomieszali różne światowe wątki, ale nadal są one tak charakterystyczne dla różnych miejsc na świecie, że łatwo je rozpoznać. Są też elementy świata przyszłości. Super! Musicie to zobaczyć.

 

Oprawa: twarda
Liczba stron: 28
ISBN: 978-83-10-13007-5
Premiera: maj 2016

Serdecznie dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia za egzemplarz recenzencki.