Agata Przybyłek „Bez ciebie” Czwarta Strona

bez ciebie

Światełko nadziei w tunelu rozpaczy.

 

Poruszająca opowieść o niemożności realizacji szczęśliwego, bezpiecznego życia, o nieuchronnej sile przeznaczenia i okrutnym poczuciu niespełnienia.

 

Bolesna i przejmująca powieść, która od pierwszych stron wywołuje poczucie niepokoju, zmieniającego się w przerażenie i finalną złość na niesprawiedliwość spotykającą bohaterkę. Jestem totalnie zaskoczona i wewnętrznie poruszona głębią przekazu tej książki. To jedna z tych pozycji, które odciskają trwały ślad w czytelniku.

 

Agata Przybyłek podjęła trudny i bolesny temat przemocy domowej. Historia Katarzyny, tkwiącej u boku męża tyrana, całkowicie stłamszonej przez toksyczną relację, pogubionej we własnych emocjach, cierpiącej i bez dróg wyjścia z patowej sytuacji, jest jak twardy głaz, który przygwożdża i trudno go poruszyć. Uwięziona we własnym domu, psychicznie przybita i beznadziejnie zakochana w tyranie bohaterka wywołuje złość, frustrację i niedowierzanie. Proces psychicznego uzależnienia, zablokowania, upodlenia i podległości ofiary oraz fizycznych ran zadawanych regularnie i z coraz większą siłą jest przytłaczająca. Światełkiem nadziei w tunelu rozpaczy jest nieoczekiwana pomoc ze strony teściowej. To początek uzdrawiającej drogi. Czy Katarzynie dane będzie szczęśliwe życie?

 

Proces tyranii oraz zespołu stresu pourazowego został opisany po mistrzowsku. Nie można odłożyć książki do ostatniej strony. Ciarki przechodzą po plecach, a pięści same zaciskają się w akcie wewnętrznej złości na to, co zgotował bohaterce jej mąż. Kibicujemy Katarzynie, chcemy szczęśliwego finału, aby samemu poczuć się lepiej i odetchnąć po trudnej lekturze. Agata Przybyłek idzie jednak o krok dalej i zaskakuje do ostatniego słowa. Niech nie zmyli was ckliwa okładka, bo to naprawdę mocna i wstrząsająca książka, która bez wątpliwości poruszy szereg emocji. Bardzo dobra. Stanowczo polecam.

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 330
ISBN: 978-83-7976-437-2
Premiera: 18 maja 2016

Dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona

Brak możliwości komentowania.