Dorota Schrammek „Wiatr wspomnień” Szara Godzina

wiatr wspomnien

Kalejdoskop zdarzeń.

 

Podpatrzone z bliska zwyczajne życie różnych ludzi, pełne zawirowań i mniejszych lub większych marzeń. A wszystko w urokliwym klimacie nadmorskiego Pobierowa.

 

W środku sezonu turystycznego Pobierowo jest pełne życia. Zarówno turyści, jak i mieszkańcy, mają ze sobą bagaż doświadczeń. Skrzętne rozpakowywanie kolejnych elementów to droga przez wspomnienia, tęsknoty, marzenia, plany i nadzieje. Ilu bohaterów, tyle zawiłości losu. Jedni szykują się do lokalnych wyborów na stanowisko wójta, inni żyją z oszustw turystycznych, kolejni rozpoczynają nowe życie, a jeszcze inni właśnie to odnajdują nową miłość.

 

Choć to trzecia część pobierowskiej trylogii i nie znam dwóch poprzednich to świetnie się bawiłam przy lekturze tej powieści i bez problemu weszłam w klimat zdarzeń i relacji łączących bohaterów. Solidna dawka poczucia humoru czyni z niej idealną książkę na lato. Plaża, słońce, pensjonaty tętniące życiem, rozrywka i wypoczynek są świetna areną dla rozliczania się bohaterów z przeszłością i układania dalszych tras swego losu.

 

Wiele wątków, mnóstwo refleksji i wspomniany dobry humor tworzą doskonałą mieszankę, która z pewnością się Wam spodoba. Polecam.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 256
ISBN: 978-83-64312-83-0
Premiera: 14 czerwca 2016

Podziękowania dla Szara Godzina

2 komentarzy

  1. izabela w pisze:

    Czytałam pierwszą część i bardzo mi się podobała, a na „Wiatr wspomnień” jeszcze czekam :)