David O’Doherty „Zagrożeniologia” Nasza Księgarnia

2309_zagrozeniologia

Przekornie o zagrożeniach.

 

Zwariowana książka o zagrożeniach czających się na każdym kroku.

 

Można wygłaszać setki wykładów, prowadzić długie tyrady i udzielać cennych wskazówek na temat unikania niebezpiecznych sytuacji i zagrożeń, ale żaden z tych sposobów nie jest tak humorystyczny, jak ten zastosowany w omawianej książce.

 

Jej niezwykłość polega na przekorności, bo doktor Noel Strefa nakazuje kategorycznie unikać w zasadzie wszystkiego i wszędzie. Woda jest niebezpieczna, więc najlepiej zamknąć baseny, śnieg należy bezwzględnie roztapiać zanim odważymy się wyjść na dwór zimą, używanie wszelkich sprzętów elektrycznych powinno odbywać się w specjalnym ognioodpornym  kombinezonie, a plac zabaw w parku to istne siedlisko niebezpieczeństw, więc lepiej mijać go z daleka. Tylko co to za życie w szczelnej bance izolującej od świata? A może by tak wyciągnąć wnioski z przedstawionych w książce sytuacji i uruchomić wyobraźnię zanim stanie się coś złego?

 

Ogromne poczucie humoru i niepoddawanie się konwencjom, a ponadto spora dawka ważnych informacji tylko pozornie ukrytych pod warstwą całego mnóstwa dziwnych zachowań bohaterów. Podejrzewam, że autorom zależało, by dzieci ruszyły się od komputerów i samodzielnie sprawdziły, jak to jest z tą jazdą na rowerze, zabawą na placu zabaw, pływaniem i radzeniem sobie w różnych sytuacjach. Bo skoro są tak zakazane i groźne…

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 256
ISBN: 978-83-10-12941-3
Premiera: czerwiec 2016

Podziękowania dla Wydawnictwa Nasza Księgarnia

Brak możliwości komentowania.